×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Putina draugi Roldugini – ar saiknēm Latvijā (27)

Timura Subhankulova un Vladimira Baranovska fotoTimura Subhankulova un Vladimira Baranovska foto

VIESTURS SPRŪDE, VITA KRAUJA

Čellista Sergeja Roldugina vārds 3. aprīlī vienā mirklī kļuva slavens visā pasaulē. Taču ne viņa muzicēšanas dēļ, bet gan pateicoties viņa vārda sasaistīšanai ar tā saukto Panamas dokumentu lietu – žurnālisti izpētījuši, ka viņš ir īpašnieks vairākām ārzonas kompānijām, uz kuru kontiem lieli Krievijas uzņēmumi pārskaitījuši simtiem miljonu eiro vērtas summas.

Bet Latvijas mūziķu aprindās Krievijas prezidenta Vladimira Putina draugs, viņa meitas krusttēvs Sergejs Roldugins ir labi zināma persona jau sen. Viņš absolvējis E. Dārziņa mūzikas skolu, joprojām ir biežs viesis Latvijā (pēdējoreiz bijis pirms pāris mēnešiem), 30. aprīlī viņš atkal tiek gaidīts Kuldīgā. Mūziķis runā latviski, Rīgā apbedīti viņa vecāki. Taču izrādās, ka vēl ciešākas saites ar Latviju ir Sergeja vecākajam brālim Jevgeņijam Rolduginam – V. Putina draugam un kursabiedram Valsts drošības komitejas (VDK) institūtā, bijušajam LPSR VDK darbiniekam, tagad “Gazprom” Latvijas pārstāvniecības vadītājam, kura darba vieta jau sešus gadus ir namā Rīgā, Mežaparka. Par spīti oficiāla apstiprinājuma trūkumam, nepārprotamas sakritības Sergeja un Jevgeņija radniecību padara acīmredzamu un arī Krievijas mediji to uzskata par faktu – abi ir Pavloviči, tas ir, Pāvela Roldugina dēli, abi Latvijā nonākuši no Sahalīnas.

Kā izcils mūziķis Sergejs Roldugins daudzkārt aicināts uz Latviju, lai piedalītos klasiskās mūzikas konkursu žūrijās, sniegtu koncertus un meistarklases jaunajiem čellistiem. Viņš regulāri ir Kuldīgā rīkotā Kārļa Davidova starptautiskā jauno čellistu konkursa žūrijas loceklis, un tāpat šogad profesora Sergeja Roldugina no Sanktpēterburgas vārds ierakstīts no 30. aprīļa līdz 8. maijam paredzētā konkursa žūrijas sastāvā. Latviju tajā pārstāv žūrijas veidotāja Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Eleonora Testeļeca. “Es neko nesaprotu no ofšoriem, taču par atklātībā nākušajām ziņām esmu sašutusi,” viņa saka. “Neizpratnē ir arī mani kolēģi, čellisti, pianisti, jo situācija patiesi ir briesmīga, kaut arī visu īsti līdz galam saprast neviens no mums nav spējīgs. Taču es vados arī pēc principa – nenosodi, jo to var darīt tikai Dievs. Mēs taču nezinām ne konkrētos apstākļus, ne situāciju. Sergejs Roldugins ir ārkārtīgi kulturāls, maigas dabas cilvēks, pat ar zālēm izlīdzējis. Ļoti sirsnīgs un sabiedrisks. Nupat Sergejs man piezvanīja, sacīdams – Ella, piedod, es eju slimnīcā uz operāciju un nez vai konkursa žūrijā varēšu piedalīties. Taču, ja veselība atļaus, centīšos būt… Protams, mēs tagad varam zīlēt, vai viņu laidīs no Krievijas ārā vai ne, vai mūsējie laidīs iekšā…”

Ar Vladimiru Putinu Sergejs iepazinies, pateicoties brālim Jevgeņijam Rolduginam. Spriežot pēc ziņām arhīvos, Jevgeņijs studējis Rīgas Politehniskajā institūtā, 80. gados – vienā kursā ar Vladimiru Putinu PSRS Valsts drošības komitejas institūtā. Vēlāk strādājis Latvijas PSR VDK 3. daļā – praksē šī daļa funkcionēja kā iekšējais drošības dienests, lūkojot novērst negodīgu VDK darbinieku sakarus ar kriminālo pasauli, organizēto noziedzību. 2009. gada pavasarī J. Roldugins kļūst par jaunatvērtās “Gazprom” Latvijas pārstāvniecības vadītāju, un šajā statusā viņš Rīgā strādā joprojām.

Vairāk lasiet 15. aprīļa “Latvijas Avīzē” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Ребята, на его месте должен был быть я!

  • Toļko, jesļi obešķaješ
   vorovaķ BOĻŠE
   nineščih gerojev !!!

  • > grafists 15. aprīlis, 2016 11:39, > grafists 15. aprīlis, 2016 12:41, > grafists 15. aprīlis, 2016 13:12
   Ну да чего же вы все всё-таки убогие, ребятки. Так и быть, схожу в церковь, поставлю вам свечку за упокой, наслаждайтесь.

 2. daudz taadu Rolduginu,te Latvijaa,pie tam, tagad, muusu ;varenie; piedaavaa ierakstu pasees ;latvietis; taa arii sanaaks, dzimushie Latvijaa ,deporteeto, noshauto latvieshu siltajaas gultaas, ir ;latvijieshi;???

 3. Roldugins un Savickis studējusi RPI, strādājušu VDK un tagad ir galvenie gāznieki
  Latvijā. Kāda sakritība – abi lieli mūsu valsts draugi!

 4. Un cik vēl tādu, “maigu un talantīgu” izcilu Latvijas draugu, kurus tikai Dievs var sodīt, mūsu valstī pa kabinetēm ir sasēdušies? Arzemju izdevumos lasu, ka Latvijā lustrācija it kā ir bijusi. Tā laikam ari ir, bet kāpēc ta viņus neatstāt savā vietā jā viņš ir “labi cilvēki”. Putinam ir daudz draugu, tā kā tajā filmā Saids teica: “U Abdully mnogo lyudey.”

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Rolduginu, iespējams, “lustrēs” ģāģa Voloģa, tur viss ir skaidrs.
   Mazliet citādāk ir ar mūsu pašu gāzes un Dinamo saimnieku. Viņš, kā jau īstens katolis, savu indulgenci ir nopircis par naudu, visai lielu naudu no paša Pujāta tā valdīšanas gados. Dieva vietnieks zemes virsū Pujāts ir piedevis šim saimniekam visus grēkus vairākās paaudzēs uz priekšu, tādēļ mūsu draugi ir arī ļoti pareizi ticīgā Putina draugi un nekādi vēji, pat Panamas ofšori, nespēs šo draudzību iedragāt.

 5. “…Sergejs Roldugins ir ārkārtīgi kulturāls, maigas dabas cilvēks…”

 6. Šodien savā televīzijas konferencē Putins smalki izstāstīja kas tās tur par naudām, kur radās un kur palika.
  Bet īstena latvju patriota pienākums ir tam neticēt.

 7. MARKU KARLIS.ENGELU FRICIS.LININ VALDIS.PUTNIN VALDIS-TIE VISI IR NOMASKEJOSIES LATVIESI.

 8. Beigās izrādīsies, ka Putins ir latvietis !

Draugiem Facebook Twitter Google+