×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. septembris, 2016
Drukāt

Pumpura 175 gadu jubilejā atceramies: “Augstāko tikumu panākt, sentēvu ticību sargāt”

Foto Karīna MiezājaFoto Karīna Miezāja

Ceturtdien, 22. septembrī, Andreja Pumpura Lielvārdes muzejs bija ielūdzis ikvienu, kam luste ierasties uz dzejnieka Andreja Pumpura 175. dzimšanas dienas svinībām.

Muzejs atrodas senajā Lielvārdes muižas klētī Daugavas krastā jau kopš tā atklāšanas 1970. gadā. Kā jau dzimšanas dienā pieklājas, bija ieradušies radinieki, draugi un labvēļi. Tikāmies ar Andreja Pumpura mazmazmeitu Ievu Zicmani un, mazmazmazmeitas mākslinieces Zanes Pumpures-Prāmnieces rosināti, veidojām smilšu aplikācijas “Izzīmē Lāčplēsi”.

Muzejā svinīgi tika atvērts eposa “Lāčplēsis” jaunais izdevums, kas tapis, pateicoties pašu lielvārdiešu iniciatīvai un ziedojumiem un ko nule klajā laidis apgāds “Lauku Avīze”.

Interesanti, ka līdz šim eposs, ieskaitot bērniem domāto izdevumu, latviski laists klajā jau 30 reizes, un bijuši arī četri tā fragmentu izdevumi. Tālākā zeme, kur pazīst mūsu Lāčplēsi, ir Japāna, kur 1954. gadā sērijā “Pasaules pazīstamo daiļdarbu krājums” izdots eposa tulkojums japāņu valodā. Pavisam dažādās valodās tulkotais “Lāčplēsis” izdots 21 reizi.

Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja kolektīvs teic: “Ceram un ticam, ka šis jubilejas izdevums, gluži kā pats eposa varonis Lāčplēsis, dosies pasaulē pie saviem lasītājiem, lai palīdzētu celt visu mūsu morāli un pašapziņu, “augstāko tikumu panākt, sentēvu ticību sargāt”.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+