AFP/LETA

Pusfinālā gan Znaroks ar Krieviju, gan Jāgrs ar Čehiju 1

Divi leģendārā Jaromira Jāgra gūtie vārti ceturtdien ieveda mājinieci Čehiju pasaules hokeja čempionāta pusfinālā.
Noslēdzošā ceturtdaļfināla mačā Čehijas hokejisti Prāgā ar 5:3 (1:1, 2:1, 2:1) pieveica Somiju.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Čehs Jans Kovāržs kļuva par pirmo vārtu autoru šajā mačā, ripu somu vārtos raidot devītajā minūtē, taču neilgi pirms pirmā pārtraukuma Somija tomēr panāca izlīdzinājumu, kad izcēlās Tuomo Rūtu.

Otrās trešdaļas sākumā Somijai jau izdevās pārņemt vadību, kad vārtus guva Jusi Jokinens, taču 34.minūtē Jāgrs panāca izlīdzinājumu. Neilgu brīdi vēlāk savus otros vārtus cīņā guva Kovāržs, vadībā atkal izvirzot mājiniekus, bet nepilnas piecas minūtes pēc trešās trešdaļas sākuma Somijas izlases hokejists Aleksandrs Barkovs vēlreiz līdzsvaroja rezultātu uz tablo.

Lai gan šķita, ka cīņa turpināsies pagarinājumā, Čehija pamanījās izraut uzvaru, kad 56.minūtē otro reizi šajā spēlē precīzs izrādījās Jāgrs.

Dueļa izskaņā Somija nomainīja vārtsargu Peku Rinni pret sesto laukuma spēlētāju, taču šai komandai izlīdzināt rezultātu neizdevās, turklāt 23 sekundes līdz pamatlaika beigām Vladimirs Sobotka raidīja arī piekto ripu tukšos somu vārtos. Tas Čehijai ļāva sasniegt pusfinālu, kur tā tiksies ar Kanādu.

Čehija ar izcīnītajiem 15 punktiem A apakšgrupā ierindojās trešajā vietā, tikmēr somi iekrāja par vienu punktu vairāk un B apakšgrupā bija otrā labākā komanda.

Somijas izlases sastāvā lielisku turnīru aizvadīja tās vārtsargs Rinne, kurš trijās no sešām apakšgrupu cīņām palika nepārspēts. Tāpat somu vārtsargam izdevās uzstādīt jaunu čempionāta rekordu, neielaižot ripu savos vārtos 237 minūtes un piecas sekundes.
Tikmēr Kanāda ar 9:0 (4:0, 2:0, 3:0) pamanījās sagraut Baltkrieviju.

Kanādas valstsvienība rezultātu atklāja jau cīņas 27.sekundē, izceļoties Brentam Bērnsam, bet pirmās trešdaļas laikā kanādieši guva vēl trīs vārtus, kad ripu Baltkrievijas cietoksnī raidīja Tailers Eniss, Raiens O’Reilijs un Tailers Segīns.

Arī dueļa turpinājumā baltkrieviem nebija nekādu izredžu gūt panākumus, samierinoties ar bezierunu zaudējumu.
Segīns šajā mačā izcēlās ar trim vārtiem jeb “hat-trick”.

Šajā cīņā tika labots pasaules čempionātu apmeklētības rekords – pēc šī mača turnīru Čehijā kopumā bija noraudzījušies jau 652 348 skatītāji, tādējādi pārspējot pērn Minskā sasniegto rekordu.

Līdz pasaules čempionāta beigām jāaizvada vēl vairākas spēles, bet sacensību rīkotāji neslēpj, ka viņu mērķis ir pārsniegt 700 000 apmeklētāju.

Kanāda šī pasaules čempionāta A apakšgrupā bija labākā komanda, kas septiņās spēlēs tika pie maksimāli iespējamā 21 punkta. Tikmēr Baltkrievija jau otro gadu pēc kārtas kvalificējas ceturtdaļfinālam, šī gada B apakšgrupā septiņās spēlēs iekrājot 14 punktus un ierindojoties ceturtajā pozīcijā.

Apakšgrupu turnīrā Kanāda izcēlās ar apbrīnojamu rezultativitāti, septiņās cīņās gūstot 49 vārtus, caurmērā vienā mačā izdarot septiņus precīzus metienus.

