×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Viltus ziņa: Latvijas iedzīvotājiem visvairāk interesējusi Krievijas prezidenta Jaungada uzruna (47)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Latvija nobalsojusi par Putinu,” 15. janvāra numurā lieliem burtiem pirmajā lapā apgalvo laikraksts “Segodņa”. Balsojums esot noticis “ar TV pultīm”, bet mazāks apakšvirsraksts vēsta: “Krievijas Federācijas prezidents radījis lielāku interesi nekā Latvijas Republikas prezidents.” Ir arī liela bilde, kur kāda sieviete pie televizora saskandina šampanieša glāzi ar Putina attēlu. Lai uzzinātu, kas te īsti domāts, lasītājam gan nākas pāršķirt “Segodņa” trešo lapu, kur ir plašs žurnālista Viktora Siņicina apskats par televīzijas pārraidēm, kas pērn bijušas visvairāk skatītās Latvijā. Atsevišķa daļa veltīta politiķu gadumijas uzrunām, un žurnālists īpaši uzsver, ka tā esot veca “padomju tradīcija”. “Pēc reitingiem populārākais politiķis negaidīti izrādījies kaimiņvalsts prezidents. Vladimira putina Jaungada uzrunu Krievijas tautai aizrautīgi skatījusies arī Latvijas tauta. Divos kanālos (PBK un RTR) Putina uzstāšanos noskatījās kopumā 280 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Otro vietu “Top 40″ ieņem Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, kuram pievērsa uzmanību 196,2 tūkstoši cilvēku. Pēc viņa seko premjers Māris Kučinskis, kurš savācis 178,8 tūkstošus skatītāju,” raksta “Segodņa”. It kā sausa statistika… Tikai tai nav nekāda sakara ar realitāti.

 

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Atmaskojums

Noskaidrot īstos skaitļus nav grūti, jo pētījumus par Latvijas iedzīvotāju televīzijas skatīšanās paradumiem regulāri veic kompānija “Kantar TNS” un labprāt ar šiem datiem dalās. Pagājušajā nedēļā kompānija informēja medijus par to, cik populāras bijušas dažādu amatpersonu uzrunas gadumijā. “Latvijas iedzīvotāji no televīzijās translētajām amatpersonu uzrunām visvairāk vērojuši Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vēršanos pie iedzīvotājiem, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” dati. Nedaudz mazāk skatītāju bijuši Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) uzrunai. Abu Latvijas valsts augstāko amatpersonu uzrunas noskatījusies gandrīz trešdaļa valsts iedzīvotāju,” atsaucoties uz šiem datiem, raksta ziņu aģentūra LETA. Savukārt par Putinu teikts, ka viņa runu skatījusies vairāk nekā piektdaļa Latvijas iedzīvotāju.

Vēl precīzāki skaitļi un fakti – R. Vējoņa uzruna tika pārraidīta kanālos LTV1, LTV7, LNT, TV3, PBK un “REN TV Baltic”, kopumā to skatījušies 32,6% jeb 624 400 Latvijas iedzīvotāju. Arī Kučinska apsveikuma runa tika pārraidīta šajos sešos kanālos, un to kopumā vērojuši 31,5% jeb 604 200 valsts iedzīvotāju. Putina Jaungada apsveikumu translēja Latvijā raidītie kanāli PBK, “REN TV Baltic”, “NTV Mir Baltic”, “RTR Planeta Baltija”, TNT un “Dom Kino”, un to noskatījušies 21,2% jeb 404 500 Latvijas iedzīvotāju. Vienīgais Latvijas politiķis, kuru Putinam izdevies pārspēt, ir Rīgas mērs Nils Ušakovs, kura uzstāšanos rādīja kanālos PBK un “REN TV Baltic”, – to noskatījušies 10,7% jeb 204 600 skatītāju.

