×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Puskailas “Femen” aktīvistes uzklūp Štrosa-Kāna automobilim

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Trīs sievietes ar kailām krūtīm no radikālās feministu protestu grupas “Femen” uzlēca uz bijušā Starptautiskā valūtas fonda (SVF) vadītāja Dominika Štrosa-Kāna automobiļa Francijas pilsētā Lillē, kad viņš ieradās tiesā sniegt liecības savā prāvā par “sutenerismu vainu pastiprinošos apstākļos”.

Protestētājas, kas demonstrēja uzrakstu “suteneri, klienti, vainīgi” uz puskaila ķermeņa un izkliedza apvainojumus, ātri aizturēja policija, kad mašīna iebrauca pazemes stāvvietu rajonā.

Tiesa Lillē ir sākusi izskatīt lietu, kurā vienam no apsūdzētajiem Štrosam-Kānam ir inkriminēta līdzdalība sutenerisma tīklā, kas algojis prostitūtas seksa ballītēm Briselē, Parīze un Vašingtonā. Tiesas priekšā stāsies pavisam 14 apsūdzētie – viesnīcu menedžeri, policijas darbinieki un bordeļa īpašnieks. Šajā tā sauktajā Lilles viesnīcas “Carlton” lietā Štrosam-Kānam draud līdz 10 gadus ilgs cietumsods un 1,5 miljonu eiro naudassods. Saskaņā ar apsūdzības versiju Stross-Kāns ne vien piedalījies seska ballītēs ar prostitūtām, bet arī piedalījies to organizēšanā, tāpēc prokurori uzskata, ka viņu var apsūdzēt par līdzdalību sutenerismā. Lietas materiālos viņš ir nosaukts par šo ballīšu “centrālo figūru” un “svētku karali”.

Francijā prostitūcija ir legāla, bet par sutenerismu, tostarp prostitūcijas veicināšanu un finansiāla labuma gūšanu, draud ievērojams cietumsods. Aizstāvības puse apgalvo, ka Štross-Kāns nav uzskatāms par ballīšu organizatoru un pat neesot zinājis, ka uz tām atnākušās sievietes bija prostitūtas. 65 gadus vecais Stross-Kāns atzīst, ka ir piedalījies seksa ballītēs Francijā un ASV, bet uzstāj, ka neesot zinājis, ka daļai no sievietēm tika maksāts par dalību tajās.

Sagaidāms, ka liecinieku uzklausīšana šajā lietā ilgs līdz 20. februārim. Štross-Kāns pēdējo gadu laikā ir bijis iesaistīts vairākos seksa skandālos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+