Mobilā versija
+5.6°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
20. augusts, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Breaking news: būs kritušie informatīvā kara laukā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Svētdien iešot gaisā abi depresijas raidījumi LTV un TV3. Nomaskēti kā “informatīvi analītiskās” programmas, asinskārie “Nekā personīga” un vardarbīgie “De facto” sākšot medību sezonu. Varu kaut uz desmit aitām saderēt, ka jau no šodienas amatpersonām, žulikiem komersantiem un pat vislielākiem kretīniem dūša sašļūk papēžos bažās par kailo dzīvību. Viņi apspriežas ar iekšējo “es”: vai pašam mesties pretī lodēm vai gaidīt, kad nāks pakaļ viens ar lāpstu, divi ar nestuvēm. Sižetu selekcijā mazākam blēņdarim var laimēties izsprukt ar tikpat kā veselu ādu. Ar sālspakas lādiņu vietā, kur beidzas muguras pieklājīgais nosaukums. Otram nevaronim bēdīgāk. Viņu sacaurumos ar skrotīm kā drāšu sietu. Trešajam – galīgam burlakam – lāktīs virsū ar renkuļiem. Un vislielākajam ļaundarim raidījuma izskaņā, protams, pietaupīta sudraba lode.

Jūs vēl jautājat, kāpēc programmas pieteicu kā depresīvas? Skatītājs svētdienā gribētu atpūtināt nervus. Tam būtu piemērots vieglās estrādes mūzikas koncerts labam garastāvoklim. Tā vietā viņu sistemātiski pielādē ar šausmām, kad ekrānā nojaktē glītu sievieša cilvēku, atstāj pusdzīvu uz ceļiem lūdzošos vīrišķi un pēc politiskā pasūtījuma uzglūnē citiem nevainīgiem upuriem – tā neesmu es! Tas nav krimiķa ķinītis, kur pataisa aukstus ar kečupa asinīm, te pa īstam sabrūcē un kaudzēm apslaktē.

Bahbah! Dārd “Nekā personīga” studijā, kur divstobreni cilā strēlniece Ilzīte ar pušelnieku. Pifpaf! Atsaucas Zaķusalā slēpnī uz gaidi nosēdies snaiperis ar optiskā tēmēkļa vinteni. Mēs arī spējam stobrus vēl celt.

Lielākās bailes iedveš tieši nepielūdzamā Ilze. Priekš viņas politiķa dzīvība šķiet lēta manta. Dziedājusi bērnu ansamblī “Dzeguzīte”, trenējusies biatlonā. Lūk, no kurienes rūdījums un sagatavotība!

Medniekiem slepenajām operācijām ir termovizors, ar kādu atrada meža būdiņā nobēgušo noziedznieku Tokaho, un ir zemūdens eholote, ar kuru uzmanīt treknu līnīti, kurš bez aizdomām ganās dīķa dūņās, meklēdams tārpiņus u. c. gardu barībiņu. Viņiem ir slēptās kameras visuredzošā acs! Un viņi pūš medību ragu. Jaunajā sezonā “De facto” un “Nekā personīga” studijas par biedinājumu būs dekorētas ar nošauto politisko bifeļu ādām un pelēko kardinālu ragiem, lai mēs tajās ieietu kā Āfrikas liela piecnieka zvērkāvja dzīvoklī.

Neviens šai zemē nav no teflona un ar necauršaujamām bruņām ložudrošs. Svētdien cilvēkiem būs sabendēti nervi un sabojāts vakars, gremdējoties drūmās noskaņās – kas notiek Latvijā! Un vēl pirmdiena grūta diena ar tūkstoš kopīgām nopūtām – tu redzēji, cik šausmīgi?

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. LTV šodien sagādājusi patiesi izcilu dāvanu visiem vec-ausekļiem, plkst. 21:25 demonstrēs dok. filmu “4.maija republika”. Priekā!

  2. Līcīša kungs t.s.” informatīvi analītisko” raidījumu topā nez kādēļ nav ierindojis arī slavenos, depresiju uzdzenošos TV3 nedēļas apskatus.
    Lai TV3 skatītājs neiegrimtu vasarīgi izklaidējošās noskaņās, diktora brīdinošās balss pavadībā, par provi, vienā raidījumā vien tam priekšā ceļ veselus 7 šausmu sižetus: kā tiek savaņģots liela mēroga kukuļņēmējs; tiek brīdināts nelidot ar Latvijas avia sabiedrības lidmašīnām, jo tās apkalpo dzērāji; tiek brīdināts no migrantiem un Rīgas cirka apmeklēšanas; rada skumjas pārdomas par to, vai valstī paliks arī kāda neaizslēgta skola… Skatītājam asaras sariešas acīs skatoties, kā Krievija iznīcina trikātiešu bankrota gaidās ražotos siera rituļus… Smaga kļūst sirds, vasarīgajai noskaņai izgaistot.
    Vēl kā pēdējais cerību stariņš, šausmu seriālu skatoties, rodas doma: varbūt pēdējos kadrus TV3 pietaupījusi, lai pavēstītu kaut vai par kādu no tikko izskanējušiem lielajiem mūzikas notikumiem, mūsu abu volejbolistu izcilajiem sasniegumiem…nekā… Informatīvajā analītikā tādi pozitīvisma sindromi neiederas.

Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kāda ir tava Ziemassvētku vēlēšanās?

Ziemassvētku vecītim arī jāmaksā nodokļi

Valsts oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” portālā “lvportals.lv” publicēta Valsts ieņēmumu dienesta atbilde uz kādu lasītāja jautājumu, kurš stāsta, ka, plānojot Ziemassvētkos strādāt “Salaveča amatā”, gribot iesniegt sludinājumu internetā par sevi. Lasītājs vaicā: “Kā to izdarīt godīgi, kā samaksāt nodokļus par to?” VID viens no piedāvātajiem variantiem ir reģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicējam un maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu starpības utt.

Juris Ulmanis: Zaļais pūķis krievholisms (24)Parasti zaļo pūķi asociē ar alkoholismu. Situācija ar pāriešanu uz krievu valodu man atgādina klasisku atkarības modeli, kurā alkohola vietā lietojam krievu valodu. Tātad esam līdzatkarīgie. 
Lasītāju aptauja
Izlasot interviju ar vēsturnieci, jutu aizvainojumu senču vietā... (12)“Latvijas Avīze” novembrī publicēja sarunu ar vēsturnieci Inetu Lipšu “Latvieši nezināja, nevis negribēja”. Tā izraisījis rezonansi. Savas pārdomas ir atrakstījusi Brigita Blite.
Kā vērtējat izglītības kvalitāti Latvijā?
Draugiem Facebook Twitter Google+