×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
13. jūlijs, 2016
Drukāt

Putina sūtnis. Biogrāfija norāda uz īpašām saiknēm ar prezidentu (7)

Jevgeņijs Lukjanovs (attēlā vidū) zina savu vietu un necenšas ar agresīviem izteicieniem pārspēt savu priekšnieku, Drošības padomes sekretāru Nikolaju Patruševu (pa labi), tomēr viņu vēstījums īpaši neatšķiras – tas vērsts pret Rietumiem un NATO. Trešais vīrs attēlā – ģenerālpulkvedis Oļegs Saļukovs, Krievijas armijas sauszemes spēku galvenais komandieris. Foto - ITAR-TASS/LETAJevgeņijs Lukjanovs (attēlā vidū) zina savu vietu un necenšas ar agresīviem izteicieniem pārspēt savu priekšnieku, Drošības padomes sekretāru Nikolaju Patruševu (pa labi), tomēr viņu vēstījums īpaši neatšķiras – tas vērsts pret Rietumiem un NATO. Trešais vīrs attēlā – ģenerālpulkvedis Oļegs Saļukovs, Krievijas armijas sauszemes spēku galvenais komandieris. Foto - ITAR-TASS/LETA

Latvijas ārlietu ministrs atturējās izteikt komentārus par iespējamo jauno Krievijas vēstnieku Latvijā Jevgeņiju Lukjanovu, norādot, ka jāievēro zināma diplomātiskā procedūra – oficiāli Latvijai jaunā vēstnieka uzvārds vēl pat nav paziņots, lai gan presē šī informācija jau bija publicēta. Politologs Kārlis Daukšts tikmēr jau izteicis pieņēmumu: “Lukjanovs būs tas cilvēks, kurš mēģinās savienot Krievijas impēriskās intereses ar saistībām pret Eiropu kopumā. Es domāju, ka viņš šeit ierodas kā viens no spēcīgākajiem Putina ideoloģijas pārstāvjiem Baltijas valstīs.” (LETA)

Par politisko orientāciju nav šaubu

Protams, Lukjanova līdzšinējais amats – Drošības padomes sekretāra vietnieks – vien būtu pietiekams iemesls šādam secinājumam. Putina idejiskie oponenti šādos posteņos nenonāk. Drošības padomi vada pats Krievijas prezidents, tas skaitās konsultatīvs orgāns, lai gan drīzāk varētu teikt – tas palīdz leģitimizēt Putina lēmumus, jo Krievijas prezidentam ļoti patīk, ka viss izskatās atbilstoši kādiem iedomātiem rituāliem. Drošības padomē ietilpst visu nozīmīgāko valsts ie­stāžu vadītāji – abu parlamenta palātu priekšsēdētāji, premjers, aizsardzības, ārlietu un iekšlietu ministri, specdienestu vadītāji un citas augstas amatpersonas. Padomes sekretārs ir Nikolajs Patruševs, kas Krievijas elitē pieder pie tā sauktās spēka frakcijas (“siloviki”) un nereti izcēlies ar agresīviem paziņojumiem. Sekretāra vietnieks J. Lukjanovs uz priekšnieku fona gan bijis diezgan nemanāms, bet izteikumi, kas atrodami plašsaziņas līdzekļos, iederas kopējā stilistiskā – pārmetumi ASV un NATO, līdzjūtīgi ironiskas piezīmes par Eiropu un norādes uz Krievijas pieaugošo varenību.

