×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. februāris, 2013
Drukāt

Pults klons. Ja pazudusi oriģinālā pults…

pultsklons

“Man pazuda oriģinālā pults, ar kuru varēju atvērt barjeru daudzdzīvokļu mājas pagalmā, lai drošībā novietotu uz nakti savu auto. Apsaimniekotājs par jaunu pulti prasa 25 latus. Vai ir iespējami lētāki varianti?”
 Ints K. Ogrē

 

Šajā gadījumā viss atkarīgs no ražotāja un signāla veida. Pultis vārtiem un barjerām parasti komandas nosūta ar radioviļņu palīdzību. Sarežģītākām un modernākām ierīcēm tās raida kodētu signālu, kas uztverams un saprotams tikai tās pašas ražotājfirmas iekārtām. Lai nodrošinātu augstu drošības līmeni, katrai šādai pultij ir savs individuāls kodēts signāls, kuru speciālists ieprogrammē vārtu vai barjeras radioviļņu uztvērējā. Ir arī izņēmumi, kad pultis var iestatīt bez piekļuves vadības blokam, un tad nav nepieciešams izsaukt speciālistu. Tie lielākoties ir uztvērēji, kur izmantotas vecākas tehnoloģijas, piemēram, ar DIP slēdžu kodēšanu, vai arī pavisam modernas iekārtas, bet tādas, kuras paredzētas kolektīvai piekļuvei, un individuālo kodu tām var sasvstarpēji ieprogrammēt, piemēram, “Hormann” pultīm. 
pultsklons2

Daudzām barjerām drošības līmenis nav pārāk augsts, jo īpaši jau tām, kuras uzstāda daudzdzīvokļu mājas pagalmā. Ja jūsējai ir fiksētā koda pults, to viegli var nodublēt ar klona pulti.

Ar to iespējams ieprogrammēt simtiem dažādu uztvērēju, turklāt kodēšana notiek automātiski (der 99 % pultu ar fiksēto kodu). Ir tikai viens būtisks moments – svarīgi, lai frekvence, kādā darbojas šī sistēma, būtu 433,92 MHz. Parasti šīs klona pultis ir ar četriem kanāliem. Tās var izmantot kā universālas ierīces automātisko vārtu, barjeru un citu iekārtu vadībai, bet, diemžēl, tās dublē tikai fiksētā koda pultis. Latvijā tādas var iegādāties par 15 – 18 latiem, piemēram, “DN Sistēmas”, bet internetā var atrast arī par 6 latiem (piemēram, www.ebay.co.uk).

Arī pati internetā nopirku un mājās izmēģināju šādu pulti. Patiešām, tās ieprogrammēšana ir viegla un ātra – nospiež attiecīgu pogu uz klona pults un pavērš to pret oriģinālo pulti un pagaida desmit sekundes, līdz beidz degt diode uz klona pults. Viss strādā! Klona pultīm ražotājs ir norādījis sarakstu, ar kuru firmu izstrādājumiem tās ir saderīgas. Ja vien jums ir iespējams uzzināt, vai pagalma barjerai ir fiksēts kods, varat palūgt kaimiņam uz desmit sekundēm viņa pulti un ieprogrammēt tās kodu savā klona pultī. Tad problēma būs atrisināta par sešiem latiem. Bet, ja uzstādīta sarežģītāka sistēma, 25 lati ir vidēja maksa par individuāli kodēta signāla pults iegādi un programmēšanu.

 

 

 

UZZIŅA

Ar klona pulti iespējams atvērt ne tikai barjeru vai automātiskos vārtus. Tajā ir četri kanāli, tāpēc varat vienā pēc vajadzības nokopēt signālus autonomajam apgaismojumam, automašīnas jumta lūkai, garāžas durvīm, automašīnas vai motocikla signalizācijai. Nav ērti pieskatīt četras pultis, ja visu iespējams saprogrammēt vienā…

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+