Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
29. marts, 2016
Drukāt

Puse krievu Staļinu uzskata par ”gudru vadītāju” (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vairāk nekā puse krievu uzskata, ka komunistiskais tirāns Josifs Staļins bijis “gudrs vadītājs”, liecina aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar Levadas centra veikto aptauju 57% krievu pilnībā vai daļēji piekrituši apgalvojumam, ka Staļins bijis “gudrs vadītājs, kas padarījis PSRS varenu un pārticīgu”. Levadas centrs norāda, ka šis ir augstākais Staļina pielūgsmes līmenis, kāds konstatēts centra aptaujās. Tajā pašā laikā uz jautājumu, vai viņi piekrīt apgalvojumam, ka Staļins bijis nežēlīgs tirāns, kas noslepkavojis miljoniem cilvēku, 62% aptaujāto atbildējuši apstiprinoši, bet 23% tam nav piekrituši. Šī šķietamā pretruna krievu uzskatos atspoguļo valdības pretrunīgo attieksmi pret komunistiskā režīma mantojumu, atzīst cilvēktiesību organizācijas “Memoriāls” pārstāvis Jans Rahinskis. “No vienas puses, varas iestādes iemūžina represiju upuru piemiņu, no otras puses, tās slej pieminekļus Staļinam,” norāda Rahinskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Bet, protams! Kā gan citādi! Gudrāks par Hitleru…

  2. Staļinu uzskata par ”gudru vadītāju”
    …………
    Kas tur ko brinities – ari vairums latviesu uzskata Ulmani par lielu valstsviru!

  3. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    cik labi bija – nostučija kaimiņu un jau naktī dzīvoklis atbrīvojās ar visām mantām…un tā greznā puķu vāze mana…

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+