Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
15. augusts, 2014
Drukāt

Pusgadā eksports pieaug par 1,6%, imports samazinās par 0,9%

LETALETA

Latvija šā gada pirmajos sešos mēnešos eksportējusi preces 4,8 miljardu eiro, bet importējusi – sešu miljardu eiro apmērā.

Salīdzinot ar pērnā gada pirmajiem sešiem mēnešiem, preču eksporta apjoms faktiskajās cenās palielinājās par 74,5 miljoniem eiro jeb 1,6%, bet importa apjoms samazinājās par 55 miljoniem eiro jeb 0,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati.

Tā rezultātā preču ārējās tirdzniecības bilance 2014. gada pirmajā pusgadā ir nedaudz uzlabojusies – eksporta īpatsvars kopējā ārējās tirdzniecības apjomā sasniedzis 44,5%, kamēr 2013. gada attiecīgajā periodā tas bija 43,9%.

Izslēdzot cenu izmaiņu ietekmi, šogad pirmajos sešos mēnešos eksporta apjoms salīdzināmās cenās pieauga par 3,4%, bet importa apjoms samazinājās par 0,1%.

2014. gada pirmajā pusgadā vislielāko preču apjomu – divas piektdaļas no eksporta kopapjoma – izveda uzņēmumi, kuru galvenā pamatnodarbošanās ir vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība.

Salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo periodu šo uzņēmumu eksports palielinājās par 3,5 miljoniem eiro jeb 0,2%. Otras lielākās nozares – apstrādes rūpniecības, kas veido gandrīz divas piektdaļas no eksporta kopapjoma, uzņēmumu eksports samazinājās par 127 miljoniem eiro jeb 6,3%.

Arī importā vislielāko preču apjomu – trīs piektdaļas no importa kopapjoma – ieveda uzņēmumi, kuru galvenā pamatnodarbošanās ir vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība. Tomēr, salīdzinot ar 2013. gada pirmajiem sešiem mēnešiem, šo uzņēmumu importēto preču apjoms samazinājās par 52,6 miljoniem eiro jeb 1,4%.

Gan eksporta gan importa pieaugums bija vērojams būvniecības nozares uzņēmumos – eksportā par 9,9 miljoniem eiro jeb 27,3% un importā – par 10,2 miljoniem eiro jeb 14,2%.

Gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar 2013. gada pirmo pusgadu kapitālpreču eksports ir samazinājies par 1,7%, bet imports – par 8,2%. Šo preču īpatsvars eksportā bija 11,2%, bet importā – 12,2%. Kapitālpreces veido pamatlīdzekļi, izejvielas un citi materiāli, kas paredzēti tālākai pārstrādei.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+