Latvijā
Politika

Puntulis: Vējonis necīnās pret padomijas sekām 9

Kadrs no video

“Tas, kas mani sajūsmina [Vējoņa] šī brīža argumentācijā, ir tas, ka viņš uzsver, ka nepilsoņu institūcija ir padomijas sekas. Es tam pilnīgi piekrītu. Bet pret tām sekām, kas skar daudzus tūkstošus cilvēku, viņam nav tik lielu iebildumu, kā pret to, ka 52 cilvēki gadā par savu bērnu nespēj ievilkt ķeksīti,” Nacionālās apvienības Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Nauris Puntulis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot prezidenta Vējoņa paziņojumu, ka viņš pēc vēlēšanām plāno atkārtoti rosināt izskatīt nepilsoņu likumu.

Puntulis raidījumā norādīja, ka piekrīt Vējoņa pašreizējai argumentācijai par to, kāpēc jāmaina nepilsoņu likums. Viņš uzskata, ka nepilsoņu statuss ir padomijas sekas un ka šīs sekas būtu jālikvidē. Tomēr Puntulis nav pārliecināts, ka Padomju laiku seku izskaušana ir patiesais iemesls Vējoņa iniciatīvai. “Es gribētu patiešām kādreiz dzirdēt no augsti godājamā Prezidenta kunga patieso argumentāciju viņa lēmumam,” sacīja Puntulis.

Puntulis apgalvoja, ka līdzīgai loģikai Vējonim būtu jābūt citos jautājumos, bet viņš nav to novērojis. Nacionālās apvienības pārstāvis uzskaitīja vairākas Padomju laiku sekas, pret kurām prezidentam vajadzētu vērsties. “Nils Ušakovs, Eiropas Savienības galvaspilsētas mērs, Uzvaras dienu svin 9. maijā. Vienīgais no Eiropas Savienības galvaspilsētu mēriem svin 9. maijā, nevis 8. maijā. Vai tās nav padomijas sekas?” sašutis sacīja Puntulis. Viņš pieminēja arī valodas prasības darba tirgū: “Tas, ka mūsu bērni šobrīd nevar dabūt darbu, tiek diskriminēti darba tirgū tikai tamdēļ, ka viņi, dzīvojot Latvijā, nezina kādas trešās valsts valodu. Vai tās nav padomijas sekas?”

Puntulis norādīja, ka Vējonis necīnās pret šādiem faktoriem, lai arī tie ietekmē daudz vairāk cilvēku nekā nepilsoņu jautājums. “Pret šādām padomijas sekām Vējoņa kungam nav nekādu iebildumu. Par to visu, kas skar daudzus tūkstošus cilvēku, viņam nav tik lielu iebildumu, kā pret to, ka 52 cilvēki gadā par savu bērnu nespēj ievilkt ķeksīti,” prezidentu kritizēja Puntulis.

LA.lv