×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Putina inaugurācijas ceremonija valstij izmaksā aptuveni pusmiljonu latu

putins_afp_102

Lepnā inaugurācijas ceremonijā devis amatā stāšanās zvērestu, vakar par Krievijas prezidentu atkal kļuva Vladimirs Putins. Šī būs viņa trešā prezidentūra. Iepriekš valsts vadītāja amatā viņš atradās no 2000. līdz 2008. gadam. Šoreiz viens prezidentūras termiņš būs seši gadi.


 

Putins: ticu demokrātijas principiem

Kremlī uz amatā stāšanās ceremoniju, kuras sarīkošana valsts kasei izmaksāja 26 miljonus rubļu (aptuveni pusmiljonu latu), Putins ieradās trīs automašīnu un 11 motociklu kortežā. Lielās Kremļa pils Svētā Andreja zālē viņu sagaidīja aptuveni trīs tūkstoši viesu, tostarp valdības pārstāvji, deputāti, tiesneši, diplomāti, akadēmiķi, kultūras jomas pārstāvji, kā arī Putina draugs, bijušais Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni, kuram blakus sēdošā sieviete ik pa laikam tulkoja greznajā Kremļa zālē teiktās runas. Zvērējis “aizsargāt valsts suverenitāti, neatkarību un drošību un uzticīgi kalpot tautai”, kā arī noskūpstījis savu sievu Ludmilu un sava priekšgājēja Dmitrija Medvedeva sievu Svetlanu, Putins aplausu pavadībā pa sarkano paklāju devās gājienā caur vairākām Kremļa zālēm līdz Katedrāles laukumam. Nokļuvis Kremļa Katedrāles laukumā, Putins tur noskatījās prezidenta kavalērijas pulka parādē. Par godu Putina inaugurācijai pie Kremļa izvietotie lielgabali nodārdināja 30 zalves.

Īsā runā uzreiz pēc inaugurācijas Putins pateicās savam priekšgājējam Dmitrijam Medvedevam, kurš esot palīdzējis radīt stabilus pamatus ekonomiskajai attīstībai un atbildīgai pilsoniskajai sabiedrībai.

 

“Kalpošanu tēvzemei un tautai es uzskatu par savas dzīves uzdevumu un savu parādu,” apgalvoja Putins, sakot, ka cilvēku atbalsts viņu iedvesmo un palīdz atrisināt vissarežģītākās problēmas. Tāpat viņš uzsvēra savu ticību demokrātijas ideāliem. Arī Medvedevs īsā uzrunā lepojās, ka savas prezidentūras laikā spējis iesaistīt pilsoņus politiskajā dzīvē.

 

“Tikai tā mēs izveidosim spēcīgu demokrātisku valsti, kur likums un sociālais taisnīgums triumfēs, kur būs drošība, kur cilvēkiem tiks dotas iespējas,” prātoja nu jau bijušais Krievijas prezidents, kuru Putins vakar arī oficiāli izvirzīja Krievijas premjerministra amatam.

Par Medvedeva un Putina mīlestību pret demokrātiju gan nevarēja pārliecināties Maskavas ielās nelielā gājienā izgājušie aptuveni tūkstoš Putina opozicionāru. Jau pirms inaugurācijas ceremonijas policijas īpašās vienības aizturēja aptuveni pusotru simtu no viņiem, tostarp bijušo premjera vietnieku Borisu Ņemcovu, ziņo laikraksts “The Moscow Times”.

 

Galdā ceļ zivis 
un degvīnu

Vakar vakarā trīs Kremļa zālēs uz svētku mielastu pulcējās aptuveni 650 cilvēku, kuriem par godu Putina jaunajai prezidentūrai galdā cēla galvenokārt zivju ēdienus, jo arī pats Krievijas prezidents ir liels jūras velšu cienītājs. Vakariņu viesi visupirms mielojās ar dažādām uzkodām – laša maizītēm, siļķi ar zaļumiem, kūpinātu zuti un tunča salātiem. Vēlāk viņi ķērās klāt krabjiem, omāriem, kā arī trusim, ja kādam gluži zivs ēdieni negaršoja, raksta interneta vietne “LifeNews.ru”. Netika aizmirstas arī tradicionālās krievu uzkodas – katram viesim tika pasniegta atsevišķa salaku porcija. Saldajā ēdienā Putins piedāvāja ābolu torti ar saldējumu vai marcipāna torti, bet tam visam uzdzert varēja vīnu, konjaku un degvīnu “Kremlin”.

 

Viens no banketa organizatoriem atklāja, ka sevišķa vērība pievērsta arī traukiem – tēja tika pasniegta no īpaša patvāra un apzeltītās tasītēs. Svētku vakariņas izmaksāja aptuveni 12 miljonus rubļu (aptuveni 214 tūkstošus latu).

 

Krievijas mediji ziņo, ka savā pirmajā ārvalstu vizītē Putins, iespējams, dosies uz Kazahstānu, bet viņa pirmā starptautiskā sanāksme pēc atgriešanās Krievijas prezidenta amatā būs Kempdeividā ASV, kur 18. un 19. maijā notiks G8 valstu apspriede.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+