Vienu tendenci gan var pamanīt – krievu skatītājiem dažādas amatpersonu uzrunas gadumijā ir būtiskāks rituāls, jo krievvalodīgajos kanālos tām visām ir augstāki reitingi nekā latviešu valodā raidošajos.

Kā vērtēt laikraksta “Segodņa” izplatītos melus par to, ka Putins Latvijas iedzīvotājus interesē vairāk nekā pašu amatpersonas? Vidzemes Augstskolas docenta, komunikācijas zinātņu eksperta Jāņa Buholca komentārs: “Manuprāt, šādas publikācijas mērķis ir konstruēt priekšstatu par Krievijas režīma popularitāti Latvijā un vienā vai otrā veidā norādīt uz pretrunām starp Latvijas oficiālo ārpolitisko pozīciju un to, ko it kā domā sabiedrība. Taču šī avīze jau tradicionāli ir aktīvi izrādījusi savu visai radikālo ideoloģisko pozīciju. Arī tiešsaistes portālā “vesti.lv” regulāri tiek pārpublicēti prokremlisku mediju materiāli par Latviju, tostarp tādi, kuru autori ar faktu precizitāti neaizraujas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Atmaskotaaju atmaskotaasj!!! Atbildēt

  Šis raksts nav nekas cits,kārtējā propaganda un vēlme atmaskot neatmaskojamo.Kapēc?Tapēc,ka atbilde uz visiem jautājumiem ir rakstā kuru cepis kārtējais “žurnālistelis” kura diploms nopelnīts ar jebko,tikai ne ar smadzeņu spējām.Neņemos spriest cik precīzi dati ir minēti avīzes rakstā,ļoti iespējams,ka tie ir piepušķõti,bet to,šajā rakstā minētais atmaskojums ir tāda pati melu gūzma,tas ir neapgāžams fakts.
  Iesēdzam elementāru loģiku -kas un ar kādām tehnoliģijām var noteikt cik cilvēku atradās pie TV ekrāniem skatoties Vējoņa uzrunu?Es saprotu,kabeļtīklos var nopeilēt cik televizori konkrētajā momentā ir ieslēgti konkŗetajā kanālā konkŗetajā laikā,bet kā var noteikt cik un vai vispār to kālu tur kāds skatās???:):):)
  Nemaz nerunājot par to,ar kādu tehnoloģiju starpniecību ir iegūti atskaņotie dati un vai tiem maz ir kāds sakars ar reālo situāciju.Jebkurā gadījumā,šis raksts ir tikpat vērts cik vērts ir raksts krievu avīzē no kā iriet jautājums – Latvijas Avīze,ar ko jūs būtu labāki par to “Segodnja”?

 2. Tā nav viltus, bet īsta ziņa. Latvieši tvīto krieviski, FB arī liek krievu ziņas. Riebjas. Kauns un negods. Pazīstu tādus, kas cauru dienu skatās krievu tv.

 3. Ķīnas prezidenta jaungada uzrunā tautai bija tikai uzskaitīti panākumi ko valsts sasniedza gada laikā un tie bija iespaidīgi.Miljoniem ķīniešu pārcēlās uz jauniem dzīvokļiem,miljoniem ķīniešu pieejama veselības apdrošināšana,valstī uzcelti tūkstošiem jauni tilti ,atklātas jaunas ātrgaitas dzelzceļa līnijas, sērijveidā sāk būvēt jaunas , modernas pasažieru lidmašīnas,kosmosā palaists pasaulē efektīvākais radioteleskops.Putina uzruna bija bija īsa,nekonkrēta ,bāla.Vējoni neklausījos.
  Latvijā gada ievērojamākie sasniegumi bija cirks ap maksāt nespējas administratoriem, oligarhiem,e-veselību un čekas maisiem,gada beigās pievienojās strīdi vai uzcelto būvi jūras tuvumā atzīt par kuģi vai māju.

