×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Zatlerieši – kur tiem dos naktsmājas? (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Vai jums arī nācis ausīs, cik apbēdinošā pamirušā stāvoklī nonākusi nelaimes putnu Reformu partija, kas taču bija veselības iemiesojums un zaļas dzīvības, pavasara personificējums? Tagad rudenī, kad citu politisko spēku franti un dendiji pamana tuvojamies smagā valsts darbā saliektu, pelēku zatlerieša stāvu ar sveicienam puspaceltu cepuri, tie, kam vēl nav atņemtas bifšteka kluba apmeklētāju zelta kartes, labāk pāriet uz pretējās ielas puses trotuāru, nekā sarokojas ar vērmeļu malku dzērušo reformistu. Šai lapkritī pat pilnīgiem politiskajiem zaļknābjiem un zeņķiem labpatīk celties no sarunu galda, kur sēž bārdas rugājiem noauguši ZRP veterāni, pārtraukt līgumu slēgšanu pusvārdā un aiziet pa angļu modei, neatvadoties no nelaimīgajiem retrogradiem. Kad ziņu izsalkuši žurnālisti izretis iemaldās pažobelē, kur iemājojis kādreiz varenās partijas ofiss, lai saņemtu lāsīti kritiskas informācijas, viņus uzlūko skumīgas sfinksas ar klusuciešanu – kuru gan vairs interesē Reformu partijas viedoklis? – itin kā tiklab par vēstīm prese varētu izjautāt putekli vai atomu.

Reiz ziķerīgajiem oligarhu apkarotājiem, Zatlera taisnajiem tiesiskuma un reformu kareivjiem nebaltās dienās ir jušana kā izšautām flintēm, un nav vērts nodarboties ar nākotnes plānošanu. Jāpriecājas par katru jaunu rītdienu, kas vēl uzaust pār valdības ierakumiem, kur šie zaldāti saguluši nobindētām galvām, iešinotiem locekļiem, nesadzijušām brūcēm un dikten sīks saraucies pavēlnieka Demitera ganītais karapulks ar pusprocenta vēlētāju rezervi. Vēl jau varētu velties pēdējā triecienā, bet varbūt savlaicīgi izkārt balto karogu ar melno šleifi un padoties gūstā. Lai arī aizlauzti, lai nokļuvuši stāvoklī – nu ir pļura gatava! – šie taču bija jauki, patīkami, študierēti cilvēki, kuru karogs augstu plandīja.

Kas tālāk? Politieslodzījums? Nespējnieku nams? Nezināmā kareivja klusais kaps zem sēru vītoliem? Gūsts? Tas arī visticamākais, ka netīri un nemazgājušies, bet dzīvotspējīgāki partiju vikingi sagrābs nabaga novārdzinātos tīrīgos zatleriešus dreļ-ļos, pa vienam vien viņus pret šokolādes tāfeli iemainīs mūsdienu vergu tirgū, pazemojoši pārbaudot sakodienu, nosakot, kādā kārtībā stāv seksuālais aprīkojums, izsverot, vai pussabrukušajā rumpī pēc uzbarošanas atgriezīsies muskuļu spēks un ķermeņa skaistums. Šausmīgākais, ka ne jau visus zatleriešus aizvedīs prom striķos uz pilnasinīgu politisko spēku. Kādreizējās skaistules noraidīs kā vecas, izkaltušas jumpravas, par uzvedīgiem jaunekļiem sacīs, ka tiem vēl nav sadīgušas ūsas un māmiņa sen kā viņus meklējusi, pat tehniski izveicīgākos vīrus nicīgi vērtēs kā reputāciju samaitājušus lūžņus. Tas notiks zaimojoši familiāri, kad par Pavļuta kungu teiks, ka tas gan varētu būt ērts un parocīgs “Vienotības” darbarīks, un arī smalkais Rinkeviča kungs kaut kur noderēs par piekto riteni. Slavenās Zatlera meitenes šai lietotu preču tirgū aizies sapakātas pa dučiem, komplektācijā, un apdāvinātākos, diženākos cilvēkus, kuri piecus gadus bez maksas iznēsāja ūdeni tēvijā – jā, šos ozolus nopirks par malkas cenu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Tā viš i !

 2. KO TU DARIJI PA BRIVDIENAM

 3. Ak,Valdi,Valdi! Nevajadzēja Tev klausīt dzintarbandai,bet iet savu Taisno ceļu. Droši vien pats tagad nožēlo,ka ļāvi sevi izmantot un piekāst. Tik gudra galva,bet tik lētticīga. Atradis,kam ticēt!

 4. Lai arī visiem ir skaidrs, ka RP vairs nav tas, kas bija, un tomēr, – vai Līcīša kungs vairs citādāk nevar nopelnīt savu honorāru, kā tikai ar zākāšanos. Nozākāt, noķengāt – tas jau vairs nav par feļetons,

 5. Zoo mērkaķu baram ceļš uz elli vai kopā ar SC un Vienotības politbiroju , kur latviešu nīdēji ir pa pilnam .

 6. Zoo mērkaķu baram ceļš uz elli vai kopā ar SC un Vienotības politbiroju , kur latviešu nīdēji ir pa pilnam .

 7. Tankisti saņem to, ko pelnījuši. Viņi savu morāli un mērķus parādīja jau koalīcijas veidošanas laikā un gaitā.

 8. Dieva dota dāvana ?Kam ?Ja pareizi,tad šis kampēja kungs zoodārzā tika izrakts kā JUMTS pārējiem tādiem pašiem,lai nodrošinātu viņu “lielās iespējas “.Tika atrasts cilvēks.kurš nedraudzējās ar godu un sirdsapziņu ,bet spēj “uzmest “jebkuru,ko arī viņš pierādīja,uzmetot savus cerīgos un pārsteigtos bīdītājus,kolēģus,draugus,paziņas uc.Arī ārsti slimo,ne visas slimības ir ārstējamas .Lai Dievs dod viņam dāvanu -veselību,jo pats nu ne tuvu nav dāvana,jo ir vienīgi nepiepildāms kampējs.

 9. NU iekoda Rīkojums Nr.2 visiem žurnaļugām, jo Zatleru viņi ēd nost bez maizes. Egīl, arī tavai kabatai iecirta Rīkojums Nr.2? Stipri? Tā arī pasaski – man nenāk honorāri no oligarhiem, jo viņi jau aizgāja pagrīdē, tādēļ es nīstu Zatleru un vina izveidoto partiju, PAREIZI , Egīl?

  Zatlers Latvijai ir Dieva dota dāvana, Kārlsis Ulmanis Nr.2, viņš ir gudrs, taisns un ārkārtīgi godīgs, tādus cilvēkus mūsu latvieši nemīl, iznīcina, nomelno …

  • Kode, es nesapratu, vai tu raksti ar ironiju vai kā?
   Zatlera 28. maijs bija 15. maija izsmiekls un pats Zatlers – K.Ulmaņa parodija. Ulmanis nebija alkatīgs, nebija grābējs un kampējs priekš sevis. Ulmanis dzīvē bija pieticīgs, – to vajadzētu ņemt par piemēru visiem mūsu politiķiem un politikāņiem

 10. Manupraat liela RP kljuuda bija, ka taa noveersa beernu daarzu latviskoshanu. Jo mums ir jabalsta latvieshu valoda un jaanoveersh draudoshaa paarkrievoshana.

  • Tā nebija kļūda, bet partijas politika – pēdējās vēlēšanas un lozungs – tikai ar SC… vai nav skaidrs…?

Draugiem Facebook Twitter Google+