Māra Buholca foto

Pūtēju orķestru konkurss pulcinās 42 kolektīvus 0

Nākamnedēļ Ogres novada kultūras centrā norisināsies viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem pūtēju orķestriem – VIII Latvijas pūtēju orķestru konkurss –, kurā piedalīsies 42 pūtēju orķestri, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Lasīt citas ziņas

Konkurss norisināsies 19. un 20.martā, pulcējot kopā ap 1500 mūziķu četrās grūtības pakāpes grupās.

Konkursa obligāto repertuāru veidos Georga Pelēča, Raita Rēriha un Alvila Altmaņa skaņdarbi. Orķestru sniegumu vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā darbosies Lietuvas Bruņoto spēku pūtēju orķestra diriģents Egidijs Ališausks, Lietuvas Iekšlietu ministrijas Reprezentācijas orķestra diriģents Egidijs Mikņus un Nacionālo Bruņoto spēku orķestra diriģents Guntis Kumačevs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dziesmu svētku kustībā piedalās 56 pūtēju orķestri, tādēļ šā gada konkursa dalībnieku skaits – 42 orķestri – ir labs kvantitatīvais rādītājs. Daudzreiz diriģenti uzsver, ka konkurss mobilizē un motivē, tā ir viena no iespējām, kā orķestri dzirdēt tā labākajā mākslinieciskajā kvalitātē. Katrā konkursā to atzīmē arī žūrijas pārstāvji, uzteicot mūsu orķestru sniegumu, repertuāra izvēli, kā arī to, kā popularizējam savu – latviešu komponistu mūziku, pauda Latvijas Nacionālā kultūras centra pūtēju orķestru nozares eksperte Astrīda Ķēniņa.

Konkurss ir atklāts un bez maksas pieejams ikvienam klausītājam.

19. martā plkst.10 konkursu sāks otrās jeb zemākās grūtības pakāpes orķestri. Muzicēs pūtēju orķestri “Salaspils”, “Dekšāres”, “Lejasciems”, “Kazdanga” un Dikļu pūtēju orķestris.

No plkst.12 līdz 19.30 spēlēs trešās jeb vidējās grūtības pakāpes orķestri “Birzgale”, “Dobele”, “Lemisele”, “Ugāle”, “Ventspils”, “Enkurs”, “Tukums”, “Signāls”, “Cēsis”, Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes, Alfrēda Kalniņa Cēsu, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolu, Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestri, Ozolnieku novada orķestris “Zelmeri Pro”, Inčukalna tautas nama, Gulbenes kultūras centra un Naujenes pūtēju orķestri. Obligātais skaņdarbs orķestriem būs Altmaņa “Zemgale. Polonēze no svītas “Novadnieki””.

Savukārt 20. martā plkst.10 konkursu sāks otrās pakāpes orķestri “Skaistkalne”, “Pociems”, “Krustpils”, Siguldas pagasta, Strenču novada un Preiļu novada pūtēju orķestri.

No plkst.12 konkursu turpinās ceturtās jeb augstākās grūtības pakāpes orķestri, kā obligāto skaņdarbu atskaņojot Rēriha Fantāziju pūtēju orķestrim “Pūt, vējiņi”. Spēlēs pūtēju orķestri “Horizonts”, “Sudrabskaņa”, “Tālavas taurētājs”, “Smiltene”, “Saldus”, “Balvi”, “Liepāja” un Talsu pūtēju orķestris. Pirmo reizi konkursā piedalīsies jaunizveidotais “Siguldas absolventu orķestris”.

Reklāma
Reklāma

No plkst.17.30 muzicēs piektās – visaugstākās grūtības pakāpes orķestri “Auseklītis”, studentu pūtēju orķestris SPO, “Fanfara”, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas un Latvijas Universitātes pūtēju orķestri. Obligātais skaņdarbs šai grupai būs Pelēča “Svīta pūtēju orķestrim”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.