 4. Pūķina runa ir jāuztveŗ kā komēdija. Tikai krievu lumpeņi to ņem par pilnu.

 5. Māris Antonevičs ir ļoti stulbs propagandons: TVraidījumu Top-40 nav viltus ziņa, tā ir oficiāla TNS Kantar informācija )))

 6. Tautas kalpi ir panākuši to ,ka Latvijas pilsoņiem jāpamet valsts!
  Tagad brīnamies par to ka krievvalodīgie kas palikuši procentuāli vairāk skatās uz krievijas propogandu!
  Tās nav nekādas pīlītes.

 7. Ja tik ļoti mīl Putinu lai vācas uz to Krieviju, kāda viņiem starpība ko skatāmies! Mēs esam brīva valsts kā viņi to nesaprot, ka mēs viņiem nepakļausimies un tie kuri uzķeras uz šiem muļķīgajiem rakstiem par Latviju, tad viņiem tiešām nav kaut kas kārtībā ar galvu!

  • Un kāpēc lai CCCP imigranti to saprastu, ja te viņu ir tāds milzīgs daudzums, blakus liela viņu valsts, un LV vara vāja?

 8. Es dzirdēju gan Putina gan Vejona, un ja salidzina tad Putina runa bija daudz cilvēcīgāka un sirsnīgāka, salīdzinot ar Vejona uzrunu,un tam piekrita paziņas kuri dzirdēja abus!

  • Es Putina runas neklausos-man valsts ienaidnieki nepatik!

   • Tiesa Vējoņa kancelejai liek atklāt visu darbinieku algas: Beidzot ir pilns saraksts!

    Pēc vairākus mēnešus ilgas stīvēšanās un apgalvojumiem, ka šādu datu atklāšana būšot personiskās dzīves aizskārums, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja beidzot ir bijusi spiesta publiskot savas jaunās – vidēji par aptuveni trešo daļu palielinātās algas.

    Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
    Kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka 3968,00
    Valsts prezidenta ārlietu padomniece Maija Manika 3421,00
    Valsts prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis 3421,00 Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskais padomniece Kristīne Jaunzeme 3421,00
    Valsts prezidenta ekonomikas padomnieks Andis Jēkabsons 3421,00
    Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps 2993,00*
    Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš 3421,00*
    Valsts prezidenta padomnieks stratēģiskās attīstības jautājumos Zigurds Zaķis 1711,00**

    Funkciju nodrošinājuma nodaļas ekonomikas konsultante Kristīne Petrovska 1502,00
    Funkciju nodrošinājuma nodaļas nacionālās drošības padomnieka, Nacionālās drošības padomes sekretāra palīdze Inga Matīsa 1596,00
    Funkciju nodrošinājuma nodaļas ārlietu padomnieka konsultante Gunta Slesare 1690,00
    Funkciju nodrošinājuma nodaļas sabiedrisko projektu konsultante Kristīne Reisa-Dāboliņa 1690,00

    Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante plānošanas jautājumos Anda Pečule 1690,00
    Funkciju nodrošinājuma nodaļas konsultante stratēģiskās attīstības jautājumos Zane Ozola 1502,00
    Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciāliste Kristīne Kļaveniece 1931,00
    Funkciju nodrošinājuma nodaļas komunikācijas speciālists Toms Ķencis 912,00**
    Funkciju nodrošinājuma nodaļas tulce Anna Hrapan-Gromņicka 1502,00
    Funkciju nodrošinājuma nodaļas foto un video operators Gatis Bergmanis 1482,00
    Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece Linda Puķīte 2052,00 Juridiskās nodaļas juriste Inese Kahanoviča 2052,00
    Juridiskās nodaļas juriste Madara Inkina 2052,00
    Juridiskās nodaļas personāla vadītāja Iveta Galzone 1938,00
    Apžēlošanas dienesta vadītāja Elena Lodočkina 2147,00
    Apžēlošanas dienesta vecākā speciāliste Kristīne Vilka 1502,00
    Valsts prezidenta protokola vadītājs Renārs Vilde 2281,00
    Valsts prezidenta protokola konsultante Skaidrīte Zarāne 1824,00
    Valsts prezidenta protokola konsultante Vita Rukse 1824,00
    Sekretariāta vadītāja Laila Rutks arī Rutkis 1596,00
    Sekretariāta sekretāre Daniela Balode 1006,00
    Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Vīķei-Freibergai) Daina Lasmane 1368,00
    Kancelejas vadītājs Arnis Salnājs 3978,00
    KancelejSekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (G.Ulmanim) Eva Eihmane 1368,00
    Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (V.Zatleram) Zane Jurjāne 1197,00*
    Sekretariāta sekretāre personai, kura ieņēma Valsts prezidenta amatu (A.Bērziņam) Daina Bāra 1197,00*
    Sekretariāta Vēsturnieku komisijas atbildīgais sekretārs Valdis Kuzmins 684,00**
    Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija 1197,00*
    Ordeņu kapitula sekretārs Maira Sudrabiņa 2281,00 Finanšu uzskaites nodaļas vadītāja Inga Šteinbrika 2415,00
    Finanšu uzskaites nodaļas vecākā grāmatvede Ilona Kancāne 1931,00
    Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Jānis Mūsiņš 2281,00
    Informācijas tehnoloģiju nodaļas datorsistēmu un datortīklu administrators Kristaps Mieriņš 1824,00
    Lietvedības nodaļas vadītāja Inta Butkus 1824,00
    Lietvedības nodaļas vecākā lietvede Katrīna Briede 1254,00
    Lietvedības nodaļas arhīviste Inga Bremze (ilgstošā prombūtnē) Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Ģirts Auškāps 2415,00
    Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietniece Žanna Trankale 1596,00
    Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas fondu glabātāja Sarmīte Fogele 1395,00
    Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais saimniecības pārzinis Dzintars Kļaviņš 1254,00
    Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas vecākais ēku un teritorijas pārzinis Edgars Dauškāns 1254,00
    Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzine Katrīna Bergmane 1140,00
    Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas saimniecības pārzinis Rihards Beikmanis 1073,00
    Saimnieciskā nodrošinājuma nodaļas Jūrmalas rezidences pārzinis Andris Āriņš 1140,00
    nepilns darba laiks 35 stundas nedēļā *
    nepilns darba laiks 20 stundas nedēļās **

  • Putļers daudz ko dara sirsnīgi, jeb no visas sirds, piemēram – melo, par to zina visi kuri seko līdzi notikumiem Krievijā, bet tādi – bez iemesla vadoņa pakaļas bučotāji, to var izdarīt salīdzinot to ko teicis saulvaidzis ar to, ko uzrāda statistikas iestādes par Krievijas ekonomisko attīstību, kuras, protams, arī melo, bet mazāk, jeb salīdzinot tagad teikto ar viņa iepriekšējiem izteikumiem un solījumiem, vēl viņš no visas sirds atbalsta savus draugus – zagļus, kuri zog Krievijas nodokļu maksātāju naudu, piesavinās un aplaupa svešas teritorijas, piemēram Ukrainā, tas viss interesentiem arī nav noslēpums, taču ”stingrās rokas” piekritējiem tas var palikt apslēps, jo šīs darbības ir pašas par sevi saprotamas un no ”stingrās rokas” definīcijas izrietošas, tā pat kā sirsnīgā sieviešu un bērnu slepkavošana Sīrijā sabumbojot veselas pilsētas ar mierīgajiem iedzīvotājiem, tas gan tiek darīts sirsnīgās cīņas ar teroristiem ”uz attālajām robežām” ietvaros un arī velna jeņķi traucē saskatīt – maisās pa vidu, ak jā Krievijas 1kanālā teica, ka to ir izdarījuši paši jeņķi bet uzvēluši uz krieviem. Vienīgais ko Putļers dara ne sirsnīgi un bez degsmes, tas ir citādi domājošo un savu kritiķu vajāšana, lai saka ko grib viņa pulgotāji un gosdepa aģenti, bet tagad nav nekāds 1937 gads, par tiem dažiem desmitiem nogalināto nav vērts runāt, jo to neizdarīja Putins personīgi, bet gan kaut kādi trakie, vai arī viņi bija iejaukti kriminālajās darbībās, vai pat sadzīviskos konfliktos kā Ņemcovs, bet tie simti, vai pat jau tūkstoši, nevalstisko organizāciju dalībnieku, vai vienkārši principiālo cilvēku kuri ir atļāvušies kritizēt pastāvošo varu ir samesti cietumos par pavisam citām darbībām, piemēram: par pretošanos policijai, ja viņš ir uzkāpis omonietim uz kājas viņa grūstīšanas laikā, vai pie viņa mājās ir atrasta ekstrēmistiska rakstura literatūra, laikam te ir domāts visiem zināmais ekstrēmiskās domāšanas paraugs – grāmata “Nezinītis uz Mēness”. Atvaino par garo izklāstu, taču man šķiet, ka tu esi tāds pats Jānis kā es Ivans, vienkārši neticu, ka datoru lietojošs latvietis var būt tik aprobežots un bezkaunīgs!

