×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
16. augusts, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Putina divi dzinuļi (47)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Valsts galva – tā Vladimiru Putinu arvien biežāk titulē arī oficiālajos dokumentos: tas ir kaut kas pa vidu starp caru (kā viņu šaurā lokā dēvē galminieki) un prezidentu. Patlaban šis bijušais čekas apakšpulkvedis mēģina tikt galā ar savas zemes itin raibo pagātni un saspringti prāto par nākotni – 2018. gada marta vēlēšanu gaidās.

Naktī no 5. uz 6. augustu Maskavā, kur akadēmiķa Saharova prospekts saskaras ar Sadovojes bulvāru loku, sāka sliet “Sēru sienu” – divpusēju bronzas un akmens veidojumu. To licis uzstādīt Putins kā memoriālu pagājušā gadsimta 30. – 50. gadu represiju upuru piemiņai. Runa ir par Staļina “Lielā terora”, kara un pēckara gadu asinsdarbu un deportāciju upuriem. Vērts arī atgādināt, ka ar Putina svētību Krievijas skolu programmās iekļauts rakstnieka Solžeņicina “Gulaga arhipelags”. Kā zināms, Solžeņicins atšķirībā no Saharova nebija demokrāts, bet ļoti konservatīvs.

Kontrastam ļoti zīmīgi ir tas, ka pareizticīgais staļinists Aleksandrs Prohanovs, kurš ir dedzīgs Putina “karsējs”, sava “Izborskas kluba” priekšgalā aicinājis Orlas gubernatoru, kurš savā pilsētā uzslējis pieminekli Ivanam Bargajam, turpat uzstādīt arī pieminekli Josifam Staļinam.

Ar Ļeņinu impēristam Putinam ir īpaši rēķini: viņš tam nevar piedot ideju par t. s. savienotajām republikām PSRS ietvaros. Līdz ar to, liek saprast Putins, Ļenins “licis bumbu ar laika degli”, kas pēc 69 gadiem uzsprāga, jo PSRS konstitūcijā taču uz papīra “stāv rakstīts”, ka šīs republikas esot tiesīgas izstāties… Pie reizes Putins svēti apsolījis komunistu līderim Zjuganovam: kamēr viņš būs pie varas, Ļeņina mūmiju no mauzoleja neiznesīs.

Un kā ir ar tagadni? Laikrakstā “The Wall Street Journal” Leons Ārons norāda, ka Putinam ir divi dzinuļi – atriebe un restaurācija. Krievijas valdnieks atsakās “sagremot” faktu, ka aukstajā karā PSRS bija zaudētāja. Viņš par katru cenu tiecas grozīt “spēku samēru”, kas izveidojās pēc šīs sakāves. Putins uz visu raugās caur Krievijas un Rietumu pretstāves prizmu un gatavs darīt visu, ieskaitot bīstamas provokācijs, lai varētu atgriezties, tā sakot, pirmajā rindā. No sevis piemetināšu: līdzas Trampam un Sji…

Tikmēr gandrīz jau gribētos pažēlot nabaga (pasakaini bagāto) premjerministru Dmitriju Medvedevu: pret korupciju vērstie mītiņi martā un jūnijā tēmēja gandrīz pilnībā uz Medvedevu, “saudzējot” Putinu, un tagad Kremļa “galmā” atskan balsis, kas prasa “nejēgas” Medvedeva atstādināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Putins slavenāks par Kristu… katram mašīnā jāieliek ikona ar Putina portretu laimei un drošībai!

 2. cik ilgs laiks LA ir vajadzīgs, lai datorā ieliktu nosacījumu, kurš neļautu svešai vaodai bez tulkojuma iejaukties latviskā vidē (sk. grafists)? Cik ilgs laiks jums – LA – ir vajadzīgs?
  Tā noteikti nav nejaušība, ka vairāk kā gadu netiek tulkots svešvalodā rakstītais, tādējādi pieradinot lasītāju pie domas, ka viena no svešvalodām ir piederīga latviskai identitātei. Nekaunība un divkosība! Tas ir teikts par jūsu – LA – tā saucamo “patriotisko” stāju! Nu ko (?), ir acīmredzams , ka īpašnieku idejiskā pārliecība tiek uzspiesta kādreiz vēl elpojušam “patriotismam”. Pretīgi!

  • А как долго до вас будет доходить такая простая мысль, что интернет вам не принадлежит?! Здесь нет национальных границ, пограничных столбов и пограничников с собаками. Здесь не действуют ваши законы. Даже сервера, на которых висят многие латвийские сайты (возможно даже этот самый), чисто физически могут располагаться в какой угодно стране. Не в Латвии даже, а там, где дешевле и выгодней! Точно так же и любой комментатор, может физически находиться в любой стране мира. Ну и что для него тогда ваши местные заморочки?! Он будет писать на удобном для себя языке, нравится вам это или нет. Пользуйтесь гугл переводчиком, и всё.

  • Tā ir.Pamēģini krievu propogandas saitā”Inosmi.ru” uzrakstīt latīņu burtiem,izdzēsīs ka nemetas.

