×
Mobilā versija
-8.7°C
Eleonora, Ariadne
Trešdiena, 21. februāris, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Pusstundiņ’ mežā izdevusies! Sēņotājiem visā Latvijā veicies ar gana bagātīgu ražu

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz šim sēņotājiem visā Latvijā ir veicies ar gana bagātīgu sēņu ražu – groziem un spaiņiem no meža nestas ārā gailenes, baravikas un citas sēnes, šo sezonu novērtē Dabas muzeja mikologi.

Latvijas Dabas muzejā 14.septembrī atklās izstādi “Sēņu dienas 2016”

“Līdz šim sēņotājiem visā Latvijā ir veicies ar gana bagātīgu sēņu ražu – groziem un spaiņiem no meža nestas ārā gailenes, baravikas un citas sēnes. Sēņu augšanu ļoti ietekmē laikapstākļi, tāpēc šobrīd ir ļoti grūti prognozēt, kādas sugas būs redzamas izstādē. Bet tā kā izstādes eksponāti tiks mainīti katru dienu, dažādības netrūks,” stāsta muzeja speciālisti.

Izstādē būs apskatāmas galvenokārt Rīgas, Ogres un Tukuma apkārtnē ievāktās ēdamās, neēdamās, indīgās un reti sastopamās sēnes. Zināms, ka izstādē starp sēnēm sažāvētā veidā būs atrodamas arī baltās cūktrifeles (Choiromyces meandiformis), kas Latvijā uzietas arī šagad. Vērtīgais atradums ir “īsto” trifeļu “Tuber” ģints sugām tuvu radniecīga pazemes sēne. Izstādes veidošanā muzeja darbiniekiem palīdzēs Latvijas Mikologu biedrības speciālisti.

Izstādes laikā konsultācijas sniegs mikoloģes Inita Dāniele, Diāna Meiere un Māra Eipure. Izstādes apmeklētāji ir aicināti ņemt līdzi savus atradumus – interesantas un retas sēnes. Speciālisti palīdzēs noteikt tās sugu, un, iespējams, jūsu atrastā sēne kļūs par jaunu eksponātu izstādē.

Latvijas Dabas muzejs brīdina – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst.

Par saviem atradumiem mežā daudzi sēņotāji dalījušies soctīklos.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga -8.7
Alūksne -12.6
Daugavpils -14.8
Saldus -13.8
Liepāja -10.6
Jelgava -9.5
Ventspils -9.3
Limbaži -18
Madona -18.8
Rēzekne -18.1
Draugiem Facebook Twitter Google+