 9. Saakumaa atsleedz virszemes TV, tad saak vinu raidiit tikai Riigas juuras liicii, nee es nedziivoju Riigas juuras liicii, par ko vispaar te var briiniities?
  Saakumaa gribeeju iesleegt radio, lai paklausiitos Latvijas prezidenta runu, bet diemzheel reizeem pat aizmirstu, kas ir muusu prezidents, jo ne jau tauta vinu ieveel…
  Iisaak sakot, sev par izbriinu klausiijos Porashenko, jo Ukraina kopaa ar mums svin, vinam gan reeciiga runa bija, pat jaunajaa gadaa par karu muldeeja.

 10. Laikam Latvijas Avīzes KURMIM nepatīk mani komentāri.

 11. ir jabut ipasham utainam izdzimtenim,lai lureetu uz krievu teroristu lidera pedoputina trulo prnu,un klausitos patalogisko meloshanu.

  • А сам ты не выродок?! А сам ты не врёшь?! Atbildēt

   ???

   • A problema tur ka mes te esam pie viniem-vinu valsti, ne viņi pie mums!

    • Нет латышскому нацизму! Так Крым наш, и Латвия нашей будет! Atbildēt

     Eta strana toze budet nashej!

     • Esi pārliecināts?

      Vai nebūs tā, ka ķīnieši ātrāk maigās varas tehnikām okupēs krieviju? Jau tagad Sibīriju ir gandrīz jau kolonizējuši, tad sekos centrālā krievija un pēc tam jau arī rietumu gals – moskovija un sanktpēterburga… būs mums kaimiņos šķībacaini krievi :D:D:D:D:D:D:D:D:D
      Jāgaida, kad ķīnīzeri sarīkos Tālajos Austrumos referendumu par pievienošanos Ķīnai!

 12. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Ja jau tu esi pats gudrākais... Atbildēt

   …tad vari vismaz normāli rakstīt? Beidz izlikties, izskatās tikai pēc tāda bļāvēja-pusidiota, kas it kā pareizas lietas runā, taču veids, kādā to pasaka, liek domāt par tavām paša prāta spējām un attieksmi… Tas, ka tu pēc galma pamuļķa izskaties, taviem vārdiem svaru neiedos… man, personiski, vispār derdzas lasīt tavus murgus, tiklīdz ieraugu, ka tu kā tāds Juris Alunāns, sāc ieviest savu latviešu valodas gramatiku un vārdu rakstību… vienkārši pretīgi, jo tavas mākslinieka-lingvista-idiota ambīcijas nosit jebkādu vēlmi iedziļināties saturā… padomā par to…anton mazāk-smadzenes-pisān

