×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Putekļu koncentrācija dažviet Rīgā divkārt pārsniegusi normu (2)

brivibas_iela

Trešdien, 2.martā, putekļu daudzums gaisā Brīvības ielā, Rīgā, divkārt pārsniedzis pieļaujamo lielumu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi.

Gaisā suspendēto cieto daļiņu, kuru diametrs ir līdz desmit mikrometriem (PM10), diennakts vidējais daudzums gaisā Brīvības ielā trešdien sasniedza 101 mikrogramu kubikmetrā.

Pasaules Veselības organizācijas vadlīnijas nosaka, ka PM10 vidējai koncentrācijai nevajadzētu pārsniegt 50 mikrogramu kubikmetrā diennaktī un 20 mikrogramu gadā.

Četrās no pēdējām piecām dienām putekļu PM10 koncentrācija Brīvības ielā, Rīgā, pārsniegusi pieļaujamo slieksni.

Piesārņojuma palielināšanās saistīta ar sauso laiku un lēno vēju. Putekļu daudzumu palielina smiltis un sāls, kas pa ziemu sakrājies ielās.

Gadā ir atļautas 35 dienas, kurās putekļu koncentrācija gaisā pārsniedz noteikto robežlielumu 50 mikrogramu kubikmetrā. Rīgas centra ielās šis limits tiek pārsniegts katru gadu, bet citviet pilsētā gaisa kvalitāte ir labāka.

Kronvalda parkā putekļu daudzums pēdējās dienās bijis vidēji trīsreiz mazāks nekā Brīvības ielā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jāliedz laucieniekiems bezmaksas vazaties pa pilsetu ar saviem netiriem 80gada volksvageniem.
    Ušakovam beizdot ir jaziveido iebraukšanu uz pilsētu par maksu.

    • Drīzāk gan otrādi, jo tie mēslu kalni, ko atstāj no Rīgas izbraukušie “dabas baudītāji”, ir šaušalīgi. Par ielu tīrību Rīgā, par putekļu mākoņiem no ogļu pārkraušanas termināļiem Rīgas ostā atbildība jāprasa no Rīgas pašvaldības, kuru ievēlējuši paši Rīgas iedzīvotāji. Neviens laucinieks gan nebrauc uz Rīgu, lai izsviestu no automašīnas mēslus un lai nomazgātu automašinu kanālmalā.

Draugiem Facebook Twitter Google+