×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Pumpurs: Imantas pedofila notveršanu apgrūtina noziedznieka personība un krīzes sekas (5)

Attēls: Valsts policijaAttēls: Valsts policija

Tā dēvētā Imantas pedofila notveršanu apgrūtina vairāki apstākļi, tostarp finanšu krīzes atstātās sekas uz Valsts policiju un noziedznieka personība, atzina bijušais Kriminālpolicijas priekšnieks Valdis Pumpurs.

Pumpurs secina, ka šobrīd noziedznieka meklēšanā netiek iesaistīti visi iespējamie resursi. “Vajadzēja intensīvāk koncentrēt policijas spēkus, piesaistot apsardzes kompānijas un pašvaldības policiju. To vajadzēja darīt bez mediju starpniecības, nosedzot konkrēto rajonu. Es ceru, ka pasākumi tiek realizēti, taču noziedznieka meklēšana ir jau ievilkusies, jo to visu vajadzēja realizēt pie pirmā noziegumu uzplaiksnījuma,” uzsvēra Pumpurs.

Uzbrucēja notveršanu apgrūtina arī objektīvi apstākļi, proti, nozieguma veids un noziedznieka personība. “Viņš nav sociāli aktīvs, jo tādi cilvēki darbojas vieni,” piebilda Pumpurs.

Pumpurs nenoliedz, ka šis gadījums apliecina finanšu krīzes ietekmi uz policiju, kurai trūkst pieredzējušu darbinieku un atbilstoša finansējuma. “Es redzu, ka trūkst tehniskā un profesionālā nodrošinājuma, kā arī inovatīvas pieejas katra nozieguma atklāšanā. Protams, jāiesaista sabiedrība, tomēr nevar cerēt, ka ar tās iesaisti tiks panākts rezultāts,” piebilda Pumpurs.

Pēc Pumpura domām, nepieciešams apsvērt videonovērošanas kameru un citu mūsdienu tehnoloģiju plašāku izmantošanu galvaspilsētā, jo šajā ziņā Rīga atpaliek no citām rietumu pilsētām. Atbilstošas izšķirtspējas videonovērošanas kameras noteikti palīdzētu atklāt potenciālos noziegumus nākotnē, taču šo ierīču izmantošanai jābūt samērojamai ar datu aizsardzību.

Arī bijušais Valsts policijas priekšnieks Juris Rekšņa norādīja, ka meklētais noziedznieks ir vienpatis, kurš, jūtot presē sacelto ažiotāžu, mēģina slēpties.

“Dabīgi, ka viņš ir vienpatis, tāpēc policijai būtu jāstrādā nedaudz savādāk, jo šādi noziedznieki ir ļoti uzmanīgi un bailīgi. Neapšaubāmi jāiesaista visi iespējami resursi, jo šādā gadījumā nedrīkst spēkus taupīt gan patruļdienestam, gan kriminālpolicijai,” uzsvēra Rekšņa.

Rekšņa piekrīt, ka Valsts policijai trūkst naudas un pieredzējušu policistu, taču šis ir noziegums, kura atklāšanai nedrīkst skaitīt līdzekļus un taupīt spēkus.

Rekšņa domā, ka noziedznieks netiek slēpts, jo šādiem noziegumiem parasti nav līdzdalībnieku. No vienas puses, sabiedrība ir jāinformē, taču, no otras, jūtot sacelto ažiotāžu, noziedznieks mēģina paslēpties, jo izplatītā informācija presē daļēji policistiem sarežģī noziedznieka notveršanu.

Bijušais Valsts policijas priekšnieks piekrīt, ka videonovērošanas kameru izvietošana ir rūpīgi jāvērtē, un atzīst, ka Rīgā tās izvietotas daudz, un piebilda, ka nav jēgas izvietot šādu tehniku, ja tai nav atbilstošas kvalitātes.

Jau ziņots, ka pagājušajā otrdienā kāds vīrietis Zasulaukā veica seksuālu uzbrukumu 13 gadus vecai meitenei. Viena no galvenajām policijas izvirzītajām versijām ir, ka noziegumu Zasulaukā varētu būt izdarījis tā dēvētais Imantas pedofils, kurš pavasarī uzdarbojās Imantas mikrorajonā.

Valsts policija ar Rīgas domes atbalstu visā galvaspilsētā sākusi izplatīt noziedznieka fotorobota attēlus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pirmo reizi dzirdu tik debilus aizbildinājumus savai nevarībai…

 2. Dikti liidziigs Beerzinam no delfiem………

 3. Iz savas pieredzes, kad man policictu klaatbuutnee manaa iipasumaa uzbruka noziedznieks, Jelgavas policisti teica muukam, jo juus veel tur staavat……… Taa var iisti raksturot policictu darbiibas un zinaasanas pie noziedznieku aiztureesanas un sauksanas pie atbildiibas. Policists pateica, ka man pasai jaasargaa savs iipasums un tas viniem na jadara. Taa kaa vajadzeetu katram normaalam cilveekam izsniegt aizsardziibas ieroci, it iipasi iekslietu izdienas pensionaariem.

 4. Baidos, Pumpura k-gs, ka esat naivs KĀ KORA ZĒNS attiecībā par policijas PROFESIONĀLĀM darbībām!
  Jūs cerat, domājast, ka notiek u.t.t.!!! BAIDOS, KA POLICIJAS VADĪBA BŪTU PĀRSTEIGTA, JA PĀRBAUDĪTU VAI IR IZSTRĀDĀTS KONKRĒTS PROFESIONĀLU UN MĒRĶTIECĪGU DARBĪBU PLĀNS!
  Jūs laikam nezinat, kas vada attiecīgo policijas iestādi un tās Kriminālpoliciju, līdz kādam katastrofālam stāvoklim tā rezultātā ir šī iestāde novesta!!!
  Par Kriminālpolicijas vadību šajā iestādē labāk nemaz neizteiksimies…
  Tās aktivitātes ir redzamas pārsvarā tikai TV, komentējot kāda sīka zaglēna, vai apdulluša narkomāna saķeršanu un tad nu ar LIELU AIZRAUTĪBU, KAS JAU LĪDZINĀS MANIAKĀLAM STĀVOKLIM, stāsta cik ļoti operatīvi policija spēj strādāt.
  Un masu mēdiji, protams, priecājas, atkal sižetiņš, atkal ir par ko papļurkstēt un dabūt par to vieglu naudiņu.
  No dažiem augsti profesionāliem mediķiem “debesu sfērā” ir dzirdēts koments, ka pazīmes liecina par dažu personu slimības pazīmēm.
  Ko tad jūs gribat, ja šādas personas vada? Iegūt rezultātu? Neesiet naivs. Rezultāts šajā gadījumā var drīzāk būt nejaušu sakritību REZULTĀTS, NEVIS MĒRĶTIECĪGA DARBĪBA, JO PROFESIONALITĀTE TIEK AIZSTĀTA AR ŠOVU, PAVĒLI “VISIEM RAKT” !!!!!!!!!!!! Tikai nav konkrētības ko un kā profesionāli darīt!
  Sabiedrībai vajadzētu par to iedomāties un mēģināt pašai sevi aizsargāt, negaidot, ka to spēs tie, kam par to naudu maksā!!!!

 5. Pārāk tipisks “pacana” izskats. Apmēram tādus var redzēt simtiem. Un tu taču neiesi ar šo lapiņu pa ielu, pārbaudot katra satiktā puiša izskatu pēc tās, īpaši ja tie staigā grupiņās. Drīzāk turēsies no tādiem pa gabalu.

Draugiem Facebook Twitter Google+