 3. Вот кто бы вякал, но только не твой организм, земноводное. Сколько у тебя зубов в реальной то жизни осталось то при таком твоём поведении? Ведь нарываешься постоянно.

  Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 4. Neviena ne prātā nenāk ka Putins rūpējas par savas valsts saturēšanu, ka viņš negrib atdot Krieviju ASV izsaimniekošanai, kā tā izdarījusi ar ļoti daudzām valstīm, ieskaitot Ukrainu. Lai saglabātu Krieviju, kāda tā ir, dabīgi ka nevarēja atdot ,stratēģiski un ģeopolitiski, ļoti svarīgo punktu, Krimu. Tā kā tā netika Amerikas pakļautībā tā izvērsa, visā pasaulē, lielu aģitāciju un kampaņu par krievu agresīvo rīcību.

  • Fantazēja par ASV ,iespējamo,klātbūtni Krimā,dabūja NATO spēkus Odesā,ar ko arī apsveicu tavus saimniekus,kremļa sučka!

   • Слышь, земноводное. Тут одного чудика прямо таки коробит от слова сука. А чем отличается слово “сука” от слова “сучка”?! Ну, вежливый вы наш?

    Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 5. Lūdzu Latvijas avīzes redaktorus dzēst “grafists.” komentārus. Kā jau vairākkārt norādīju par viņa necenzēto vārdu lietošanu, viņš to negrib ņemt vērā. Domāju ka daudzi komentatori arī būs par kulturālu portāla vidi. / “grafists.” komentāros arī pārāk daudz melu, faktu kropļošanas, nesapratnes par ko ir rakstīts. / Dzēst “grafists.” komentārus nepieciešams arī tādēļ ka vinš parkāpj komentāru noteikumus: varmācības sludināšana – „Верёвка всегда найдётся, а фонарных столбов в Риге много”./ Šoreiz pārāk daudz viņam „сука”. / “grafists.” pie tam nesāk maksāt par savu komentaru tulkošanu valsts valodā kā to paredz likums.

  • Manu komentāru cenzūra gan dzēsa,kurā es grafista leksiku salīdzināju Staļina represiju prokurora Višinska izteicieniem ,,tiesās ,, pret ,,tautas ienaidniekiem,,.

  • Надо же, ябедничаем! Вот как у вас со свободой слова, не нравится – удаляем! А как же конституция, права человека и всё такое, а? А…., я же забыл, это всё только для избранных, для титульных арийцев! Так?! Только им позволено говорить и писать гадости про других, они же пищут на государственном! Им можно и чужие ники воровать и обзывать матерно и меня самого, и мой народ, и мою страну!? Что же вы начинаете пищать как только вам отвечают соответственно? Хотите, чтобы портал был культурным? Так начните с себя, сами не срите в комментах, тогда и на получите такого же в ответ. Всё просто, уважайте других – и вас тоже будут уважать.

 6. Kremlis pārņēmis Arafata politisko tehnoloģiju (organizēt terora aktus, bet runāt par mieru).

 7. Nu par… pasakaini bagaato (tik pagaidaam veel hiberneejoshaa veidaa) “caru” jau vismaz 2 aarvalstu filmas bija uztaisiita arii. Varbuut pat vairaak? Katram savi tarakaani, bet te ambiiciju pagruutinaati – t.i.:nopietnaaki, jo… maate vinjam , kaa labi zinaams, kuru tad “pahsizredzeeto juristu tautu” paarstaav?
  :)?

 8. Vai tad psrs laikā Pu varētu sapņot par valsts abzagšanu tādos apmēros. Tagad viņam vajag atjaunot vergu valsti, bet paturot rietumu bankās nolaupīto. Tā būtu īdeāla situācija. Var saprast cik dārgi Pu izmaksā visādi maidāni, proti, katru reizi jāuzpērk jaunus valdniekus. Ideāli būtu, ka nekas nekur nemainās. Visi uzpirkti un kontrolē situāciju.

 9. voldemars kārlis markuss Atbildēt

  Baltieši stāvēja Baltijas ceļā.Pēc diviem gadiem garām uz mūžibas upi aizpeldēja smirdošs PSRS līķis.Impēriskais sifilis impēristu smadzenēs ir genētisks.Putins gatavo KF līķi,pareizticīgo Dievs sargā Putinu .

 10. glupam glupa dzinuļi

 11. Paldies Frankam Gordonam par labo rakstu! Aktuāls, trāpīgi salīdzinājumi. Brīdinoši mums ir šie agresora centieni “gatavs darīt visu, ieskaitot bīstamas provokācijs, lai varētu atgriezties,… “

  • Да за что спасибо то, за очередной «мургс»?! Вы сами тоже в таком же состоянии, что и автор?

   • Слышь ты, нумерованный!
    Ты на кого заднюю ногу поднял?

    • Надо же, у вора есть задняя нога. Чудеса прямо…. Прекрати воровать чужие ники, сука!

     • Прекрати сквернословить, кобель !

