×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2013
Drukāt

Putina padomnieks ar Bērziņu pārrunā tranzīta palielināšanas iespējas (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš (no kreisās) un Krievijas Federācijas prezidenta palīgs Igors Levitins tikšanās laikā Melngalvju namā.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina palīgs Igors Levitins tikšanās laikā ar valsts prezidentu Andri Bērziņu pārrunājis Krievijas kravu pārvadājumu palielināšanas iespējas caur Latvijā, žurnālistiem pēc tikšanās ar Bērziņu pastāstīja Levitins.

Tikšanās laikā tika skarti jautājumi par abpusēju tirdzniecību, kā arī tranzītbiznesa attīstīšanu, tādā veidā palielinot kravu apgrozījumu Latvijā. Levitins arī norādīja, ka ik gadu Latvijas ostas apkalpo 75 miljonus tonnu kravu.

Levitins uzsvēra, ka būtiski ir kravu pārvadājumi, izmantojot dzelzceļu. Vienlaikus gan viņš uzsvēra, ka lai palielinātu šo kravu pārvadājumu veidu, nepieciešama dzelzceļa modernizāciju, lai to būtu iespējams izdarīt.

Valsts prezidents preses dienestā informēja, ka  īpaša uzmanība sarunas laikā tika pievērsta abu valstu sadarbībai transporta un tranzīta jomās, akcentējot veiksmīgo kopīgi izveidoto transporta koridoru nemilitāro kravu tranzītam uz Afganistānu, kam nākotnē ir gan potenciāls, gan nepieciešamība attīstīties kā komerckravu pārvadāšanas koridoram no Centrālāzijas uz Eiropas valstīm un tālāk.

Kā nozīmīgs projekts dzelzceļa pārvadājuma apjomu palielināšanai amatpersonu tikšanās laikā tika minēts Latvijas un Krievijas galvaspilsētu savienojums.

Atzinīgi vārdi no Krievijas puses izskanēja arī saistībā ar pasažieru aviopārvadājumu pieaugumu starp Latviju un Krieviju. Arī nākotnē Krievija ir ieinteresēta paplašināt sadarbību ar Latvijas ostām, tai skaitā, attiecībā uz graudu pārvadāšanu, kas Krievijai ir ļoti nozīmīgi.

“Ja man kāds jautā par mūsu valsts attiecībām ar lielo Austrumu kaimiņu, es saku, lai paskatās uz tirdzniecības apgrozījuma pieauguma dinamiku, kas pērn vien bija 25%. Attiecības attīstās un paplašinās ļoti strauji,” teica Bērziņš, novērtējot abu valstu attiecību attīstības dinamiku.

Sarunā īsi tika skarta arī veiksmīgā abu valstu sadarbība enerģētikas jomā un Krievijas biznesa interese par investēšanu Latvijā. “Kādēļ mūsu cilvēki vēlas investēt Latvijā? – Tādēļ, ka šeit ir politiska stabilitāte,” teica Levitins.

Prezidenta un Levitina tikšanās notika pēc Krievijas puses iniciatīvas.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Žurnālā “Ir”, #41, nupat bija raksts “Lēti un slikti” – Pasaules Bankas petījums brīdina–Latvijas ostu bizness turas diega galā. Krievija caur Latvijas oztām sūta produktus ar zemu pievienoto vertību: naftas produkti, ogles, kālija sāls. Konteineru pārvadājumi, kuriem ir augsta pievienotā vērtība, neiet caur Latvijas ostām. Krievija NAV vērtīgs sadarbības partners.

  • Krievijas partnerība ir tik pat droša, kā noguldījumi bankā “Baltija”; kur atšķirība vien tā, ka visas savas naudas vietā varam zaudēt visu savu Valsti…!

