Latvijā
Sabiedrība

Pusaudze nokrīt no šķūna jumta0

Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Vakar Zemgalē trīs gadus un sešus mēnešus veca meitenīte izdzēra temperatūru pazeminošu medikamentu, iztukšojot gandrīz visu pudelītes saturu, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Tāpat vakar Zemgalē gandrīz divus gadus vecs zēns, iespējams, iedzēris matu kopšanas līdzekli. Bērns tika atrasts ar tukšu līdzekļa pudelīti rokās.

Aizvadītajā diennaktī dažādos veidos cietuši vairāki bērni un pusaudži. Piemēram, Kurzemē deviņus mēnešus vecs bērns izkrita no barošanas krēsla, gūstot galvas traumu.

Kurzemē cieta arī sešus gadus veca meitenīte, kura uzrāpās kokā, un, lecot lejā, ar galvu atsitās pret akmeni. Meitenīte guva galvas traumu, tostarp brūci galvā un smadzeņu satricinājumu.

Vidzemē no apmēram 2,5 metru augstuma nokrita 15 gadus veca meitene, kura bija uzkāpusi uz šķūņa jumta. Pusaudze guva krūškurvja traumu ar iespējamiem ribu lūzumiem, kā arī vēdera traumu.

Savukārt Rīgā cieta 13 gadus vecs zēns, kurš, braucot ar velosipēdu, krita pāri stūrei uz asfalta. Pusaudzis guva vairāku ķermeņa daļu ievainojumus, tostarp galvas traumu un vēdera orgānu savainojumus.

Visi cietušie bērni tika nogādāti slimnīcās ar dažādām traumām.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņemti 1077 izsaukumi, tostarp 241 bija saistīti ar traumām un negadījumiem.

LA.lv