Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
3. augusts, 2015
Drukāt

Pūtēju orķestris “Rīga” rīko Baham veltītu ciklu (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pūtēju orķestris "Rīga".

Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” rīko miniciklu “J. S. Bahs – skaņas un refleksijas”, aģentūrai BNS pavēstīja orķestra mārketinga speciāliste Linda Ausēja.

Cikla pirmais koncerts izskanēs 11.augustā Rīgas Domā. Orķestri “Rīga” koncertā vadīs diriģents Guntis Kuzma, ērģeļu solo atskaņos Ilze Reine.

Koncertā skanēs Johana Sebastiāna Baha mūzika gan ērģeļu oriģinālā skanējumā, gan pārlikumos orķestrim, kā arī itāliešu komponista Džirolamo Derako skaņdarbs “Astrolabio”, kas sacerēts ar moto “izjūti Bahu, turpini Bahu, debatē ar Bahu!”.

Ausēja uzsvēra, ka Rīgas Doma ērģeles ir īpaši piemērotas Baha mūzikas skanējumam – tās ir bagātas ar reģistriem un tembru iespējām.

Reine atskaņos Baha 1708.gadā sacerēto Prelūdiju un fūgu E-Dur, kas attiecas uz komponista agrīnās daiļrades periodu.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un Rīgas Doma kasē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vispār Rīgas pūtēji ir ļoti labā līmenī. Vajag aiziet paklausīties. Domāju, ka arī šoreiz koncerts neliks vilties. nevienam.

  2. Par Doma ērģelēm taisnība – tās ir Lista un Rēgera mūzikas ideālais instruments. Pūtēju orķestris ir superīgs kad soļo un spēlē jautru mūziku.

  3. sviests, ne pūtēji, ne Doma ēŗģeles īsti nav piemērotas Baha mūzikai, bet lai nu spēlē vien. Kuzma labāk lai nediriģē, viņam neizdodas

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+