×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Puravi sniegā… Atstāt?

PuraviSniega

“Vai puravus var atstāt uz lauka pa ziemu? Tagad sasnidzis sniegs, vai tas puraviem nekaitēs? Kā tos labāk saglabāt? Zem mājas ir pagrabs, bet pārāk silts, lai tur turētu dārzeņus.”
 Agita M. Saldus novadā

Ziemas puravi pacieš nelielu salu. Rietumeiropā (piemēram, Holandē) ziemas vidū redz zaļojam puravu laukus. Tos vāc pakāpeniski, lai dārzeņu izsolēs un tālāk veikalos nonāktu pēc iespējas svaigāka produkcija.

Bulduru Dārzkopības vidusskolas skolotāja Eleonora Mārciņa teic, ka mūsu klimata apstākļos atstāt puravus uz lauka tomēr pārāk riskanti. Ziemas ir atšķirīgas. Ja ziema ir noturīga un bagāta ar sniegu, atsevišķu ziemas šķirņu puravi, kam ir paīsi un drukni kāti, spēj izturēt pat -15 °C salu. Ja sniega ir maz vai arī ziema ļoti atkušņaina, puravi sasalst un bojājas. Tādēļ, audzējot puravus ģimenes vajadzībām, drošāk būtu daļu no tiem ienest pagrabā, daļu – pierakt, bet daļu var atstāt uz lauka.

Glabāšanai pagrabā rudenī puravus izrauj ar visām saknēm, saliek kastēs ar lapām vienā virzienā. Uz saknēm uzber augsni vai kūdru, kastes glabā pagrabā.

Audzējot lielos daudzumos, puravus novāc no augusta līdz novembrim vai decembrim (atkarībā no šķirnes un laika apstākļiem). Izrok no zemes, saīsina saknes un lapas. Pieraktus tos var uzglabāt neapkurināmā siltumnīcā. Vislabāk glabājas aukstuma kamerā (-4 …0 °C temperatūrā). Kastēs tos labāk salikt stāvus, lai stublāji nelocītos un saglabātos taisni.

Noliktavā tos glabā nedaudz notīrītus, apmēram 0 °C temperatūrā. Pirms vešanas uz veikalu temperatūru pakāpeniski paaugstina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+