Kultūra
Mūzika

“Pūt, vējiņi!” ar skatu mūžībā 0


Pianists un komponists Vestards Šimkus radījis darbu tieši koncertam “Pūt, vējiņi!”.
Pianists un komponists Vestards Šimkus radījis darbu tieši koncertam “Pūt, vējiņi!”.
Foto – Edijs Pālens/LETA

Parīt, 16. novembrī, plkst. 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” skanēs lielkoncerts “Pūt, vējiņi!”, kas veidots, iedzīvinot Latvijas valsts simtgadei veltītā vērienīgā projekta “Latvijas gredzens” otro posmu – “Kurzemes gredzenu”.

Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas lolotā ideja ir četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos, muzikālos kopumos izcelt un parādīt katra novada īpatnības, bagātības un enerģiju caur nācijai dārgāko vietējo cilvēku skatpunktu.

Lielkoncerta režisors Rei­nis Suhanovs, pats būdams kurzemnieks, uzsver, ka no “gredzeniem” muzikālo vienību daudzumā šis ir vērienīgākais: “Esmu priecīgs par “Pūt, vējiņiem!” kā dziesmu, kā fenomenu, kā domu. Es vēlētos, lai tā, sākotnēji radusies kā precēšanas, līgavas iekarošanas dziesma un kādā brīdī transformējusies par ilgu dziesmu, no mūsu koncerta nākotnē aizskanētu kā apliecinājuma dziesma, ka viss ir iespēts, iemīlēts, sasniegts un mēs skatāmies uz priekšu mūžībā.” Lielkoncertā skanēs Ērika Ešenvalda darba “Tā dzied mana pastarīte” pasaules pirmatskaņojums, Imanta Kalniņa mūzika no kinofilmas “Pūt, vējiņi!”, Kārļa Lāča fināldziesma no Liepājas teātra izrādes “Pūt, vējiņi!”, prologs no Raiņa “Pūt, vējiņiem!” Kaspara Znotiņa lasījumā, šī melodija Kanādā dzīvojošā latviešu komponista Imanta Ramiņa apdarē, Raimonda Tigula darbs “Lec, saulīte”, kā arī koncerta stūrakmens – Pētera Butāna kolāža ar Ojāra Vācieša dzeju “Pūt, vējiņi!”. Tajā izmantoti fragmenti no Lūcijas Garūtas kantātes “Dievs, tava zeme deg”, Pētera Čaikovska uvertīras “1812”, Rodiona Ščedrina baleta “Anna Kareņina”, Jāņa Mediņa Dainas Fa diez mažorā, latviešu tautasdziesma “Pūt, vējiņi!” Jurjānu Andreja apdarē.

Koncertā piedalīsies Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Liepājas simfoniskais orķestris, etnodziedātājs Oskars Patjanko, folkloras kopas “Saucējas” un “Suitu sievas”, etnomūzikas grupa “Auļi”, koklētāja Laima Jansone. Koncerta diriģents un mākslinieciskais vadītājs – Māris Sirmais. Visi koncertā pārstāvētie komponisti un izpildītājmākslinieki nāk no Kurzemes.

 

UZZIŅA

Cikla “Kurzemes gredzens” lielkoncerts “Pūt, vējiņi!”

* 16. novembrī plkst. 19 – Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

* 22. novembrī plkst. 19 – Jelgavas kultūras namā.

* 24. novembrī plkst. 18 – Latgales vēstniecībā “Gors”.

* 25. novembrī plkst. 19 – Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Saistītie raksti
LA.lv