×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. janvāris, 2013
Drukāt

Pulks: “Vienotība” ir gatava pārņemt varu Rīgas domē

Foto-LETAFoto-LETA

Partija “Vienotība” kopā ar saviem valdības koalīcijas partneriem ir gatava pārņemt varu Rīgas domē, uzrunā “Vienotības” Rīgas nodaļas kopsapulcē sestdien, 19.janvārī, sacīja nodaļas vadītājs Olafs Pulks (attēlā).

Viņš uzsvēra, ka šajā vēlēšanu gadā Rīgas nodaļas darbs ir pakārtots šim notikumam, un arī līdz šim “Vienotība” Rīgas domē esot strādājusi “zobus sakodusi”. Pulks arī uzsvēra, ka ir svarīga sadarbība ar pašreizējiem valdības koalīcijas partneriem – Reformu partiju (RP) un nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK).

Savukārt Rīgas domes “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Juris Viņķelis pauda viedokli, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās partijas pārstāvji nebija gatavi uzņemties Rīgas domes vadību, un tas pat ir labi, ka “Vienotība” nebija valdošā partija, bet gan ēda opozīcijas deputātu “rūgto maizīti”. Savukārt patlaban ir iespējams izdarīt daudz vairāk un vadīt Rīgas domi pēc pašvaldību vēlēšanām.

Tāpat kopsapulces dalībniekus uzrunāja arī RP Rīgas saraksta līdere Inga Antāne. Viņa uzsvēra, ka sadarbība, kuru uzsver “Vienotības” partneri, nevar būt “politkorekts priekšvēlēšanu kampaņas lozungs” un jābūt taustāmam partneru atbalstam.

Antāne arī aicināja palūkoties uz to, kāda ir bijusi iepriekšējā koalīcijas partneru sadarbība, piemēram, vērsa uzmanību uz partneru atbalsta trūkumu jautājumā par izglītības sistēmas reformu, ekonomikas ministra piedāvātās kapitālsabiedrību pārvaldības reformu.

Tāpat viņa atgādināja, ka brīdī, kad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs rosināja atstādināt no amata Ventspils mēru Aivaru Lembergu, partneri Sprūdža rīcību “maigi izsakoties vērtēja ļoti piesardzīgi” un pat nosauca par puicisku rīcību.

Vienlaikus Antāne norādīja, ka viņai neesot bijis nolūka kaut ko pārmest vai konfrontēt, bet gan aicināt uz patiesu sadarbību gan valdībā, gan Saeimā, kas būtu loģisks solis sadarbībai Rīgas pašvaldībā.

Arī VL-TB/LNNK Rīgas nodaļas pārstāvis Dainis Locis uzrunāja kopsapulces dalībniekus, norādot, ka no vienas puses visas šīs partijas ir politiskie konkurenti, bet tajā pašā laikā sabiedrotie, kas bez savstarpēja atbalsta nevarētu panākt nozīmīgu mērķu sasniegšanu. Tāpēc sadarbība tiks turpināta arī nākotnē, piebilda Locis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+