×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
13. februāris, 2017
Drukāt

Putina sūtnis Lukjanovs. Kas stāv aiz diplomātiskām frāzēm? (18)

Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs akreditācijas vizītes laikā pie Valsts prezidenta Rīgas pilī. Foto - LETAKrievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs akreditācijas vizītes laikā pie Valsts prezidenta Rīgas pilī. Foto - LETA

Darbu Latvijā sācis jaunais Krievijas vēstnieks Jevgeņijs Lukjanovs. Viņa akreditācijas vizītes laikā Valsts prezidents Raimonds Vējonis izteicās, ka, neraugoties uz atšķirīgām nostājām nozīmīgos starptautiskās politikas jautājumos, Latvijai un Krievijai esot iespējas paplašināt praktisko nozaru sadarbību.

Tādu pašu gatavību pauda arī jaunais vēstnieks. Bet kas stāv aiz diplomātiskām pieklājības frāzēm?

Politologs Kārlis Daukšts tikmēr jau izteicis pieņēmumu: “Lukjanovs būs tas cilvēks, kurš mēģinās savienot Krievijas impēriskās intereses ar saistībām pret Eiropu kopumā. Es domāju, ka viņš šeit ierodas kā viens no spēcīgākajiem Putina ideoloģijas pārstāvjiem Baltijas valstīs.” (LETA)

Par politisko orientāciju nav šaubu
Protams, Lukjanova līdzšinējais amats – Drošības padomes sekretāra vietnieks – vien būtu pietiekams iemesls šādam secinājumam. Putina idejiskie oponenti šādos posteņos nenonāk. Drošības padomi vada pats Krievijas prezidents, tas skaitās konsultatīvs orgāns, lai gan drīzāk varētu teikt – tas palīdz leģitimizēt Putina lēmumus, jo Krievijas prezidentam ļoti patīk, ka viss izskatās atbilstoši kādiem iedomātiem rituāliem. Drošības padomē ietilpst visu nozīmīgāko valsts ie­stāžu vadītāji – abu parlamenta palātu priekšsēdētāji, premjers, aizsardzības, ārlietu un iekšlietu ministri, specdienestu vadītāji un citas augstas amatpersonas.

Padomes sekretārs ir Nikolajs Patruševs, kas Krievijas elitē pieder pie tā sauktās spēka frakcijas (“siloviki”) un nereti izcēlies ar agresīviem paziņojumiem. Sekretāra vietnieks J. Lukjanovs uz priekšnieku fona gan bijis diezgan nemanāms, bet izteikumi, kas atrodami plašsaziņas līdzekļos, iederas kopējā stilistiskā – pārmetumi ASV un NATO, līdzjūtīgi ironiskas piezīmes par Eiropu un norādes uz Krievijas pieaugošo varenību.

Jāatzīmē, ka šoreiz Krievijas izvēle, kādu personu virzīt darbam vēstniecībā Latvijā, atšķiras no iepriekšējās reizes, kad par sūtni kļuva Aleksandrs Veš­ņakovs. Viņš iepriekš bija Krievijas Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājs, un aizkulisēs tika runāts, ka ticis atstādināts no amata, jo ne pārāk centīgi pildījis Kremļa rīkojumus “pareizā” vēlēšanu organizācijā. Tātad toreiz Putins uz Latviju sūtīja cilvēku, kuru gribēja dabūt prom no Krievijas iekšpolitiskās dzīves. Lukjanovs nekādus tiešus vai netiešus iebildumus par savu darbību Drošības padomē nav izpelnījies, un šis ir cits stāsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Kādam taču vajadzēs Kononova kapu kopt. Bet tos izteikumus gan jau ne viņš pats ir sacerējis, tie jau skolnieku učebnikos ir lasami. Iespējams ka sakooperējušies Žiriks ar Solovjovu.

 2. Izskatās, ka tūdaliņi pilnīgi nojūgušies. Aiz katras frāzes ko pasaka krievs, meklē zemtekstus. Toties, kad mūsu kangarāts pieņem likumu kas atļauj aizokeāna algotņu bandām šeit darīt ko grib, jo krimināli sodīt nu viņus Latvijā vairs nedrīkstēs, toties viņi varēs vazāties pa visu Latviju pilnā bruņojumā un par šādām ziņām pastalniekus vulgaris aiz laimes slapina bikšelēs!!! Pilnīgi prātu izkūkojuši!

