Kultūra
Māksla

Purvīša balvu saņem: Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons2

Foto: Karīna Miezāja

Purvīša balvu par sasniegumiem mākslā saņēma mākslinieku grupa – Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons – par izstādi “Dziesma”.

Izstādi “Dziesma” varēja apskatīt no 2015.gada 19.jūnija līdz 26.jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā.

Purvīša balvai bija nominēti vēl septiņi kandidāti, tostarp Arturs Bērziņš, Ivars Drulle, Kristaps Epners, Atis Jākobsons, Voldemārs Johansons, Maija Kurševa un Anda Lāce.

Bērziņš nominēts par personālizstādēm “Attēldarbi” galerijā “Māksla XO” un “Attēldarbi II” Olaines vēstures un mākslas muzejā.

Drulle nominēts par personālizstādi “Manai dzimtenei” galerijā “Alma”, Epners – par personālizstādi “Vingrinājumi” peldošajā mākslas centrā “Noass”, Jākobsons – par personālizstādi “Dark Matter” Mūkusalas Mākslas salonā, Johansons par videoinstalāciju “Slāpes” starptautiskā Jaunā teātra festivāla “Homo Novus” tekstilfabrikā “Boļševička”.

Kurševa balvai nominēta par darbu “Dzīvesprieks” izstādē “Lielāks miers, mazāks miers” Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā un Lāce – par performanci “Atindēšana” izstādē “Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība” 10.jūnijā laukumā pie LNMM.

No 18.februāra līdz 9.aprīlim būs apskatāma Purvīša balvas nominantu izstāde.

Jau ziņots, ka divu gadu laikā neatkarīgo ekspertu darba grupa Purvīša balvas fināla atlasei nominēja vairāk nekā 18 mākslinieku sniegumu izstādēs. Nominanti tika izvirzīti reizi ceturksnī.

No 2014.gada 8.decembra līdz 2016.gada decembrim Purvīša balvas ekspertu darba grupā darbojas LNMM kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas “Arsenāls” vadītāja Elita Ansone, mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane, mākslas kritiķis Vilnis Vējš, filozofijas doktors un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Jānis Taurens, mākslas zinātniece Aiga Dzalbe, mākslas zinātniece un LNMM Krājuma darba vadītāja Daina Auziņa, kā arī lektore, kuratore un mākslas kritiķe Ieva Astahovska.

Purvīša balva dibināta 2008.gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009.gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011.gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013.gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”, bet ceturtā Purvīša balva 2015.gadā tika pasniegta Miķelim Fišeram par personālizstādi “Netaisnība”.

LA.lv