×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. jūlijs, 2013
Drukāt

Puse Krievijas iedzīvotāju neiebilstu Čečenijas atdalīšanai

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas Levadas sabiedriskās domas pētījuma centrs noskaidrojis, ka puse Krievijas iedzīvotāju neiebilstu Čečenijas atdalīšanai no valsts, informē raidsabiedrība “Brīvā Eiropa”.

Pēc iedzīvotāju aptaujāšanas visā Krievijā sabiedriskās domas pētījuma centrs paziņojis, ka 24 procenti valsts iedzīvotāju būtu priecīgi, ja Čečenija vairs nebūtu Krievijas Federācijas sastāvdaļa. Tikmēr 27 procentiem aptaujāto šī apgabala iespējamā atdalīšanās nekādas īpašas emocijas neizraisītu. Kā atzīmē sabiedriskās domas pētnieki, šāds viedoklis par Čečeniju Krievijas sabiedrībā ar katru gadu nostiprinās. Vēl 1998. gadā šādus uzskatus pauda tikai 11 procenti krievu.

Levadas pētījuma centra sociologs Ļevs Gudkovs sarunā ar raidsabiedrību paudis, ka šie dati liecina par pieaugošo sabiedrības neapmierinātību ar prezidenta Vladimira Putina īstenoto politiku Čečenijā. “Mēs redzam tendenci, ka kopš otrā Čečenijas kara [1999. gadā] ievērojami krities Krievijas iedzīvotāju skaits, kuri atbalstītu apgabala noturēšanu valsts teritorijā,” pauda Gudkovs. “Ja mēs saliekam kopā dažādās atbildes, redzam, ka aptuveni puse iedzīvotāju būtu gatava palaist Čečeniju. Tas norāda uz Putina Ziemeļkaukāzā īstenotās politikas negatīvo vērtējumu.”

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem samazinās arī to Krievijas iedzīvotāju skaits, kuri atbalsta militāra spēka lietošanu Čečenijā. Ja 2005. gadā 23 procenti Krievijas iedzīvotāju pauda uzskatu, ka Čečenija valsts teritorijā jānotur visiem līdzekļiem, tostarp militāriem, šobrīd tādu pozīciju aizstāv vien desmit procenti aptaujāto, norāda Levadas sabiedriskās domas pētījumu centrs. Vienlaikus 52 procenti respondentu pauda uzskatu, ka pēdējos desmit gados teroristu draudi no Ziemeļkaukāza apgabala nav samazinājušies.

Pētījuma centra sniegtie dati sadusmojuši Čečenijas prezidentu Ramzanu Kadirovu, kurš sevi allaž demonstrējis kā šī apgabala miera un stabilitātes garantu. “Aptauja neatspoguļo patieso situāciju,” paziņojis Kadirova pārstāvis Alvi Karimovs. “Čečenijas republika šodien ir stabils un mierīgs reģions. Es absolūti neticu Levadas pētījuma centra datiem. Neesmu pārliecināts, vai šo pētījumu sagatavojuši cilvēki, kuriem rūp Krievijas liktenis, stabilitāte un nākotne.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+