×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

“Pussy Riot” dalībnieci Tolokoņņikovu pārved uz Sibīriju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas cilvēktiesību ombuds Vladimirs Lukins apstiprinājis, ka pankgrupas “Pussy Riot” ieslodzītā dalībniece Nadežda Tolokoņņikova pārvesta uz soda kolonija Sibīrijā.

Tolokoņņikovas ģimenes locekļiem pēdējās nedēļās nebija izdevies sazināties ar notiesāto Putina kritiķi. “Acīmredzot viņi grib viņu izolēt no apkārtējās pasaules,” pirms divām nedēļām sarunā ar izdevumu “The Rolling Stones” sacīja Tolokoņņikovas vīrs Pjotrs Verzilovs, kurš pie sievas ieslodzījuma vietas Mordovijas apgabala cietumā bija izvērsis protesta akcijas. “Šķiet, viņiem apnika šie protesti.”

Tagad Krievijas cilvēktiesību ombuds apstiprinājis, ka Tolokoņņikova pārvesta uz Krasnojarskas apgabalu Sibīrijā, kas ir arī viņas dzimtā vieta. “Tolokoņņikova ir ieradusies Krasnojarskas apgablā, kur izcietīs daļu no viņai piespriestā soda,” ziņu aģentūrai “Interfax” apstiprināja Lukins. “Man teica, ka saskaņā ar viņas vēlmēm viņa ievietota kolonijas medicīniskajā nodaļā.”

Septembra beigās Tolokoņņikva bija pieteikusi bada streiku, protestējot pret dzīves apstākļiem Mordovijas cietumā. Tāpat Kremļa kritiķi bija publicējusi atklātu vēstuli, kurā stāsta par necilvēcīgajiem apstākļiem ieslodzījuma vietā. “Mēs esam spiesti strādāt 16 līdz 17 stundas dienā. Mēs varam gulēt mazāk nekā četras stundas,” rakstīja pankgrupas “Pussy Riot” ieslodzītā dalībniece. Viņa arī rakstīja, ka ieslodzītajiem ne vienmēr tiek ļauts urinēt, tāpat viņiem nākas paciest nemitīgus verbālus un fiziskus uzbrukums.

Tolokoņņikova un četras citas “Pussy Riot” dalībnieces, uzvilkušas spilgtu krāsu sejas maskas, pērnajā februārī Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē izpildīja protesta dziesmu jeb “panku lūgšanu”, kurā lūdz Jaunavu Mariju palīdzēt Krievijai atbrīvoties no toreizējā premjerministra un tagadējā prezidenta Vladimira Putina. Par piedalīšanos šajā akcijā tika aizturētas Tolokoņņikova, Marija Aļohina un Jekaterina Samuceviča, kuras tiesa atzina par vainīgām huligānismā, rupjā sabiedriskās kārtības pārkāpšanā un naida izrādīšanā. Viņām tika piespriests divu gadu cietumsods. Tiesa, Samucevičai soda mērs ir nomainīts pret nosacītu sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas tad tas ? Kāpēc tāds klusums komentāros ,kāpēc neviens lidermanis vau SAEIMAS deputāts neiestājas par “Pussy Riot” meitenēm ? DEPUTĀTI – sāciet vākt parakstus par pilsonības piešķiršanu šīm drostaliņām .Kā nekā viņas ir slavenas visā pasaulē un nav mazāk darījušas cilvēktiesību jomā ka G.Kasparovs .

Draugiem Facebook Twitter Google+