     • Сказать вору, что он вор – это норма! У меня воруют ник, а я, по вашему, должен молчать в тряпочку?! Не дождётесь! А «сквернословить» я ещё даже не начинал!

 12. Cik mes esam cakli iztirzat kaiminvalstu politiku!!! It seviski jau Krievijas. Labak butu skatijusies uz savam majam un centusies seit ievest kartibu. Citadi ka aunu bars blej, blej , bet labuma nekada. Ka sak bizot visi viena virziena, ta nevar vien apstaties.

 13. Bez lozunga,, cariskā krievija ir tautu cietums ,, Ļeņins nebūtu sagrāvis carismu. Tālāk loģiski – cietuma vietā savienotās republikas vai pat neatkarīgas valstis kā Somija,Polija,Igaunija,Lietuva ar domu tās nākotnē varmācīgi dabūt atpakaļ sarkanā impērijā. Somija gadījumā šī doma galīgi izgāzās.
  Tagad atpakaļ jādabū Ukraina ,bet Baltkrievija pēc septembra manevriem jau ,,kabatā,,.
  Latvijai 2018 g. visi priekšnosacījumi atgriezties Krievijas sastāvā.

 14. Jā, pretīga tauta — īpaši ārpus tās pašas robežām. To mēs redzam Latvijā, Igaunijā, Izraēlā, Vācijā … Tomēr savā “paradīzē” dzīvot negrib.

  • Ой, а вы сами и ты в том числе, типа такие паиньки, ну просто ангелочки с открытки?! И у нас тут, оказывается, такой рай, просто жуть. Прекрати воровать чужие ники, сука!

 15. Pūķins, līdzīgi musulmaņu fanātiķiem, ir iestidzis pagātnē. “Varenums”, viņa izpratnē, ir svarīgāks par iedzīvotāju labklājību. Kā pagātnes varenie varmākas, Pūķins tiecas sagrābt arvien vairāk teritorijas un terorizēt kaimiņus (īpaši vājos). Bet mužiki dzīvo nabadzībā.

  • Э, нет. Это скорее именно ваши страдания по прошлому и вечная «вековая боль», с мазахитским ковырянием старых болячек, сродни мусульманскому фанатизму. Язык как религия, яростный фанатизм в его «защите». Очень даже похоже. Прекрати воровать чужие ники, сука!

   • Кстати, ты просто невнимательный дурак! Если бы я не владел латышским языком, то как бы я читал статьи и комментарии?! А пишу я по русски потому, что мне так удобнее! А о твоём удобстве я забоиться не обязан. Прекрати воровать чужие ники, сука!

    Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 16. Nu,dižajam pukinam līdzināties spēj tikai krievu demokrātijas tēvs-domas gigants Kisa Vorobjaņinovs!

  • Ну не ты же! Ты то просто вор, обычный, заурядный. Прекрати воровать чужие ники, сука!

 17. Gordons laikam personīgi pazīstams ar Putinu, pie tam labi pazīstams?
  Ja nē, tad tā ir tukša iršana, citiem vārdiem – caureja. Ārstēties vajag, Gordon!

 18. У автора просто мания какая то, как болезнь. Антикоммунизм с антисоветизмом у автора плавно перетекают в русофобство и анти российские настроения, на персональном личностном уровне переходящие в прямую ненависть лично к Путину. Практически, это готовый диагноз, такого пациента надо лечить, срочно. Помните, в советсвкие времена была такая песня со следующими словами: «он с именем этим – ложиться, он с имененм этим – встаёт». Ну точь в точь, про старого «доброго» Гордона!

  • Vēlējos vēl piebilst, ka labprāt graužu saulspuķsēklas, ienīstu, bet tomēr braucu ar bmw, ağidas treniņtērps ir goda vietā kopā ar krosenēm. To uzvelku kad svētki. ..

   • Да, твоя жизнь из одних только стереотипов и состоит. Сплошь пропагандисткие шаблоны. Впрочем, чего ждать от вора. Прекрати воровать чужие ники, сука!

    • мать твоя, grafists, научила тебя рот поганить, осквернять собеседника, катись прочь отсюда в свою московию.

     • Jā, grafist, tu dzīvo pēc principa ”moj adresņe dom i ņe uļica, moj adres sovetskij sojuz”, kaut gan patiesībā tu dzīvo pēc adreses ”uļica-kurica, dom petuha, budka sobačaja nomer dva”…

     • Уровень вашего интеллекта зашкаливает. Вы меня просто поразили полётом своих «мыслей»! А у вас то жизненный принцип в чём заключается?

  • То есть, ты признаёшься что ты гей! Это твоё личное дело, с кем ты там ложишься спать и с кем встаёшь. Твои партнёры нам не интересны. Прекрати воровать чужие ники, сука!

   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 19. Noskaties viedokļa maiņu par somu Ziemas karu-
  За строчкой архивной «Забытая война» 2017 XviD SATRip.
  Un tas apstiprinās…impērijas atdzimšanas alkas…

Draugiem Facebook Twitter Google+