Arī pašreizējā čempione Krievijas hokeja izlase, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, ceturtdien sasniedza Čehijā notiekošā pasaules čempionāta pusfinālu.

Ceturtdaļfināla mačā Krievija spraigā galotnē ar 5:3 (2:0, 1:1, 2:2) pieveica Zviedriju.

Mača 21.minūtē Krievija bija pamanījusies izvirzīties vadībā jau ar 3:0, kad pa vārtiem guva Sergejs Mozjakins, Sergejs Širkovs un Jevgēņijs Malkins. Tomēr otrās trešdaļas viducī Zviedrijas valstsvienība vienus vārtus atguva, izceļoties Jonam Klinberjam, bet 44.minūtē Antons Landers samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Zviedrija arvien vairāk turpināja kontrolēt cīņas iniciatīvu, aktīvi apdraudot Krievijas vārtus, kas vainagojās panākumiem 55.minūtē, vārtus gūstot Luī Ēriksonam. Tomēr neizšķirts nesaglabājās uz ilgu laiku, jo pēc 26 sekundēm krievus no jauna vadībā izvirzīja Malkins. Jau vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Zviedrija vārtsargu Andešu Nilsonu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču Krievija to izmantoja, kad uz vārtiem izrāvās Vladimirs Tarasenko, panākot 5:3.

Ar lielisku rezultativitāti šajā mačā izcēlās Malkins, kura rēķinā divi vārti un divas rezultatīvas piespēles.

Zviedrijas valstsvienība A apakšgrupā palika otrajā vietā, septiņās cīņās iekrājot 16 punktus, bet Krievijas hokejisti B apakšgrupā tika pie 15 punktiem, kas tai deva trešo vietu.

Krievijas pretiniece pusfinālā būs ASV izlase, kas 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) pārspēja Šveici. Līdz ar to krievi varēs mēģināt revanšēties amerikāņiem par apakšgrupu turnīrā piedzīvoto neveiksmi.

Tiesa, mača rezultātu atklāja Šveices hokejisti, kuriem vārtus 14.minūtē guva aizsargs Romēns Josi. Tie gan izrādījās šveiciešu pirmie un pēdējie vārti šajā ceturtdaļfināla duelī, jo turpinājumā amerikāņi guva trīs bezatbildes vārtus.

Vispirms 31.minūtē izlīdzinājumu panāca Bens Smits, bet pēc mazāk nekā minūtes ASV izlasi vadībā izvirzīja Čārlijs Koils. Savukārt 51.minūtē jau 3:1 par labu amerikāņiem panāca Džeiks Gārdiners, gūstot savus pirmos vārtus šajā čempionātā.

Vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Šveice savu vārtsargu Reto Berru nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas cerētos augļus nenesa.

Apakšgrupu turnīrā ASV hokejisti triumfēja B grupā, kur septiņos mačos tika pie 17 punktiem, bet Šveice A apakšgrupas septiņās cīņās tika pie desmit punktiem, no kuriem tikai viens punkts izcīnīts mačā pret Latviju.

Šveicieši ir vienīgā ceturtdaļfinālam kvalificējusies komanda, kas pirms gada Minskā notikušajā pasaules čempionātā neiekļuva labāko astoņu komandu starpā, bet gan turnīru noslēdza desmitajā vietā.

Tāpat Šveice no visām ceturtdaļfināla dalībniecēm guva vismazāk vārtu apakšgrupu turnīrā – 12, būdama arī vājākā komanda metienu realizācijā visu čempionāta dalībnieču vidū.

Pusfinālu izspēle norisināsies sestdien, bet pasaules čempionāts noslēgsies svētdien, kad izlases sadalīs medaļas.

Kā zināms, pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu nesasniedza Latvijas izlase, noslēguma kopvērtējumā ierindojoties 13.vietā.

Pasaules čempionāts pēc 11 gadu pārtraukuma atgriezies Čehijā. 2004.gadā turnīrā, kas arī norisinājās Prāgā un Ostravā, triumfēja Kanādas hokejisti, kuri finālmačā ar 5:3 pārspēja zviedrus.