×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. septembris, 2012
Drukāt

Pulks: Rīgas kapitālsabiedrību darbībā notiek “zili brīnumi”

Foto - LETAFoto - LETA

Gadījums ar pašvaldības SIA “Rīgas nami” atklātajiem pārkāpumiem pierāda, ka Rīgas kapitālsabiedrību darbībā notiek “zili brīnumi”, apgalvo partijas “Vienotība” Rīgas domes frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Partija aicina Rīgas pašvaldības kapitāla daļu turētāja pārstāvi Andri Ameriku (GKR) par atklātajiem pārkāpumiem “Rīgas namu” darbībā nekavējoties informēt tiesībsargājošās iestādes, aģentūru LETA informēja frakcijas referente Ieva Graudiņa-Šutko.

Pulks uzsver – ja reiz šāds pārkāpums ir konstatēts, tad nav pilnīgi nekāda attaisnojuma, lai vilcinātos ar konstatēto faktu nodošanu policijas izmeklēšanas veikšanai.

“Vienotības” deputāti arī ir neizpratnē, kāpēc pagaidu vadītāja pienākumus uzticēts veikt Rīgas domes Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes vadītājai Ilzei Spūlei, kura Rīgas domē tieši atbildīga par pašvaldības kapitālsabiedrību darbības pārraudzību.

Lai gan Audita un revīzijas pārvalde jau 2010.gadā veikusi revīziju SIA “Rīgas nami”, deputātu rīcībā nav informācijas par revīzijā konstatēto, jo revīzijas ziņojumus saņem vienīgi domes vadība, apgalvo Pulks.

Viņaprāt, šis gadījums ir kārtējais apliecinājums tam, ka Rīgas kapitālsabiedrību darbībā notiek “zili brīnumi” un tikai tad, kad klusēt vairs nav iespējams, par to uzzina deputāti un sabiedrība.

Jau ziņots, ka Ameriks atstādinājis “Rīgas namu” valdi – Kārli Kavacu un Almeru Ludviku – un iecēlis jaunu kapitālsabiedrības pagaidu valdi – Spūli, kura pildīs valdes priekšsēdētājas pienākumus, un Vinetu Veriku, kurai būs jāgādā par uzņēmuma saimniecisko darbību.

Precīzi atstādinātās valdes veikto darījumu apstākļi un atbildība tiks skaidroti auditā, kuru veiks Rīgas domes Audita un revīzijas pārvalde. Ja pārbaudē atklāsies, ka ir pastrādāti noziedzīgi nodarījumi, pagaidu valdes uzdevums būs vērsties prokuratūrā vai policijā, sacīja Ameriks.

“Rīgas nami” ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība. “Rīgas namu” galvenie darbības virzieni ir īpašumu attīstīšana, pārvaldīšana un apsaimniekošanas, kā arī kultūras pasākumu nodrošināšana Melngalvju namā, kino “Splendid Palace”, “Rīgas Mākslas telpā” un Rīgas Kongresu namā.

Saskaņā ar “firmas.lv” datiem uzņēmuma pamatkapitāls ir 69 333 045 lati. Pērn “Rīgas namu” apgrozījums bija 2 502 144 lati, kas bija par 134 185 latiem vairāk nekā 2010.gada apgrozījums. 2011.gadā uzņēmums strādāja ar 64 538 latu peļņu, kas bija par 38 736 latiem mazāka nekā 2010.gadā, kad uzņēmums nopelnīja 103 274 latus. 2011.gadā uzņēmumā strādāja 137 darbinieki.

Kavacs “Rīgas namu” valdes priekšsēdētāja amatā strādāja no 2010.gada augusta, šajā amatā nomainot Andri Lāci, kuru no amata atbrīvoja toreizējais Rīgas vicemērs, uzņēmuma kapitāldaļu turētājs Ainārs Šlesers. Savukārt Ludviks valdē darbojās no 2010.gada februāra.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.7
Alūksne +21.6
Daugavpils +22.0
Saldus +22
Liepāja +20.2
Jelgava +22
Ventspils +15.9
Limbaži +21
Madona +21
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+