×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. maijs, 2012
Drukāt

Pusaudži tīši aizdedzina un apzog Sarkanā Krusta telpas

sarkanais_krusts_logo

Jēkabpilī pirms pāris nedēļām divi pusaudži tīši aizdedzinājuši un apzaguši Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Jēkabpils komitejas telpas, zaudējumi organizācijai nodarīti vismaz vairāku desmitu tūkstošu latu apmērā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere aģentūrai BNS pastāstīja, ka 13.maija naktī saņemts izsaukums uz Rīgas ielu, kur ugunsgrēkā izdegušas divas telpas.

LSK ģenerālsekretārs Uldis Līkops aģentūrai BNS apstiprināja, ka ugunsgrēks izcēlies LSK telpās un tajā izdegušas telpas, bojātas sienas un logi. Ugunsgrēka dēļ sabojāta vai sadegusi biroja tehnika un mantas – lietoti apģērbi, apavi un citas lietas.

“Nopietns zaudējums. Mēs vēl pašlaik rēķinām tos zaudējumus, bet tie ir vairāki desmiti tūkstoši latu. Mēs vēl visu velkam kopā un rēķinām. Par remontu vien būs vairāki desmiti tūkstoši, nerunājot par mantām. Kaut kur nedēļas laikā ciparus aprēķināsim. Izdedzis ir ļoti nopietni,” uzsvēra Līkops un piebilda, ka LSK makā šādiem gadījumiem brīvu naudas līdzekļu nav, tāpēc viņš cer uz plašsaziņas līdzekļu atbalstu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde aģentūru BNS informēja, ka 13.maija naktī divi 15 un 16  gadu veci jaunieši, izdauzot loga stiklu, iekļuva LSK ēkā un no ziedojumu kastītes nozaga 55 latus.

Lai slēptu noziedzīgo nodarījumu, ēka tika aizdedzināta. Policijas sniegtā informācija liecina, ka materiālais zaudējums ir vairāk nekā 24 000 latu.

Izmeklēšanā arī noskaidrojies, ka no 19.maija līdz 21.maijam Jēkabpilī, Rīgas ielā, pils rajonā un Dārzu ielā puiši tīši sabojāja un aizdedzināja astoņus atkritumu konteinerus, nodarot materiālo zaudējumu vairāk nekā 840 latu apmērā.

Noskaidrojies, ka viens no jauniešiem aprīlī bija aizturēts arī par kūlas dedzināšanu.

Tiesa trešdien jaunākajam puisim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, savukārt viņa biedram piemērota ievietošana sociālajā korekcijas izglītības iestādē.

Izdegusī ēka, kurai signalizācijas nebija, patlaban ir nelietojama, taču pašlaik tā ir nedaudz iekonservēta. “Izdegušo jumta daļu esam pārklājuši, lai ūdens neiet iekšā. Tur iekšā ir drūms skats,” uzsvēra Līkops.

Ar pašvaldības atbalstu LSK pašlaik ieguvis citas telpas – pie Krustpils dzelzceļa stacijas. Ēkā gan ir nopietnas apkures problēmas, tāpēc Līkopu dara bažīgu apstākļi ziemā.

Pēdējais nopietnākais gadījums, kad LSK cieta no zagļiem, notika 2009.gada novembrī, kad Rīgā, Šarlotes ielā, naktī tika apzagts LSK sekretariāts. Velkot paralēles ar Šarlotes ielas gadījumu, Līkops sacīja – ja tiek apzagta iestāde, kas sniedz palīdzību sociāli neaizsargātiem, tad tas ir ļoti nepatīkams signāls.

2009.gada novembrī Šarlotes ielā nozagtas dažādas vērtības – biroja tehnika, datori, pirmās palīdzības inventārs, trūcīgām ģimenēm un bērniem paredzētās dāvanu paciņas, kā arī dažādas nevērtīgākas lietas tādas kā kancelejas preces, rakstāmpapīrs un trauki. Nozagti arī organizācijas zīmogi, dokumentācija un līdz ar nozagto datortehniku pazudusi arī liela daļa informācijas par cilvēkiem, kam piešķirami ziedojumi. Saplēstas arī vairākas ziedojumu urnas, no kurām izņemta tajās esošā nauda.

Toreiz policija par šo noziegumu aizturēja 1984., 1988. un 1991.gadā dzimušus jauniešus.

LSK ir biedru un brīvprātīgo organizācija, kuras mērķis ir darboties kā valsts palīgam, uzlabojot mazaizsargāto cilvēku dzīves apstākļus, piemēram, izdalot humāno palīdzību. Tās darbība aptver visu Latvijas teritoriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+