Uncategorized

Putina pārstāvis: Krievija nemainīs savu nostāju Sīrijas jautājumā 0

Krievija nemainīs savu nostāju Sīrijas jautājumā, neraugoties uz spiedienu, kas šajā sakarā tiek vērsts pret Maskavu, ceturtdien brīdināja prezidenta Vladimira Putina pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

“Krievijas nostāja ir labi zināma. Tā ir līdzsvarota, konsekventa un pilnīgi loģiska,” uzsvēra Peskovs. “Tādēļ ir nevietā runāt par šīs nostājas maiņu, pakļaujoties kāda spiedienam.”

Viņš skaidroja, ka Maskavas iestāšanās pret turpmākām darbībām pret Sīrijas režīmu pēc traģiskā Hulas slaktiņa pagājušajā nedēļā un pēc citiem pret Sīrijas mierīgajiem iedzīvotājiem vērstajiem uzbrukumiem skaidrojama ar nostāju, kas “ir pilnīgi brīva no emocijām, kas šajā gadījumā ir nevietā”.

Sagaidāms, ka, tiekoties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Francijas prezidentu Fransuā Olandu, piektdien Putinam neizdosies izvairīties no Sīrijas krīzes apspriešanas.

Jo īpaši lielas domstarpībai Sīrijas jautājumā Maskavai ir ar Parīzi, jo Olands neizslēdz militārās intervences iespējamību, lai pieliktu punktu teju 15 mēnešus ilgušajam asiņainajam konfliktam, kas izdzēsis aptuveni 13 000 cilvēku dzīvības.

Tikmēr ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone ceturtdien veltīja kritiskus vārdus Krievijas nostājai Sīrijas jautājumā, brīdinot, ka tā veicina pilsoņu kara izcelšanos Sīrijā.

Krievija “man saka, ka viņi nevēlas, lai sāktos pilsoņu karš. Es viņiem saku, ka viņu politika veicinās pilsoņu kara izraisīšanos,” viesojoties Kopenhāgenā, sacīja Klintone.

Augstā amatpersona brīdināja, ka vardarbība Sīrijā varētu izraisīt pilsoņu karu vai pat pārvērsties par plašākā konfliktā, ņemot vērā Irānas atbalstu Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam.

Turklāt Krievijas pretestība pret ANO rīcību Sīrijā apgrūtina krīzes risināšanu, uzsvēra Klintone.

LA.lv