Latvijā
Politika

Puntulis kļūst par SIF padomes priekšsēdētāju0


Nauris Puntulis
Nauris Puntulis
Foto: LETA/Edijs Pālens

Par jauno Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomes priekšsēdētāju padomes locekļi šodien ievēlēja kultūras ministru Nauri Puntuli (VL-TB/LNNK), aģentūra LETA noskaidroja padomes sēdē.

Puntuli amatā ievēlēja ar deviņām balsīm “Par”.

Ministrs pateicās padomes locekļiem par uzticēšanos. “Es ceru, ka man izdosies attaisnot cerības, arī to cerības, kuriem iepriekš bija šaubas. Es ceru, ka man izdosies īstenot to politiku, par kuru runāju iepriekšējā sēdē – SIF padomi vadīsim mēs visi kopā un lēmumus pieņemsim koleģiāli,” sacīja Puntulis.

Padomes sēdes sākumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics izvirzīja SIF priekšsēdētāja amatam kultūras ministru Puntuli. Citas kandidatūras padomes locekļi šoreiz neizvirzīja.

SIF jaunās padomes pirmajā sēdē 16.augustā Puntulim neizdevās kļūt par SIF padomes priekšsēdētāju. Toreiz uz SIF priekšsēdētāja amatu izvirzīja divus pretendentus – Puntuli un “Kurzemes NVO atbalsta centrs” valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu. Vēl pirms tam izskanēja informācija, ka uz šo amatu pretendējot bijušais deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK), bet viņš no šādas iespējas atteicās.

Augusta vidū pirms balsošanas, uzrunājot jauno padomi, Puntulis sacīja, ka viņa skatījumā SIF nevadīs priekšsēdētājs viens, bet gan visa padome. Tai ir jāizveido stratēģija, jārūpējas par caurspīdīguma nodrošināšanu, jādomā, kā attīstīt e-vidi. Viņš uzsvēra, ka lēmumus pieņems visa padome kopā.

Savukārt Siliņa norādīja, ka ir būtiski panākt vienotu izpratni par vārdu integrācija, ko uztver arvien šaurāk. SIF kā neatkarīgai institūcijai ir svarīgi, lai pilsoniskā sabiedrība varētu veidot attiecības ar valsts pusi. Viņa sacīja, ka mēģinās attīstīt kvalitatīvu iesaisti visos lēmumos. Nevalstiskās organizācijas pārstāvja ievēlēšana būtu simbolisks žests, ka pilsonisko sabiedrību novērtē valsts līmenī.

Toreiz Puntuļa kandidatūru virzīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), uzsverot, ka Kultūras ministrija nosaka vairākas programmas, kuras administrē fonds.

Saistītie raksti
Viņaprāt, nepieciešamību pēc jaunas padomes noteica valdības uzticības trūkums padomei.

Ievēlot amatā kultūras ministru, attiecības varēs stiprināt, toreiz pauda Pūce. Savukārt Siliņas kandidatūru pieteica biedrības “Veselības un sociālais serviss “Artemīda”” valdes priekšsēdētāja Jolanta Eihentāle nevalstisko organizāciju vārdā. Balsošanas otrajai kārtai virzīja visvairāk balsu saņēmušo kandidātu – Puntuli, kuru tomēr pirmajā sēdē neizdevās ievēlēt amatā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
“Baltic Restaurants Latvia”: Neiepirkām gaļu no ar salmonellu inficētās partijas
13 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Aizdomās par smaga nozieguma izdarīšanu meklē attēlā redzamo vīrieti 1
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Var apdraudēt veselību: no tirdzniecības atsauc attēlā redzamo lelli 1
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
“Naudas trūkums budžetā – tā ir standarta situācija.” Saruna ar finanšu ministru 1
13 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kā budžets, tā protesti…
35 minūtes
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Kāpēc apstrādes rūpniecība buksē
24 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Ostapenko sīvā cīņā sasniedz Luksemburgas turnīra otro kārtu
8 stundas
LE
LETA
Dabā
Trešdien daudzviet Latvijā pārspēts siltuma rekords 1
13 stundas