×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. marts, 2017
Drukāt

Putina Krievija visvairāk baidās no savas tautas (1)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Ukrainas eksprezidents Viktors Juščenko

Lietuva. Vladimira Putina Krievija visvairāk baidās no divām lietām – no savas tautas un no pasaules, īpaši Eiropas, solidaritātes konfliktu risināšanā, uzsvēra bijušais Ukrainas prezidents Viktors Juščenko, kas Kauņā piedalījās Baltijas un Melnās jūras valstu forumā “Eiropa šodien. Baltijas konsenss (1987. – 1991. gads). Vēsturiskā nozīme un mācība šodienai”. “Ja mēs domāsim vienās kategorijās, esmu pārliecināts, ka panāksim uzvaru, jo tieši no tā jau arī baidās agresīva un provokatīva politika,” viņš norādīja. Kā uzskata bijušais Ukrainas līderis, lielākā problēma Austrumeiropā nav nedz ekonomiskie, nedz sociālie faktori, bet augošais iesaldēto konfliktu skaits. Pēc viņa teiktā, Eiropai trūkst šo konfliktu risināšanas prakses, turklāt tos atrisināt iespējams vienīgi tad, ja iespējams vienoties par vienādu šo konfliktu vērtējumu visā Eiropā. “Jautājums par karu nav tikai jautājums par militarizāciju – agresija var norisināties arī pēc valodas principa, okupācija var notikt arī kultūrā vai citā ziņā. (..) Mums jāiemācās atbildēt uz izaicinājumiem, kas pastāv mūsu reģionā,” viņš teica. Par solidaritātes nepieciešamību forumā runājis arī bijušais Polijas prezidents Lehs Valensa, kura vadītā arodkustība “Solidaritāte” astoņdesmito gadu sākumā faktiski ievadīja visas Austrumeiropas atmodu. Kopības nozīmi uzsvēra arī bijušais Lietuvas prezidents Valds Adamkus, norādot, ka humānisms, savstarpēja uzticēšanās un atklātums Eiropai ir vienīgais ceļš.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vienāds konfliktu vērtējums valstu starpā nav iespējams,jo katrai valstij tā pat kā katram cilvēkam ir savas egoistiskas intereses,kas ar laika gaitā pastiprinās ,jo planēta ir pārapdzīvota ,sāksies cīņa ,faktiski ir jau sākusies par planētas dabas resursiem.
    Krievija no savs tautas nebaidās ,reanimētie krievu garīdznieki ar kvēpekli apstaigā saražoto ieroču kalnus ,dodot svētību cīņai par krievu pasaules lietu.

Draugiem Facebook Twitter Google+