×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Pusi Latvijas iedzīvotāju kultūras amerikanizācija nesatrauc (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Satraukumu par Latvijas kultūras amerikanizāciju pauž 47% Latvijas iedzīvotāju, tomēr tieši tikpat daudz arī par to nesatraucas, liecina SKDS veiktā aptauja.

Apgalvojumam “Mani satrauc kultūras amerikanizācijas tendences Latvijā” pilnībā piekritis 21%, bet drīzāk piekrituši 26% aptaujāto. Savukārt šim apgalvojumam pilnībā nepiekrita 19%, bet drīzāk nepiekrita 28% respondentu. Grūti atbildēt bija 5% aptaujāto.

Salīdzinoši pērn satraukumu pauduši 45%, bet pretējās domas bijuši 48% respondentu.

Kopš šāda aptauja tiek veikta, visvairāk par kultūras amerikanizāciju cilvēki satraukumu izrādījuši 2002.gadā, kad šādi domāja 62% aptaujāto. Savukārt vismazāk kultūras amerikanizācija uztraukusi 2010. un 2011. gadā, kad satraukumu par to pauduši vien 44% aptaujāto.

SKDS aptauju veic kopš 1999. gada janvārī, aptaujājot tūkstoš Latvijas iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vairāk būtu jāuztraucas par Krievijas „kultūras“ ietekmi Latvijā. ASV, Anglijā uzņem ļoti daudz labu filmu bērniem un pieaugušajiem. Ka tas tā – man bija iespēja pārliecināties ASV, Kanādā. Diemžēl Latvijā samērā maz zin angļu valodu labā līmenī, lai saprastu to, ko redz un dzird. Maz tiek darīts no valsts puses, lai atvieglotu angļu valodas apguvi visās iedzīvotāju paaudzēs gan pilsētās gan laukos. Protams, ASV tiek ražota arī lēta produkcīja, kas lēti nopērkama. Un tādu lētu produkcīju iepērk biznesmeņi ar apšaubāmas izcelsmes kapitālu, kas varētu būt saistīts ar Latvijai Valstij nedraudzīgām struktūrām. Tas ir viens no veidiem Krievijas propogandas karā pret ASV, rietumiem.

  2. Tur jau vairs nav kam satraukt , vieni sazombetie lidzskrejeji vien palikusi

  3. Nedaudz pavirši izbraucot cauri internetā piedāvātām filmām,rodas apbrīns.Nevaru iedomāties ,kādai publikai domāts piedāvājums -šausmenes,kara f. kriminālās ,arī lētās ”ledenes”.Lai atrastu saturīgu ,pārdomām veltītu filmu ,ir tā kā maldoties pa mežu ,meklējot nebojātas baravikas.

Draugiem Facebook Twitter Google+