×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Pūrē uzbūvēts neredzēts medību tornis

Žurnāls "Medības"Žurnāls "Medības"

Braukājot pa Latviju, ir redzēti dažādi medību torņi un kanceles, sākot ar pāris dēļiem, kas atstutēti pret koku zariem, beidzot ar stabiliem, pamatīgiem torņiem, kur uznesti kārtīgi klubkrēsli, lai ērtāk sēdēt. Bet torni, ko uzbūvējis Jānis no Pūres puses, var salīdzināt tikai ar lielas Eiropas projektu naudas finansētiem skatu torņiem.

 

Viesojoties pie medniekiem Pūres pusē, sāku arhīvam bildēt vienkāršu stāvtornīti, to redzot, vairāki vietējie mednieki nāca man klāt un sacīja: “Šis nav nekāds tornis. Mēs tev parādīsim, kādus torņus būvē mūsu pusē!” Pasmējos, ka kārtīgā tornī jābūt arī džakuzi vannai, bet vīri sēdināja mani mašīnā un veda rādīt aktīvā mednieka uzbūvēto torni. Tas, ko ieraudzīju, tiešām bija pārsteigums. Tornis nebūt nebija tāda ļodzīga, augsta konstrukcija, kurā uzkāp un nezini, kā tikt lejā.

Šis ir divstāvīgs, pamatīgs un stabils tornis, kuru būvējot padomāts par visām niansēm. Augšā, otrajā stāvā, ierīkots notapsēts galds, uz kura klusi un bez lieka trokšņa novietot ieroci, ja barotavā parādījies medījums. Torņa pirmajā stāvā sakrāmēta barība dzīvniekiem – pēc principa, nevajag barotavā sagāzt tonnām barības, bet piegādāt tikai tik, cik dzīvnieki apēd.

Paskatoties apkārt tornim, uzreiz ir skaidrs, ka te saimnieko kārtīgs saimnieks. Ceļā uz torni pāri grāvim pārlikts nevis dēlis, bet gan uzsliets tiltiņš. Arī barotava tīra un sakārtota, uz to ved iestaigāta taciņa. Kad paveras no torņa, barotava ir skaidri saskatāma, netraucē ne zari, ne krūmi, nedz kādi citi šķēršļi. Jāsaka godīgi, tāds tornis līdz šim vēl nebija redzēts.

tornis1

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+