Jāatzīmē, ka šoreiz Krievijas izvēle, kādu personu virzīt darbam vēstniecībā Latvijā, atšķiras no iepriekšējās reizes, kad par sūtni kļuva Aleksandrs Veš­ņakovs. Viņš iepriekš bija Krievijas Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājs, un aizkulisēs tika runāts, ka ticis atstādināts no amata, jo ne pārāk centīgi pildījis Kremļa rīkojumus “pareizā” vēlēšanu organizācijā. Vēstnieka amats Vešņakovam, kurš iepriekš nebija nodarbojies ar diplomātiju, bija kā tāda godpilna trimda. Sākotnēji vēstnieks centās ievērot diplomātijas standartus, vēlāk kļuva politiski vaļīgāks, piemēram, netieši uzslavējot Latvijas pilsoņus par “pareizu izvēli”, Rīgas domes vēlēšanās atbalstot “Saskaņu”. Pēdējā laikā, iespējams, jūtot, ka pēc astoņiem gadiem vēstnieka amatā drīz dzīvē gaidāmas pār­maiņas, Vešņakovs atļāvās no diplomātijas viedokļa arvien huligāniskākus gājienus – ziedu nolikšanu pie kara noziedznieka Vasilija Kononova kapa, aicinājumu Krievijas “tautiešu” organizācijām Latvijā “nepadoties spiedienam” un “turpināt cīņu”, dažādus pārmetumus Latvijas presei un politiķiem… Nonāca līdz tam, ka Vešņakovs tika izsaukts uz pārrunām Latvijas Ārlietu ministrijā. Visticamāk, Vešņakovs tobrīd jau zināja, ka drīz dosies atpakaļ uz Maskavu. Starp citu, interesanti, ka viņa pēctecis Krievijas Centrālajā vēlēšanu komisijā Vladimirs Čurovs arī nesen tika atbrīvots no amata un pārcelts darbā Krievijas Ārlietu ministrijā, tomēr uz Latviju viņa ceļš nevedīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ak? Dievs! Višinskis!

 2. Protams, Lukjanova līdzšinējais amats – Drošības padomes sekretāra vietnieks – vien būtu pietiekams iemesls šādam secinājumam. Putina idejiskie oponenti šādos posteņos nenonāk.
  —————————————–
  Latvijā ARĪ …oponenti šādos posteņos nenonāk…

 3. tas tikai normali kad krievijai būs spēcīgs ,uzticams vēstnieks ,kasaizstāvēs savas valsts intereses ,nekā mūsu valsts pamīkstais ārlministrs ,kasir kauna traips latvijai. nepar velti saka gomoseksuaļi ir ārvalstu specdienestu labākais materiāls ,kaspaklausīgi izpildīs visas saimnieku iegribas. kauns.pēc tā kas te rakstīts var spriest ka viņš ir adekvāts. beidzot vajag saprast ,kakrievija ir mūsu kaimiņš un vajag to cienīt.citādāk izskatās ka baltija un polija ir kā noķēdes norāvies suns kas pēcamerikas pavēles grib ieraut karā tautas ,kad eiropā atskan citas balsis kad tomēr vajadzētu ar krieviju atjaunot ek saites

  • Problēma jau ne iekš tā, ka mēs necienam kaimiņu! Problēma ir iekš tā, ka kaimiņš raugās uz mums, ka ietekmes zonas sastāvdaļu un viņas vēstnieks cenšās pildīt provinces pārvaldnieka lomu.

 4. Skaidrs, ka nekāds progresīvs domātājs tas nav. Kā nobeļa premijas laureāts miera saglabāšanas jautājumos arī diez vai pretendēs. Iespējams, ka izvērsīs lielāku destruktīvu darbību krievijas patriotu vidū, ko Vešņakovs veicis ne pārāk pārliecinoši.

 5. Vai ES un NATO Valsts Latvijas valdiba,kura sastav no zalgani apkrasotajiem NATO ienaidniekiem ,no Puzes bunkura, izpildis savus pienakumus ,un pasludinas so kremla cekistu darboni par Persona non grato ?
  Kas notiek ar personam kuras nepilda savus pienakumus ?

 6. raksta ir kremla propogandas elementi. ASV Ukraina 25 gadu laika finanseja nevalstiskas organizacijas par 5 miljardiem dolaru. Ar Maidanu tam nav nekada sakara.

Draugiem Facebook Twitter Google+