Kultūra
Kultūrpolitika

Purvīša balvas skatītāju balsojumā uzvarējis Ginters Krumholcs 0


GINTERS KRUMHOLCS, Purvīša balvai nominēts par personālizstādi “Kāpēc tu mani nepamodināji?”
GINTERS KRUMHOLCS, Purvīša balvai nominēts par personālizstādi “Kāpēc tu mani nepamodināji?”
Publicitātes foto

Purvīša balvas skatītāju balsojumā uzvarējis mākslinieks Ginters Krumholcs ar personālizstādi “Kāpēc Tu mani nepamodināji?”, aģentūrai BNS pavēstīja projekta pārstāve Arita Krūze.

Skatītāji par Purvīša balvas nominantiem varēja balsot, apmeklējot izstādi “Purvīša balva 2015”, kas no 21. februāra līdz 12. aprīlim bija apskatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls”.

Izstādi kopumā apmeklējuši vairāk nekā 8000 cilvēku. Par Krumholcu balsojuši 570 jeb 30% no tiem “Purvīša balvas” izstādes apmeklētājiem, kuri aizpildījuši balsojuma anketas “Arsenālā”.

Otrajā vietā pēc iedzīvotāju balsojuma izstāžu zālē “Arsenāls” ierindojies šā gada “Purvīša balvas 2015” ieguvējs Miķelis Fišers ar personālizstādi “Netaisnība”, par kuru nobalsojuši 24%, bet trešais ir Artūrs Riņķis ar darbu “Pulsārs Q”, par kuru balsojuši 23% apmeklātāju, kuri aizpildīja anketas.

Jau vēstīts, ka ceturtā Purvīša balva tika pasniegta 20.februārī un to ieguva mākslinieks Miķelis Fišers par personālizstādi “Netaisnība”, kas bija izstādīta Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā no pērnā gada 28.novembra līdz šā gada 18. janvārim.

Purvīša balva dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”.

Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu kompāniju “Alfor”.

LA.lv