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

  • Tu smirdīgā mongoļu padauza, kad tavā mongoļu mate (kuce nudien pretīga) bija stāvoklī , viņu drāz ēzelis un rezultāts esi tu , smirdīgs pretīgs izdzimtenis.

 5. Zināms, ka “bijušo” čekistu nav. Tikai vienā gadījumā čekists ir labs – kad ir stīvs.
  Bet konkrēti šim kungam gan vairāk vajadzētu rūpēties par savu veselību. Var būt mazāk jādzer?

 6. viņu sapratnē , labas attiecības ir tikai tad, kad ielien tavos palagos un tevi uz Sibīriju……nav jau pat atvainojušies

 7. Vai Krievija citu ko VISPĀR var atsūtīt?????????? NĒ!!! Jā, pavērot tiešām būs ĻOTI INTERESANTI!!! Jā, arī UZMANĪTIES vajadzēs ĻOTI, ĻOTI!!! Lai mūsu prezidents NELOLO VELTAS SADARBĪBAS IESPĒJAS, JO KRIEVIJA NAV DROŠS PARTNERIS!? Domāju, ka mums pieredze ir pietiekami laba, uz kādām darbībām ir spējīga šī valsts! Ņemam kaut vai 1998.gada notikumus, kad cietām briesmīgus zaudējumus! VAI TAGAD ILGOJAMIES PĒC ATKĀRTOJUMA?

 8. Bijušajiem, bet ne izbijušajiem, čekisteļiem liks pastrādāt. Būs interesanti pavērot.

 9. Paranoja pēc komandas Atbildēt

  Paranoja. Mums ir vajadzīgas labas, bet ne pakļautības attiecības ar iespējami vairāk pasaules valstīm.
  Un uzpērkamības pilnīga neiespējamība ne no vienas no pusēm.
  TAS ir mērķis, uz kuru jātiesac.
  Nevsi pēc silpiena jametas paranojā. Nav tūlīt tā visiem svilpējiem jāpakļaujas. tas liecina tikai par totālu atkarību un ir slikts signals JEBKURAM potenciālam agresoram. Jo kas locas uz vienu pusi zemu un viegli, tikpat zemu un viegli locisies uz otru.

 10. Piekrītu iepriekšējam komentāram.Putins laikam cer uz 1945.gada klonu.Bet paldies Dievam,ka pateicoties paša Putina idiotiskām izdarībām ar Ukrainu ,tagad Rietumin ir sapratuši ko var gaidīt no tā čekista un sūta Baltijai un Polijai piepalīgus.Lai arī nedaudz,bet nav jau kvantitātē būtība!
  Par Lukjanovu.Tur jau arī nekas nemainīsies,jo ne pats Vešņakovs vai tagadējais “specs”ko lēma vai paši ar rubeļiem un kamerām skraidīja apkārt.Mums pietiek “savu”noviku ,kononovu ,ušakovu un Co ,kuri par kapeiku pārdos viņu saprašanā “fašistisko”Latviju.Pilna Rīga ,Latvija un politkretīnu bars ,kuri guļ un sapņo par bijušo LPSR.un krievu valodu kā otro valsts val.vai pat vienīgo.Tiko rādīja dok.filmu”Ģenerālais plāns”,stāstīja par superierēdni Vaškeviču utt.Ko jums vēl vajag lai apjēgtu KAS notiek Latvijā un ka ne jau viens Lukjanovs ko mainīs.SC grauj vairāk kā viņš.Arī tādi gapaņenki,Ždanokas,mamikini,grigules utt.Viņu te ka biezs,vai ne L.A.?

  • Всё бредите?! Чего же вам спокойно то не летается, а? Села на метлу, и вперёд!

   • Nu ko tu te lien smirdīgais huilo parašņiks

   • Vecais,tu to savu metlu iebāz sev pakaļā kā mugurkaula astes pagarinājumu,jo tava riešana nav cilvēka cienīga.Tādas aizdomas,ka esi manī samīlējies,jo tikai mani vaktē un reti stulbi komentē.Nomierinies i v perjod kā Kasčejs kaut ar divām savām slotām.Es twev vēl daudz klapatu sagādāšu.MUŽAISJA Ivan !

 11. Šitas tips man atgādina Višinski.

Draugiem Facebook Twitter Google+