 2. dakteris berzins ir vajadziigs padomniekam…, tas tiesa 🙂

 3. nevajag nu puust miglu aciis.taadel jau vien tas tataars nebrauca uz latviju

 4. Tirdznieciba ,transports un parejie ekonomiskie darijumi ir normali,tikai nevajag seit list ar “aza kaju” un atbalstit seit tos blavejus par “demokratiju” tad viss bus kartiba. Katram bus sava gesefte.

 5. KAPEC GAN, MUMS NEUZDZIEDAT SAVU DZIESMU ?!…

  … novērtējot abu valstu attiecību attīstības dinamiku.

  …galvaspilsētu savienojums…?!…
  …зима в оперном театре часть 1

  antonlim69 antonlim69·…DUBLS – kravu pārvadājumu palielināšanas iespējas caur Latvijā, žurnālistiem pēc tikšanās ar Bērziņu pastāstīja Levitins.
  …KO ?!… nepieciešama dzelzceļa modernizāciju, lai to būtu iespējams izdarīt.
  … kas Krievijai ir ļoti nozīmīgi.
  … “Kādēļ mūsu cilvēki vēlas investēt Latvijā? – Tādēļ, ka šeit ir politiska stabilitāte,” teica Levitins.
  LABI !…GALU GALA !…
  …”ES ATCEROS BRINISKIGU MIRKLI ”…!…”ESIET VESELI”!…”PROZIT !”’…”THANK YOU”…!..
  B. KREMNEVS * V.A.M.*
  TACU NE VIESNICNIEKS , NE PASTA STACIJAS UZRAUGS NAV AR MIERU SANEMT NAUDAS VIETA SKUPSTUS.
  IKREIZ TA BIJA SI PATI UN TOMER LIDZ NEPAZISANAI JAUNA TEMA.
  akcentējot veiksmīgo kopīgi izveidoto transporta koridoru nemilitāro kravu tranzītam uz Afganistānu, kam nākotnē ir gan potenciāls, gan nepieciešamība attīstīties kā komerckravu pārvadāšanas koridoram no Centrālāzijas uz Eiropas valstīm un tālāk.
  BET ATTEIKTIES KONCERTET GALMOS NEDRIKSTEJA – IKVIENS FIRSTS BIJA SAVA ZEME NEIEROBEZOTS SAIMNIEKS , KATRA VINA VELESANAS – NEGROZAMS LIKUMS.
  PRINCIM AIZRAUSANOS IR BEZ SAVA GALA.

  arī tranzītbiznesa attīstīšanu, tādā veidā palielinot kravu apgrozījumu Latvijā. Levitins arī norādīja, ka ik gadu Latvijas ostas apkalpo 75 miljonus tonnu kravu.

  Юрий Гальцев и Геннадий Ветров – “Поступление”

  odessitM odessitM·…

  …KADA CITA PILSETA LEOPOLDS SARUGTINATS KONSTATE – ” AHENA CIEMOJAS PRUSIJAS KARALA MASA – PRINCESE AMALIJA , BET VINAI NEBIJA NAUDAS. JA SKUPSTI , AR KO VINA APVELTIJA MANUS BERNUS , BUTU BIJUSI SPOZI LUIDORI , TAD MES DZIVOTU VIENA LAIME UN PRIEKA .
  arī saistībā ar pasažieru aviopārvadājumu pieaugumu ..!..
  GRUTI ATRAST VIETU , KUR NEREGOTOS UBAGI UN KROPLI.

 6. Kas ir A. Bērziņš? Un kas ir Levitins? Itkā Putina padomnieks, itkā – palīgs. Pat nav valdības ministrs. No senseniem laikiem suverēnu valstu starptautiskajās attiecībās ir vispārpieņemts, ka runā un savu valstu savstarpējas problēmas apspriež tikai stāvoklī un rangos savās valstīs līdzvērtīgas, oficiāli pilnvarotas personas. Tad kas Latvijas Republikā ir A. Bērziņš?

Draugiem Facebook Twitter Google+