×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. septembris, 2012
Drukāt

Putina pašreklāma prasa dzērvju dzīvību

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidenta Vladimira Putina nesenā ekoloģiskās pašreklāmas akcija, kuras laikā viņš ar motodeltaplānu mācījis baltajām dzērvēm lidot uz siltajām zemēm, drošības tehnikas neievērošanas dēļ vairākiem putniem maksājusi dzīvību. 


 

 

Kā vienā no Krievijas sociālajiem tīkliem liecinājusi bioloģijas studente Marija Gončarova, kas piedalījusies šo dzērvju audzēšanā, Krievijas līdera iegribu dēļ viens no pirmajiem gājis bojā pats drošākais un aktīvākais jaunulis, ko aizķēris deltaplāna propelleris, kas nez kāpēc nav bijis aizsegts ar aizsarkonstrukciju. Kāda cita jaunā dzērve nepiemērota sprosta režģos salauzusi knābi un aizplēsusi nagus, un tai nāksies palikt rezervātā, lai ārstētos. “Tas bija gudrs, drosmīgs un reizē piesardzīgs putns, tipisks barvedis, kas prata likt sevi cienīt,” viņa rakstījusi. Vēl viena dzērve, pēc viņas vārdiem, gājusi bojā nepareizas transportēšanas laikā.

“Es, iespējams, esmu muļķe, bet man tiešām sāp, ka visi šie asprāši ņirgājas par mūsu dzērvēniem. Pašu Putinu lamājiet, cik tik lien. Iedomājieties tikai, viņš ieradās nofotografēties kopā ar dresētiem bārenīšiem, kurus koka kastēs nogādāja uz Sibīriju,” teikts Marijas dienasgrāmatā. “Lūk, arī viss šis īsais stāsts. Gadu ilgs ellišķīgs darbs, ko veikuši pārdesmit cilvēki, dažas beigtas dzērves – un laimīgs fināls.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+