×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Puskaili stindzinošā salā: deputāts dalās atmiņās par Abrenes aizstāvības akciju

Foto LETAFoto LETA

Šodien aprit 10 gadi kopš Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas pilnvaroja Ministru kabinetu parakstīt 1997.gada 7.augustā parafēto Latvijas un Krievijas līguma projektu par abu valstu robežu, atsakoties no Abrenes.

Toreiz pret Latvijas un Krievijas robežlīguma parakstīšanu 40 minūtes pie Saeimas nama mīnus 17 grādu salā puskaili protestēja partijas “Visu Latvijai!” pārstāvji.

Par gatavošanos protestam savā “Facebook” profilā atmiņās dalās Saeimas deputāts Jānis Dombrava: “Tolaik man bija 18 gadi, kad lielā slepenībā kopā ar aktīvāko organizācijas kodolu organizējām šo pasākumu. Neviens tuvinieks nezināja par šo pasākumu, lai to nevarētu kāds izjaukt. Visi sagatavošanās darbi notika naktī no 7. uz 8.februāri “Agni” salonā. Dalībnieku sastāvā tiku pēdējā brīdī, brīvprātīgi, jo viens dalībnieks atteicās piedalīties.”

Dombrava raksta, ka īsi pirms Saeimas plenārsēdes tika izveidotas divas rindas, nostājoties policistiem pretim: “Sākotnēji daļa no viņiem, tāpat kā garām ejošie Saeimas deputāti vīpsnāja par šo akciju, bet vēlāk dažs stāvēja nodūris galvu, cits teica atbalstošus ieteikumus dalībniekiem.”

Viņš skaidro, ka akcijā piedlījies, jo uzskatījis, ka Aigara Kalvīša valdība pieļauj lielāko nodevību pret valsti atjaunotās Latvijas laikā, bez atsauces uz 1920. gada miera līgumu, bes atlīdzības, bez agresijas, atdodot daļu no Latvijas teritorijas citai valstij.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+