bkventspils.lv

Puse sekundes pārvērš melnu BK “Ventspils” vakaru 0

BK “Ventspils” basketbolistiem debija FIBA Čempionu līgā neizdevās, pus sekundi pirms pamatlaika beigām zaudējot grozu un visu spēli pret Oldenburgas “EWE Baskets” no Vācijas – 76:77.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija

FIBA Čempionu līgā vāji pretinieki nav, arī “EWE Baskets” komanda ir ļoti solīda, taču šoreiz paliek tāda pirmo piedegušo pankūku garša. Bija tā Oldenburga sitama, taču bija jūtama starta mandrāža un pieredzes trūkums. Īpaši tiem, kas šādā līmenī spēlējuši mazāk vai nav spēlējuši vispār.

Līdz otrās ceturtdaļas vidum minūtes uz tablo ritēja ātrāk kā krājās mājinieku punkti. Kādam nodrebēja roka, kaut kur trūka kreativitāte ieplānoto kombināciju pabeigt ar nestandarta risinājumu, kaut kur iztrūka ekstra piespēle. Par uzbrukuma problēmām liecina gan tikai deviņi punkti pirmajā ceturksnī, gan 35 procentu precizitāte pirmajā puslaikā metienos no spēles. Ar visu to Ventspils bija turpat blakus (29:31) un ar sajūtu – nometīsim neredzamās važas no pleciem un tā spēle aizies uz otru pusi.

Otrajā puslaikā spēle uzbrukumā patiesi padevās raitāk, punkti krājās, taču savu spēli bija uztaustījusi arī Oldenburga. Tā nu abas komandas stīvējās – te priekšā vieni, te otri. Vienubrīd iniciatīvu uzņēmās Rihards Lomažs – 24. minūtē pēc viņa tālmetiena ventspilnieki ieguva 41:39 vadību, pēc vēl viena ceturkšņa beigās – 46:41. Taču 31. minūtē jau 52:53.
Izšķirošā izrāviena gaidās pagāja pēdējā ceturtdaļa. Divreiz no tālienes ierunājās KRihards uksiks (57:57, 62:61), 37. minūtē pēc Villija Dīna (no spēles 7/8!) metiena 70:65.

Iniciatīva bija Ventspils pusē, taču noliekt pretinieku nepratām – pēc brīža jau 70:73. Kārlis Muižnieks ņēma minūtes pārtraukumus, komanda glāba spēli un teju izglāba. Astoņas sekundes pirms spēles beigām savu vienīgo metienu ar triecienu grozā iemeta Andrejs Gražulis (kopumā no spēles 1/8…), Ventspils bija priekšā ar 76:75, vāciešiem vairs nebija min;ūtes pārtraukuma, bet… Visas 40 minūtes nospēlējušam Krisam Krāmeram ļāva ieskrieties, viņa metiens grozā netrāpīja, taču turpat apakšā tas pats Gražulis nogulēja citu pretinieku, kurs groza apakšā veikli panāca 76:77. Laiks vēl vienam glābiņam vairs nebija.

Sāpīgs zaudējums. Pagaidām bez tālejošām sekām. Vēl būs 13 spēles un jaunas iespējas. Nākamā 25. oktobrī savā laukumā pret Radomas “Rossa” no Polijas., kas pirmajā kārtā savā laukumā trešajā pagarinājumā ar 93:85 pārspēja Saloniku “PAOK”.

FIBA ČEMPIONU LĪGA
C grupa
BK “Ventspils” – Oldenburgas “EWE Baskets” 76:77
(9:11, 28:31, 52:51). Dīns 19, Šķēle 12, Kempbels 11, Lomažs, Kuksiks pa 10, Zaķis 8, Mbodžs 4, Gražulis 2, Leimanis, Ate; K. Krāmers 18+10RP, Dezēvs 17, D. Krāmers 14.
Citās spēlēs: “Rossa Radom” – “PAOK” 93:85, viesiem Žanis Peiners (40 min) 7 (nos spēles 2/10)+4AB. . “Ušak Sporti- “Neptunas” 65:67, Rolands Freimanis (19 min) 4 (no spēles 2/7)+3RP.