×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

Puse Latvijas iedzīvotāju vēlētos Belēviča nomaiņu, liecina aptauja (13)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Veselības ministrs Guntis Belēvičs nozarei iepriekš prasījis papildus 160 miljonus eiro, bet saņēma vien 13 miljonus. Tomēr kā valdības pārstāvis atbalstīs 2016. gada budžetu.

50% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 65 gadiem uzskata, ka veselības ministram Guntim Belēvičam (ZZS) nevajadzētu ļaut turpināt darbu atbildīgajā amatā, liecina pētījumu kompānijas “GfK Baltic” sadarbībā ar aģentūru LETA veiktā aptauja.

Atbildot uz jautājumu, vai Belēvičam vajadzētu ļaut turpināt darbu, 26% aptaujātu atbildēja, ka to viņam nevajadzētu ļaut, bet vēl 24% aptaujāto pauda uzskata, ka ministram drīzāk nevajadzētu ļaut turpināt strādāt.

Tikai 8% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Belēvičam noteikti būtu jāļauj turpināt vadīt Veselības ministriju, bet vēl 16% uzskata, ka viņam drīzāk būtu jāturpina strādāt. Ceturtajai daļai aptaujāto nebija viedokļa šajā jautājumā.

Latviešu un cittautiešu noraidošā attieksme pret Belēviču bijusi līdzīga – abās grupās 50% aptaujāto pauduši viedokli, ka ministram jāpamet amats, tomēr cittautiešu nostāja bijusi kategoriskāka, un no viņiem 32% teikuši kategorisku “nē” ministra darba turpināšanai, kamēr no latviešiem šo atbildi izvēlējušies 22%. No latviešiem 29% pauduši viedokli, ka Belēvičs varētu palikt amatā, bet no cittautiešiem šādi domāja tikai 18% aptaujāto.

Pozitīvāki pret Belēviča darba turpināšanu ir vīrieši. Kopumā 29% vīrieši atbalsta vai drīzāk atbalsta Belēviča palikšanu amatā, kamēr šādu atbildi sniedza vien 19% sieviešu.

Salīdzinoši retāk negatīvi Belēviča palikšanu amatā vērtējuši jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, savukārt biežāk negatīvi par veselības ministra palikšanu amatā izteicās cilvēki vecumā no 45 līdz 65 gadiem.

Mazāk negatīvi noskaņoti pret to, ka Belēvičs turpina darbu, bijuši cilvēki Rīgā un Latgalē, kur gan bijis arī liels skaits cilvēku, kuriem viedokļa nav bijis. Negatīvāk noskaņoti pret Belēviču bijuši cilvēki Vidzemē un Kurzemē.

Aptauja tika veikta laika posmā no šā gada 23. līdz 29.martam, aptaujājot 812 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus, interneta lietotājus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. biedrs O.Benders var atpūsties Atbildēt

  ;)))

  Kārtējais uz “dzelteno noplūžu žurnālistikas” rēķina truli parazitējošo masmēdekļu BLEFS:
  ———-
  Apgalvojums virsrakstā: “Puse Latvijas iedzīvotāju vēlētos Belēviča nomaiņu.”

  un

  Informācija šīs “sensacionālās” publikācijas beigās: “Aptauja tika veikta, aptaujājot 812 Latvijas iedzīvotājus (no aptuveni 2 miljoniem), interneta lietotājus (kuru ir tikai apmēram puse no sabiedrības) vecumā no 18 līdz 65 gadiem (kas faktiski izslēdz vismaz 500.000 jeb pus miljonu šīs valsts iedzīvotāju pensijas vecumā).
  ———–
  MUĻKU zeme “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

 2. _
  Belēvičam jābūt Supermenam, lai sakārtotu visu medicīnas sistēmu, kura visus 25 gadus bijusi pamesta pabērna lomā.

 3. Kad sagaidīsim Latvijā? Atbildēt

  Vairāk kā puse Latvijas iedzīvotāju vēlētos,lai obligātā veselības apdrošināšana-slimokases būtu,ne tikai Igaunijā un Lietuvā,bet arī Latvijā!

 4. Jānomaina ir regresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis un 21% PVN likme ikdienas pārtikai!

 5. kurš pasūta aptaujas? Ceru, ka daļa lasītāju aizdomāsies,ka tas ir instruments, lai izrēķinātos ar kādu, kurš neklausa “saimniekam”.
  P.s. Kurš no Jums ir ticis aptaujāts? Nu kaut vienā aptaujā esat piedalījušies? Hi-hi

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Veca anekdote vēsta, ka pesimists šņabī saskata vairāk kā pusi ūdens, bet optimists veselus 40% spirta!
   Belēvica nomaiņu vēlas tikai puse, taču visi pārējie viņu atbalsta! Par ko ir satraukums?

 6. Kauns par LETA, kas arī kļuvusi pērkama…

 7. Žēl, ka visa vaina tagad Belēvičā, jo viņš vēlas kaut ko mainīt sistēmā. Bet sistēma mums neaizskarama! Ķīli arī “noēda”, jo viņš gribēja ko mainīt.
  Kaut Belēvičam pietiktu spēks un viņš izkustinātu veselības vadoņus, kuriem šī sistēma patīk. Ļoti.
  Skaidrs, ka šī aptauja neizsaka mūsu patiesās domas, tie ir tikai 800 interneta lietotāji.

 8. parasti jau pusi neaptaujaa, bet kkaadu dalju, tb preciizaak buutu no aptaujaatajiem iedziivotaajiem. Veseliibas sisteema mums ir “ideaala”. Ja kkas nedod dievs notiek un neesi Riigaa, tad principaa ar to ir cauri, diemzheel… Helikopters ir tikai viens! Vai par helikopteriem kljuudos?

 9. Partijām nepaklausīgais ministrs jānomaina Atbildēt

  Kas tad mainīsies “tiem pašiem vēžiem” paliekot pie varas? Palielināsies tikai barotavu (piem.šogad klātnākošās padomes valsts uzņēmumos) un ierēdņu skaits ministrijās!

 10. Es arī par ministra nomaiņu – te sāls skolās. te bulciņas un galvenās problēmas rindas medicīnā paliek ratu pakaļā…
  Pašam no savas dzīves – man kakla problēma – ģimenes ārts ar norīkojumu pēc mēneša – eju gar kakla ārsta kabinetu , nav neviena ( ārsts atsēž savas stundas ), es par naudiņu tūlīt izmeklēts un receptes. Uz manu kautrīgu jautājumu, kāpēc tā – kvotas ….un tā arī nesapratu. Kāpēc ?
  Ja naudas mazāk – lai maksas medicīna, bet ātri pieejama un trūcigākiem, lai pabalstīta.

 11. Pārpublicējot informāciju ar šādu skaļu uzrakstu, varbūt vajadzētu to izlaīt, tad secinātu, ka aptaujāti tika 812 interneta lietotāji, nevis puse Latvijas iedzīvotāju.

Draugiem Facebook Twitter Google+