×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Puse privāto bērnudārzu Rīgā darbojas prasībām neatbilstošās telpās (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Vismaz 56 privātie bērnudārzi Rīga darbojas telpās ar neatbilstošu lietošanas veidu, informēja Rīgas pilsētas būvvalde.

Būvvalde izvērtējusi Rīgas teritorijas privāto pirmsskolas izglītības iestāžu telpu atbilstību normatīvo aktu prasībām un 56 no 100 privātajiem bērnudārziem konstatējusi neatbilstošu telpu funkciju. Galvenokārt bērnudārzi ierīkoti telpās, kas ir paredzētas kā dzīvojamās vai biroja telpas, bet ir gadījumi, kur telpu lietošanas veidi ir paredzēti komerciālam raksturam vai pat rūpnieciskai ražošanai.

Būvvalde tomēr norādīja, ka apzinoties galvaspilsētas situāciju bērnudārzu pieejamībā, šobrīd nav racionāli likt nekavējoties pārtraukt to darbību. Bērnudārzu pārstāvjiem ir pieprasīta informācija, un tiks noteikti konkrēti termiņi, kas nepārsniegs sešus mēnešus, tādējādi dodot iespēju nodrošināt telpu atbilstību normatīvo aktu prasībām, norādīja būvvalde.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs skaidroja, ka situācijas uzlabojumam būtu nepieciešams veikt grozījumus normatīvo aktu regulējumā, nosakot, ka pirms licences saņemšanas, pirmsskolas izglītības iestāžu īpašniekiem jāiesniedz apliecinošs dokuments, ka telpu pārbūve ir saskaņota un akceptēta būvvaldē, un to lietošanas veids ir atbilstošs.

Šāda prasība nodrošinātu iespējamību atrisināt problēmas cēloņus, nevis nesamērīgu cīņu ar sekām, norādīja Vircavs. “Šobrīd būvvaldei nepieciešams izvērtēt tās rīcībā esošo dokumentāciju par katras pirmskolas izglītības iestādes telpām. Konstatējot pārkāpumu, ir jāsagatavo vēstules ar paskaidrojumu pieprasījumu. Paskaidrojumi ir jāizvērtē, un jāsniedz saprātīgā termiņā pārkāpumu novērst. Paralēli šim procesam telpas ir nepieciešams apsekot arī dabā. Šis ir vairāku mēnešu intensīvs darbs, kura laikā pirmsskolas izglītības iestādes varēs turpināt savu darbību, bet par šo telpu drošību vecākiem neviens nevarēs sniegt apliecinājumu,” skaidroja Vircavs.

Savukārt procesa gaitā Būvvaldes norādījumu izpilde būs atkarīga vienīgi no uzņēmēja atbildības līmeņa un labdabības, jo normatīvo aktu regulējums neparedz tiesības būvvaldei vai Pašvaldības policijai fiziski pārtraukt patvaļīgu telpu ekspluatēšanu neatbilstoši to paredzētajai funkcijai, uzsvēra būvvaldes vadītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jautājums Likumsargam Atbildēt

    Visi lielie – 12 grupu b/d , kas celti padomju laikos pēc viena projekta, neatbilst normām – 1 telpā (ap 40 kvm) tiek sabāzti 24 bērni. T.i. – 2 kvm uz kustīgu bērnu), Šajā telpā atrodas arī vismaz 4-6 lieli galdi un gultu 8 kastes. Katram bērnam paliek 1 kvm , kur kustēties. tas līdzinās cietuma apstākļiem . Tie ir bērnu tiesību pārkāpumi uz kustību brīvību, emocionālo drošību un fizisko drošību. Jaunajos projektos ir iestrādātas normas bērnu skaitam( uz 1 bērnu vismaz 5 – 6 kvm), bet vecos b/d piebāž kā tramvajus, jo šādi normatīvi nav paredzēti pēc projekta.
    Kas aizstāvēs bērnus, ja pašvaldībām trūkst līdzekļu?

Draugiem Facebook Twitter Google+