×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

Puspliks vīrietis sarīko izpriecas Merkeles lidmašīnā

Foto - AFPFoto - AFP

Šā gada 25. jūlija nakti Vācijas drošības dienesti atcerēsies ne gluži ar gaišākajām atmiņām. Tonakt bez aizķeršanās kādam vīrietim izdevās ielauzties Ķelnes lidostā esošajā Vācijas valdības lidmašīnā, ar kuru parasti pārvietojas kanclere Angela Merkele un prezidents Joahims Gauks, un tur sarīkot pamatīgu jandāliņu.

Vācijas policijas ziņojumā rakstīts, ka pēc strīda ar draudzeni 24 gadus vecais turku izcelsmes kultūrists, kurš identificēts kā Volkans T., devās uz Ķelnes lidostu. Tās apsargiem viņš sastāstīja, ka ir uzlūgts uz kāzu svinībām, kas notiekot netālu no lidostas. Tad, pārlecis pār dzelzs žogu, kas norobežo lidmašīnu stāvvietas no pārējās lidostas teritorijas, viņš devās uz Vācijas amatpersonu lidmašīnu “Airbus 319”. Uzrāpies uz tās kreisā spārna, viņš lidaparātā iekļuva pa atvērtajām avārijas izejas durvīm. Sev līdzi viņš bija paņēmis somu ar marihuānu. To uzpīpējis, vīrietis saspaidīja pilota kabīnē esošas lidaparāta vadības pogas, lidmašīnas salonu piepūta pilnu ar ugunsdzēšamā aparāta putām un, tērpies tikai apakšbiksēs, ļāvās deju solim uz lidmašīnas spārna.

Vācu mediji norāda, ka vīrietis valsts amatpersonu lidmašīnā ālējies četras stundas, līdz notikuma vietā ieradās policisti un drošības dienesta darbinieki. Savukārt vandāli noķēris policijas suns, kurš viņam iekoda kājā. Vācijas žurnāla “Der Spiegel” interneta vietnei Ķelnes prokurors Ulrihs Brēmers pastāstīja, ka vīrietim izvirzītas apsūdzības par “bīstamu iejaukšanos aviācijas darbībā”, kā arī īpašuma bojāšanu. Vienlaikus notiek izmeklēšana drošības dienestu iekšienē, lai noskaidrotu, kā vīrietim tik vienkārši izdevās nokļūt lidostā stāvošajā Vācijas valdības lidmašīnā.

Ņemot vērā to, ka lidmašīnā Volkana T. izpriecu laikā bija uzpildītas astoņas tonnas degvielas, vīrietis būtu varējis to iedarbināt un, ja ne aizlidot, tad vismaz pavizināties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+