×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Putina “slepenās” meitas miljardi (8)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Jekaterina Tihonova un Ivans Kļimovs rokenrola sacensībās 2013. gadā.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina privātā dzīve vienmēr bijusi rūpīgi glabāts noslēpums. Žurnālistiem gadiem nav izdevies iegūt plašāku informāciju par viņa meitām.

Zināms, ka viņas ir divas – Marija un Jekaterina. Visus šos gadus, kopš Krieviju diriģē Putins, meitenes vairījušās no publicitātes un sabiedrības uzmanības. Ziņu aģentūra “Reuters” atklājusi, ka jaunākā no Putina meitām Jekaterina, lai slēptu savu radniecību ar pasaulē ietekmīgāko cilvēku, izmanto citu uzvārdu. Turklāt viņai pieder miljardiem vērts kapitāls, kuru vairojuši arī vērienīgi valsts pasūtījumi.

 

Slēpj radniecību ar Putinu

Plašsaziņas līdzekļos jau šī gada sākumā parādījās informācija, ka 29 gadus vecā Maskavas Valsts universitātes prorektore Jekaterina Tihonova ir Putina jaunākā meita, kas zem pseidonīma slēpj savu identitāti. To, ka Tihonova ir Putina meita, ziņu aģentūrai “Reuters” apstiprinājis “Gazprombank” valdes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Akimovs. Viņš ar meiteni ticies, kad viņa bijusi maziņa, bet nesen saticis jau pieaugušu. Krievijas mediji gan ziņo, ka Akimovs nav apstiprinājis šo informāciju. Arī “Gazprombank” oficiālajā paziņojumā noraidīts Akimova teiktais, ietekmīgo ziņu aģentūru apsūdzot murgu vairošanā. Vienlaikus banka atzinusi, ka sadarbojas ar Tihonovas pārvaldīto Nacionālās intelektuālās attīstības atbalsta fondu “Innopraktika”. Ziņu aģentūras izplatīto informāciju un Tihonovas iespējamo radniecību ar Krievijas prezidentu noliedzis arī Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs: “Pēdējos gados par Putina ģimeni, īpaši viņa meitām, ir izplatīts lērums baumu.” Savukārt “Reuters” atkārtoti uzsvēra, ka Tihonovas radniecību ar Putinu apstiprinājuši vēl divi prezidenta lokam pietuvināti avoti, tāpēc bažām, ka publicēta kļūdaina informācija, neesot pamata.

 

Kremļa vadītāja meitas “noslepenotas”

Putina meitām līdz šim veiksmīgi izdevies izvairīties no žurnālistiem un sabiedrības uzmanības. Informācija par meitenēm ir skopa. Putins pērn novembrī atklāja vien to, ka abas viņa meitas dzīvo Krievijā un tēvu satiekot reizi vai divas mēnesī. Iepriekš tika ziņots, ka vecākā Putina meita Marija, kas dzimusi 1985. gada 28. aprīlī, dzīvojusi Nīderlandē, bet pametusi valsti pēc tam, kad virs Ukrainas no Maskavas atbalstīto kaujinieku teritorijas notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna. Precējusies ar Nīderlandes uzņēmēju Joritu Fāsenu. Maskavas Valsts universitātē viņa specializējas endokrinoloģijā un piedalījusies kā līdzautore vairākos pētījumos. Par Jekaterinas dzīvi nekas nebija zināms, līdz šā gada janvārī žurnālists Oļegs Kašins atklāja, ka Putina meita, slēpjot savu radniecību ar Krievijas vadošo politiķi, izmanto pseidonīmu. Viņaprāt, tas izvēlēts par godu viņas vecmāmiņai Jekaterinai Tihonovai-Škerbņevai. Zināms, ka Putina meita Jekaterina dzimusi 1986. gadā un aizraujas ar akrobātiskā rokenrola dejām.

 

Villa Francijā un miljardi kabatā

Daudzi Putinam tuvi draugi kļuvuši pasakaini bagāti, kopš viņš ir pie varas. Savukārt paša Kremļa saimnieka deklarācija par 2014. gadā gūtajiem ienākumiem liecina, ka viņš pērn nopelnījis tikai 119 000 dolārus. Putina īpašumā ir arī divi dzīvokļi un daļa autostāvvietas. Kā ziņo aģentūra, šogad 29 gadus vecā Jekaterina kļuvusi par sena Putina drauga, bankas “Rossija” akcionāra Nikolaja Šamalova dēla Kirila Šamalova sievu. Jaunais pāris vada divus miljardus dolāru vērtus korporatīvos holdingus. Šo bagātību galvenokārt vairo Krievijas gāzes un naftas kompāniju akcijas. Tās Kirils ieguvis no tuva un sena Putina sabiedrotā – miljardiera Genādija Timčenko. Laulāto īpašumā ir arī 3,7 miljonus dolāru vērta villa pie jūras Francijas kūrortā Biaricā. Arī šo īpašumu jaunlaulātajiem izkārtojis Timčenko. Augstas klases atpūtai domāto, 300 kvadrātmetrus plato, 50. gados celto četrstāvu namu klints virsotnē ar baseinu un 2000 kvadrātmetru lielu dārzu Putina meitas vīrs ieguvis pirms trim gadiem. Tihonovas vārds tiek saistīts arī ar miljoniem dolāru vērtiem valsts pasūtījumiem. Atklāts, ka viņa vada 1,7 miljardu dolāru vērtu projektu Maskavas universitātes teritorijas paplašināšanai un laboratoriju, kopmītņu, muzeja un mācību iestāžu ēku celtniecībai. Šajā projektā ir iesaistīti vairāki ietekmīgi uzņēmēji, kas ir tuvi Putina sabiedrotie. Ar Tihonovas vārdu saistītas firmas bez konkursa vairākkārt saņēmušas valsts pasūtījumus. Jekaterina ieņem arī vadošu amatu universitātes padomē. Arī vecākā meita Marija saistīta ar šo universitāti.

 

Mantiniekiem galvu reibinošas karjeras

“Reuters” atzīmē, ka Jekaterina un Kirils veido jauno Krievijas aristokrātu paaudzi, kas strauji kļuvusi bagāta, pateicoties ietekmīgiem vecākiem. Putina rokaspuišu mantinieki mācījušies pasaulē prestižākajās privātskolās, un tagad viņiem ir galvu reibinošas karjeras, greznas villas un miljoniem dolāru kabatā. “Mūsdienu Krievijā ir normāli, ka valsts banku direktoru padomes vada Valsts drošības dienestu vadošo darbinieku bērni, kuri pat nav sasnieguši trīsdesmit gadu vecumu,” norāda Kremļa opozicionārs Aleksandrs Navaļnijs. Putina sabiedroto bērni iegūst jebkuru amatu, kuru viņi iekāro, tomēr bīstamība slēpjas tajā, ka nozīmīgākie Krievijas resursi koncentrējas sešu līdz septiņu ģimeņu rokās, atzīmē opozicionārs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tāpat jau neslēptu savas meitiņas , kas vainīgs tas bailīgs

  2. Foršs mazs matracītis.

  3. Vai Lielo Sīpolu Jānis maz to zina ???
    Jebšu truli jūtas pasaules atbrīvotājs ?

  4. Svesas naudas skaitisana pie laba nenoved.

  5. Personīgi mani nemaz neinteresē cik salaupījuši čekisti krievijā,lai viņi vārās savā sulā līdz nākamajai revolūcijai.

Draugiem Facebook Twitter Google+