×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Pusaudži Liepājā regulāri apzog sirmgalvjus

Liepājā pēdējā laikā novērota tendence, ka pusaudži dažādos Liepājas mikrorajonos, ierodoties mājās pie vecāka gadagājuma cilvēkiem, veic zādzības, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Nelūgti viesi pie pensionāriem ierodas ar it kā nevainīgu lūgumu – lai padzertos vai palūgtu atļauju apmeklēt labierīcības. Dažkārt jaunieši piedāvā palīdzēt pārnest pirkumus no veikala. Taču laikā, kamēr viesmīlīgais saimnieks sagādā prasīto, garnadži paņem tuvumā esošās mantas. Viņi darbojas gan grupā, gan pa vienam. Piemēram, vienā gadījumā kāds apmēram 17 gadus jauns puisis palūdzis saimniekam atļauju apmeklēt tualeti, stāstījis, ka atbraucis no citas pilsētas pie drauga, bet drauga neesot mājās. Tad palūdzis sīknaudu pārtikai. Kamēr saimnieks meklējis sīknaudu, tikmēr jaunietis nozadzis maku, mobilo telefonu un fotoaparātu, kas atradušies koridorā. Iespējams, šis pats jaunietis ir apciemojis vēl citus pensionārus tajā pašā mājā.

Policija ir apzinājusi vairākas nepilngadīgas personas – 13 līdz 17 gadus vecus zēnus, kuri, visticamāk, piekopj šādu veiklu zādzības veidu. Pēc policijas sarunām ar zēniem secināts, ka viņi rīkojas ļoti pārdomāti, izvēloties tādu taktiku, lai pēc iespējas sekmīgāk realizētu savus nodomus. Jaunieši jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā. Turklāt šie jaunieši ir ļoti pārliecinoši, spēj raisīt uzticību, atstāt labu iespaidu par sevi. “Pamatojoties uz iepriekšminēto, policijai nākas atgādināt senioriem atkal un atkal nelaist savos mājokļos nepiederošas personas, kā jauniešus, tā arī dažādu organizāciju pārstāvjus, ja tie nevar pierādīt savu piederību tai,” akcentēja Knīse.

Policija turpina izmeklēt šos gadījumus un lemt par jauniešu atbildību likuma priekšā, kā arī lūdz atsaukties tos iedzīvotājus, kuri cietuši no līdzīgām darbībām vai mēģinājumiem, bet nav vērsušies policijā līdz šim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+