×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. februāris, 2015
Drukāt

Putina atbalstītāju mītiņā Maskavā pulcējas 40 tūkstoši cilvēku (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Apmēram 40 tūkstoši demonstrantu sestdien, 21.februārī, pie Kremļa sienām mītiņā pauda atbalstu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam gadu pēc tam, kad kaimiņvalstī Ukrainā tautas nemieros tika gāzts prokrievisks prezidents.

Demonstranti rokās turēja Krievijas karogus un daudziem bija melni oranžā Georga lentīte, kas ir uzvaras pār nacistisko Vāciju simbols un kuru prokrieviskie Ukrainas separātisti ir pieņēmuši kā savu goda nozīmīti.

Policija paziņoja, ka mītiņā Maskavā piedalās ap 40 tūkstoši cilvēku, bet apmēram tūkstotis apmeklē līdzīgu mītiņu valsts otrā lielākajā pilsētā Sanktpēterburgā. Kritiķi norādīja, ka daudziem tika maksāts par dalību pasākumā, kā arī daudzus ar autobusiem atveda uz pasākuma vietu. Organizatori noliedza, ka varas iestādes būtu iesaistītas pasākuma rīkošanā.

“Jenkij, ej mājās un paņem Maidanu sev līdzi,” lasāms uz liela plakāta, kurā runāts par Ukrainas rietumnieciski noskaņoto protestu kustību, kas notika Kijevas centrālajā Neatkarības laukumā, kas tiek saukts par Maidanu.

“Mums nevajag Rietumu ideoloģiju un geju gājienus,” lasāms uz cita. Bet kazaku grupa nesa plakātu ar uzrakstu: “Maidans ir slimība. Mēs to izārstēsim.”

Pērn dibinātajā organizāciju apvienībā “Anti-Maidan”, kas organizēja mītiņu, darbojas vairākas grupas, kas pārstāv motobraucējus, kazakus, sportistus, Afganistānas un Čečenijas karu krievu veterānus, no kuriem daļa ir cīnījušies nemiernieku rindās Ukrainas austrumos.

Mītiņa dalībnieki bija emocionāli, izteicās agresīvi un acīmredzami iestudēti pauda atbalstu Putinam, kuru Rietumi apsūdz par nemiernieku Ukrainā atbalstīšanu.

“Es aicinu jūs apvienoties ap Krievijas prezidentu laikā, kad visi Krievijas ienaidnieki mobilizējas,” paziņoja baikeru bandas “Nakts vilki” līderis Aleksandrs Zaldostanovs.

“Maidans Krievijā nenotiks,” paziņoja dziedātāja Viktorija Ciganova, bet pa skaļruņiem bija dzirdama Otrā pasaules kara laika dziesma “Svjasčjonnaja voina” (“Svētais karš”).

Demonstranti pauda atbalstu Putina politikai un nosodīja opozīciju par centieniem gūt labumu no valsts ekonomiskajām grūtībām un Rietumu sankcijām.

Pēc tam, kad pērn februārī tautas sacelšanas rezultātā tika gāzts prokrieviskais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs, Krievija anektēja Krimas pussalu un ir atbalstījusi prokrievisko separātistu sacelšanos valsts austrumos.

Viens no mītiņa organizatoriem Nikolajs Starikovs paziņoja, ka tas ir kustības pirmais lielais pasākums, lai apslāpētu rietumnieciski noskaņoto opozīciju no apvērsuma plānošanas Krievijā.

“Pat nemēģiniet. Nemēģiniet sašūpot Krievijas laivu,” viņš teica.

Krievijas valsts televīzijas kanāli plaši atspoguļoja sestdienas pasākumu un apgalvoja, ka tamlīdzīgi gājieni notiek visā valstī.

Opozicionāri plašu gājienu Maskavas dienvidaustrumos plāno 1.martā. Varas iestādes aizliedza pasākuma rīkošanu Maskavas centrā.

Putins joprojām ir Krievijas populārākais politiķis, neskatoties uz ekonomiskās krīzes un Krievijas sankciju radītajām grūtībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lozungi “ņet voiņe”,bet paši lien karot citā valstī un vēl draud apkārtējiem.Tur jau vajadzēja būt pavisam citiem lozungiem-saturs neatbilst ideoloģijai!

  2. “Maidans ir slimība. Mēs to izārstēsim.”
    – – – – – – – – – – –
    Parastā krievu ārstēšanas metode: Citādi domājošos nošaut vai nomocīt Sibīrijā.

  3. Tur nav ko suupot,taa vatniku laiva jau grimst,tikai pasi veel netic savam acim,ka jau posts acu prieksaa,bet veel gribam karot.

  4. Visi nozombeeti lidz naavei un gajiens uz elli ieilgs uz gadiem 2,varbuut mazaak.

Draugiem Facebook Twitter Google+