×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. maijs, 2015
Drukāt

Putina darbību pozitīvi vērtē 60% Latvijas krievvalodīgo (11)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas prezidenta Vladimira Putina darbību kā pozitīvu vērtē 60,2% Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju, liecina pētījumu centra SKDS pēc Eiroparlamenta deputātes Sandras Kalnietes (V) biroja pasūtījuma veiktā aptauja, kura fiksē Putina darbības vērtējumu šī gada aprīlī.

20,1% aptaujāto, kuri ikdienā sarunvalodā lieto krievu valodu, Putina darbību vērtē negatīvi, bet 19,3% nezina, kā vērtēt Krievijas prezidenta darbību.

Salīdzinot ar 2014.gada augustā veikto aptauju, to krievvalodīgo skaits, kuri Putina darbību vērtē kā pozitīvu, krities par 6,2%. Pērn Putinu atbalstīja 66,4% krievvalodīgo.

Putina darbību pozitīvi vērtē 12,1% latviešu valodā runājošo respondentu, bet 73,6% latviski runājošo to novērtējuši kā negatīvu. Par Putina darbības vērtējumu nav pārliecināti 12,1% respondentu, kuri ģimenē sarunājas latviski.

Proporcionāli vislielākais Putina darbību atbalstošais krievvalodīgo skaits ir pirmspensijas un pensijas vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem. Putina darbību pozitīvi un ļoti pozitīvi vērtē 64,5% šīs vecuma grupas cilvēku. Putina darbību pozitīvi vērtē arī 61,8% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Lielākais Putina atbalstītāju skaits ir Latgalē. Tur Putina darbību kā pozitīvu un ļoti pozitīvu novērtējuši 66,8% aptaujāto.

Latviski runājošo vidū lielākais atbalsts Putinam ir vecuma grupā no 35 līdz 44 gadiem. Krievijas prezidenta darbību pozitīvi vērtē 14,1% šīs vecuma grupas pārstāvju. Vecumā no 55 līdz 74 Putina darbību pozitīvi novērtējuši 12,7%, bet vecuma grupā no 25 līdz 34 – 12,4%. Putina darbību pozitīvi latviski runājošo vidū procentuāli visvairāk – 33,8% – ir starp mājsaimniecēm. Vislielāko atbalstu latviski runājošo vidū Putins saņēmis Latgalē, kur viņa darbību atbalsta 28,2% aptaujāto, un Vidzemē, kur Krievijas prezidenta darbību pozitīvi vērtē 20,7%.

Kopumā, vērtējot gan latviski, gan krieviski runājošos, aptuveni puse aptaujāto – 51,9% respondentu – Putina darbību raksturojuši kā negatīvu. Krievijas prezidenta darbību kā pozitīvu novērtējuši 31,5% no kopējā aptaujāto skaita, bet 15,5% no visiem respondentiem nezināja, kā vērtēt Putina darbību.

Salīdzinot ar 2014.gada augustā veikto aptauju, šī gada aprīlī ir nedaudz vairāk tādu cilvēku, kuri Putina darbību vērtē kā negatīvu. Pērn augustā kopumā 49,4% respondentu atbildēja, ka Putina darbību vērtē kā negatīvu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. un no pārējiem 40% vēl 2/3 atbalsta Putinu, tikai nesaka to nevienam. Un pēc tā visa kāds vēl funktierē tērēt baigās naudas integrācijai un sabiedrības saliedēšanai un tamlīdzīgām muļķībām. Vajag taču tam vienreiz pielikt punktu un atzīt, ka nekad Latvijā nebūs vienota sabiedrība, tā vienmēr dalisies krievos un latviešos. Tiem, kas lolo cerību, ka Latvijas krievi ir citādāki nekā Krievijas krievi, vajag beidzot atmosties un nesapņos muļķīgus sapņus

 2. Garīgi slimajiem Atbildēt

  Tad tagad ir skaidrs, cik daudz ir manikālu elementu.

 3. Putinam ir ,,krampis,, un dūša ,ko izsaka vien draudi ,,močīt ,, sartīrā vai piedāvāt sprāguša ēzeļa ausis un krievi to uzņem ar sajūsmu.Mūsējais,aizstāvot savu privātumu , var tikai piedraudēt žurnālistiem ,ka tie sen nav dabūjuši pa galvu.

 4. … Ka krievvalodigo, ta latviesu valodas runataju vidu – LATVIJAS REPUBLIKAI NAIDIGO IEDZIVOTAJU PROCENTALS ATBILST KATRA PIELIETOTAJAI KATEGORIJAU … !

  … LOJALO PILSONU VALDIBAI IR UN BUS PIENAKUMS UN VAJADZIBA PABEIGT LIKUMOS UN KONVENCIJAS LEGALO DDD , BET VISPIRMS JAIZMAINA STEIGA VALSTIJ UN TAS SATVERSMEI DRAUDIGOS VALSTS VADITAJUS UN ATBILDIGOS TS DROSIBAI UN ESIBAI UZMETEJUS – VECOS PAGRIDES NOMENAKLATURAS PARSTAVJUS !

 5. Kā snaudošo Omi vērtē LATVIJAS PILSOŅI?

 6. Karlis pareizi salika visus punktus uz “i”.

 7. Ja tas ir fakts, tad Latvijā ir baigie krievnacisti salasījušies! Ar steigu vajag skolas latviskot, lai jaunie krievi vismaz isaugtu par eiropiešiem.

 8. Bet latvieši? Imants Kalniņš ar savu dzimtu vien ko vērts!

 9. Kaut aptuveni, bet tomēr šos datus var uzskatīt arī par lojalitātes radītāju Latvijai. Ja jau 60 % krievvalodīgo un 12 % latviešu te atbalsta Putina politiku, tad varam secināt, cik liela pie mums varētu būt 5. kolona “x” stundā! Bet negatīvi Putina politiku vērtē tikai 20% krievvalodīgo un 74% latviešu. Nepatīkami, bet ar to jārēķinās. Jārēķinās komplektējot bruņotos spēkus un zemessardzi. Jārēķinās komplektējot varas struktūras valstī. Un nav jādzīvo rožainās ilūzijās par sekmīgu integrāciju un lielu vienotību. Diemžēl!

Draugiem Facebook Twitter Google+