×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Putina atbalstītāju mītiņā Maskavā pulcējas 130 000 cilvēku

mitins

Maskavā Lužņiku stadionā Krievijas premjerministra un prezidenta amata kandidāta Vladimira Putina atbalsta mītiņā, pēc policijas aplēsēm, bija pulcējušies 130 tūkstoši cilvēku, kurus augstā amata pretendents uzrunāja ar patriotisku runu.

Opozīcijas nievājoši par “putingu” dēvētā pasākuma galvenais lozungs bija “Aizsargāsim Tēviju”, un tas notika Krievijas ikgadējā Tēvijas aizstāvju dienā, kas padomju laikos tika atzīmēta kā Sarkanās armijas diena. Mītiņš bija iecerēts kā krāšņs sarīkojums, lai atjaunotu Putina kā nacionālā līdera tēla. Tomēr ne visi mītiņa dalībnieki ir Putina atbalstītāji. Divi dzelzceļa strādnieki raidsabiedrības BBC korespondentam apliecināja, ka viņus piedalīties mītiņa piespieduši priekšnieki, savukārt universitātes studentu grupa sacīja, ka viņiem par ierašanos samaksāts, turklāt teikts, ka viņi tiek vesti uz kādu folkmūzikas sarīkojumu.

“Mēs nepieļausim, ka mūsu iekšējās lietās kāds iejaucas, uzspiež mums savu gribu. Mēs ar jums esam uzvarētāju tauta, tas mums ir gēnu kodā, tas tiek nodots no paaudzes paaudzē. Mēs uzvarēsim?”, vaicāja Putins, uz ko mītiņa dalībnieki atbildēja ar daudzbalsīgu “jā”. “Kauja par Krieviju turpinās, uzvara būs mūsu,” sapulcējušos iedrošināja prezidenta amata kandidāts.

Pēc premjera runas uz Lužņiku skatuves ar koncertu uzstājās populārā grupa “Ļube”. Tās līderis Nikolajs Rastorgujevs ir pazīstams kā Putina atbalstītājs. Ceturtdienas mītiņš ir līdz šim visplašāk apmeklētais Putina priekšvēlēšanu pasākums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+