×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Puse Latvijas iedzīvotāju par nedrošāko uzskata Rīgu

vecriga_tumsa

Katrs otrais jeb 53% Latvijas iedzīvotāju par nedrošāko pilsētu valstī uzskata Rīgu, liecina pētījumu centra SKDS un drošības kompānijas “Grifs AG” veiktais pētījums.

Skaidrojot pētījuma rezultātus, “Grifs AG” vadītājs Ainars Bundulis uzsver, ka “Rīga ir dzīvesvieta un darba vieta lielai daļai Latvijas iedzīvotāju, pilsēta ir arī populārs ārvalstu tūristu galamērķis, tāpēc nav pārsteigums, ka negodprātīgo personu īpatsvars tieši galvaspilsētā ir vislielākais. To apliecina, gan oficiālā statistika par izdarīto noziegumu skaitu, gan iedzīvotāju sajūtas, kā arī lielais pieprasījums pēc apsardzes kompāniju pakalpojumiem tieši Rīgā”.

Kā biznesa portālu ”Nozare.lv” informēja “Grifs AG” komunikācijas konsultants Mārtiņš Vargulis, Rīga ir nedrošākā pilsēta Latvijā arī pēc Centrālās statistikas pārvaldes, Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas publisko pārskatu datiem. Apmēram 51% jeb 26 229 no Latvijā veiktajiem noziegumiem pērn pastrādāti tieši galvaspilsētā. Savukārt drošākā vieta Latvijā ir Liepāja, kur noziegumu skaits ir bijis teju 24 reizes mazāks nekā Rīgā.

Vargulis skaidro, ka tikai 2% Latvijas iedzīvotāju par nedrošāko no septiņām lielākajām Latvijas pilsētām pēc iedzīvotāju skaita atzinuši Ventspili un Jūrmalu. Daugavpili 12% respondentu atzīmējuši kā bīstamāko pilsētu, ierindojot to otrajā vietā. Trijnieku noslēdz Jelgava, ko par nedrošu uzskata 6% respondentu. Savukārt Rēzekne bīstamākā pilsēta liekas vien 4% iedzīvotāju un Liepāja – 3% iedzīvotāju.

Pētījumā, kas tika veikts 2012.gada aprīlī, piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Septiņu lielāko pilsētu sarakstu pēc iedzīvotāju skaita veido Rīga, Daugavpils, Liepāja, Jelgava, Jūrmala, Ventspils un Rēzekne.

Drošības kompānija “Grifs AG” ir dibināta 2002.gadā. “Grifs AG” ir vienīgais Latvijas kapitāla apsardzes uzņēmums, kas darbojas visās trijās Baltijas valstīs, ar 1500 darbiniekiem un ar vairāk nekā 10 000 fiziskās un tehniskās apsardzes objektiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.4
Alūksne +16.7
Daugavpils +13.3
Saldus +14.6
Liepāja +13.5
Jelgava +15.6
Ventspils +14.2
Limbaži +17
Madona +15.0
Rēzekne +17.4
Draugiem Facebook Twitter Google+