Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
29. marts, 2016
Drukāt

Puse krievu Staļinu uzskata par ”gudru vadītāju” (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vairāk nekā puse krievu uzskata, ka komunistiskais tirāns Josifs Staļins bijis “gudrs vadītājs”, liecina aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar Levadas centra veikto aptauju 57% krievu pilnībā vai daļēji piekrituši apgalvojumam, ka Staļins bijis “gudrs vadītājs, kas padarījis PSRS varenu un pārticīgu”. Levadas centrs norāda, ka šis ir augstākais Staļina pielūgsmes līmenis, kāds konstatēts centra aptaujās. Tajā pašā laikā uz jautājumu, vai viņi piekrīt apgalvojumam, ka Staļins bijis nežēlīgs tirāns, kas noslepkavojis miljoniem cilvēku, 62% aptaujāto atbildējuši apstiprinoši, bet 23% tam nav piekrituši. Šī šķietamā pretruna krievu uzskatos atspoguļo valdības pretrunīgo attieksmi pret komunistiskā režīma mantojumu, atzīst cilvēktiesību organizācijas “Memoriāls” pārstāvis Jans Rahinskis. “No vienas puses, varas iestādes iemūžina represiju upuru piemiņu, no otras puses, tās slej pieminekļus Staļinam,” norāda Rahinskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Bet, protams! Kā gan citādi! Gudrāks par Hitleru…

  2. Staļinu uzskata par ”gudru vadītāju”
    …………
    Kas tur ko brinities – ari vairums latviesu uzskata Ulmani par lielu valstsviru!

  3. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    cik labi bija – nostučija kaimiņu un jau naktī dzīvoklis atbrīvojās ar visām mantām…un tā greznā puķu vāze mana…

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studentiVācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+