 13. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 14. Izdevums, kas publicē horoskopus, māca citiem pareizu žurnālistiku:-) Nu bet attiecīgajā krievu rakstā taču ir atsauce uz to “Kantori”, kas veica pētījumu. Un tajā atsaucē tik tiešām tā arī ir, ka Putinu skatījās vairāk par Vējoni un par jebkuru citu. Viegli atrast i-netā šo TNS rakstu pēc atslēgas virsraksta: “Lineārās TV skatītākā programma 2017.gadā.”

  • Вот, вот, сам себя и разоблачил, Марис! Atbildēt

   !!!

  • Huiļa pielūdzēji varēja vismaz piezvanīt uz to kantori un paprasīt, lai izskaidro to tabulu. Bet laikam ieraugot Putina vārdu krievu žurnālistiem smadzenes atslēdzas, ka pat skaitīt vairs nemāk.

   • šādus te LV pseidopatriotus Vienotība te grasās interēt Latvijā. Kā var integrēt tādus kuru sapnis ir Krievijas imperija?

 15. Putins teica runu?
  Nedzirdēju ap pusnakti tādu lietu. Un tie, kas nerunā pirms pusnakts pēc Latvijas laika, ir kaut kādi citplanētieši priekš Latvijas. Un lai viņus klausās citi citplanētieşi.

 16. Šoreiz viltus ziņu izplata LA! Visi, kuri prot krievu valodu viennozīmīgi skatījās Putina uzrunu. Bet par Vējoni es šaubos. man uzpļaut uz tām uzrunām. Tā kā, koļēģi, esat drosmīgi pieņemt zaudējumu.

 17. Protams ka viņiem tas dikti patiktu, bet nekā. Paldies dievam ka tikām vaļā no viņiem.

 18. Minētajos kanalos rādīja Latvijas politiķu uzrunas sekojošā kārtībā- Ušakova-> Kučinska-> Vējoņa. Ne ilgāk kā 5 minūtes katra. Tie, kuroi šos kanālus skatījās, nezvai zināja cikos un cik ilgi kurš runās un skatījās visus 3. T ā ka nevar atšķirties skatījumu skaits šiem 3! Tā ka nemelojat!

 19. Kas vairumā tie klausās Atbildēt

  Protams ka Putina uzruna ir ok

  • Putins ir valstsvīrs, kādu Tūdalijā sen nav bijis un diez vai kad vispār būs. Te ir tikai siles rukši un nožēlojami savu aizokeāna saimnieku pakalpiņi. Pat pirdienam vējā ir lielāka vērtība kā Tūdalijas murmuļu runām.

   • Neirs tik daudz

   • Nav Putins valstsvīrs.

   • Putins tāds pat muldoņa, kā Ontons Mazpisāns.

    • Bet tevi te neviens nelūdza atbraukt un aizbēt no Krievis, to nododot. Tevi t neviens negaidīja un negaida. Brauc mājās. Imigrantus neviens nekur neciena.

     • Pareisi, krieveļi – slimi, nožēlojami cilvēki – ar galveno pasaules mazvērtīgāko liliputu-napoleonu hitlerputinu priekšgalā :DD
      Skatīsimies patiesībai acīs – krievi ir tauta, kas pasaulei ir nesusi tikai postu. Ja neskaita pāris labus komponistus un rakstniekus, kas dzīvoja, piedevām, līdz 1917.g., tad tie krievi, kas tagad pa zemi staigā, nav vērtīgāki par komposta čupu 😀

 20. Vispār jau jāsoda tās tualetes avīzes par klaju dezinformāciju. Tikai – Latvijā pie siles ir Kremlini un viņiem trūkst POLITISKĀS gribas.

Draugiem Facebook Twitter Google+