×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Pusgada laikā kļuvis zināms par vairāku Saeimas deputātu nonākšanu konfliktā ar likumu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Dainis Liepiņš plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ielenkumā pirms Saeimas sēdes, kurā viņam liegts piedalīties.

Aptuveni pusgada laikā kopš jaunā parlamenta sasaukuma darba sākuma kļuvis zināms par vairāku deputātu saistību ar dažādiem kriminālprocesiem.

Šonedēļ publiski kļuvis zināms, ka deputātei Regīnai Ločmelei-Luņovai (S) piemērots aizdomās turētās statuss kādā lietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Prokuratūra pagaidām nav lūgusi Saeimas piekrišanu deputātes izdošanai kriminālvajāšanai, taču, iespējams, viņa iesaistīta 3,6 miljonu eiro atmazgāšanas krimināllietā, kuru nesen Finanšu policijas pārvalde (FPP) nodeva prokuratūrai.

Iespējams, ka Ločmele-Luņova ir saistīta ar FPP nesen Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīto kriminālprocesu par 22 uzņēmumu organizētā grupā veiktu izvairīšanos no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas (753 808,11 eiro) un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lielā apmērā (3 601 085,01 eiro). Kriminālvajāšanu lūgts sākt pret 33 personām. Valsts ieņēmumu dienestā (VID) aģentūrai LETA nedz apstiprināja, nedz noliedza, ka deputāte būtu iesaistīta tieši šajā lietā, neminot nevienas personas vārdu vai uzņēmuma nosaukumu.

Ločmele-Luņova vakar izplatīja paziņojumu, kurā norādīja, ka inkriminētais noziegums ir meli un ir to gatava pierādīt kā pašā prokuratūrā, tā arī jebkuras tiesas priekšā.

Savukārt šogad 5.februārī Saeima piekrita deputāta Daiņa Liepiņa (LRA) krimināllietas turpmākai iztiesāšanai. Tagad Liepiņš nedrīkst piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi.

Liepiņš apsūdzēts par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā. Deputāts kriminālprocesu uzskata par politisku izrēķināšanos. Liepiņš iepriekš sacīja, ka deklarācijā viņš nebija pietiekami precīzi nokopējis datus no citām datubāzēm, tāpat deklarācijā bijušas uzrādītas naudas summas ārzemju valūtā pēc novecojuša valūtas kursa. Lielāko naudas apjomu neatbilstību radījis fakts, ka Liepiņš esot kļūdījies viņam piederošo kapitāldaļu apjomā SIA “Intransserviss”.

Liepiņš iepriekš aģentūrai LETA sacīja, ka šo kriminālprocesu, kas tika sākts vēl pirms vēlēšanām, viņš nav slēpis.

Savukārt pērn decembrī Saeimai bija jālemj par atļauju veikt kratīšanu parlamentārieša Sergeja Potapkina (S) dzīvesvietā, jo viņa sieva Gaļina Karmača iesaistīta restorānu tīkla “Gan Bei” krāpšanas skandālā. Finanšu policija uzskata, ka ar restorānu tīkla “Gan Bei” īpašniekiem saistīta organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 000 līdz 800 000 eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma.

Potapkins iepriekš skaidroja, ka viņa sieva ir algota darbiniece uzņēmumā, nav tā valdes locekle, savukārt dažas kapitāldaļas viņai piešķirtas uzņēmuma motivācijas programmā.

Tāpat šajā parlamenta sasaukumā vairākiem deputātiem bija radušas problēmas saistībā ar alkohola lietošanu, vairākas reizes Saeima arī lēma par atļauju deputātiem piemērot administratīvus sodus par dažādiem pārkāpumiem, piemēram, ceļu satiksmes negadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “nebija pietiekami precīzi nokopējis datus no citām datubāzēm” – es šaubos, ka viņš vispār zin, kā to darīt. Viņam sods par ātruma pārsniegšanu arī skaitītos politiska izrēķināšanās?

  2. Godīgs cilvēks jau neies politikā!

Draugiem Facebook Twitter Google+