×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. novembris, 2012
Drukāt

Putina veselības problēmu dēļ Japānas premjerministrs atceļ vizīti Krievijā

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas prezidenta Vladimira Putina veselības problēmu dēļ Japānas premjerministrs Josihiko Noda atcēlis decembrī plānoto vizīti Krievijā.

 

Noda par vizītes atcelšanu paziņojis piektdien Tokijā, tiekoties ar Japānas ziemeļu pilsētas Nemuro mēru Sjunsuki Hasegavu, lai runātu par Krievijas kontrolētajām Kuriļu salām, uz kurām pretendē kā Maskava, tā Tokija. Teritoriālās domstarpības šajā jautājumā rada saspīlējumu abu valstu attiecības jau kopš Otrā pasaules kara, kura laikā toreizējā PSRS okupēja salas Kuriļu arhipelāga dienvidos.

Informēti avoti Japānas valdībā aģentūrai AFP atklāja, ka Krievijas amatpersonas esot informējušas Japānas kolēģus, ka Putina veselības problēmu dēļ abu valstu līderu tikšanās būtu jāatceļ. Kādas tieši veselības problēmas radušās Putinam, amatpersonas nav atklājušas. Nodas preses pārstāvis atteicās apstiprināt premjera izteikumus Hasegavam un neapstiprināja arī, ka vizītes atcelšanas iemesls būtu Putina veselības problēmas.

Krievijas mediji nesen vēstīja, ka veselības problēmu dēļ Krievijas prezidentam ir nācies atcelt vairākas vizītes, atzīmējot, ka Putins pēdējā laikā ceļo aizvien mazāk, arvien vairāk laika pavadot Piemaskavas rezidencē. Kremlis savukārt apgalvo, ka Putina darba grafikā nekādas izmaiņas neesot izdarītas. Trešdien Krievija paziņoja, ka nākamajā nedēļā Putins dosies pagājušajā mēnesī atliktajā vizītē uz Turciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+